Hans Zimmer zloží hudbu k James Bond filmu No Time To Die. Stíha to do apríla?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Produkciu filmu No Time To Die sprevádzala dlhá séria problémov. Dokonca film neopúšťajú ani tri mesiace pred premiérou, kedy by mala byť väčšina materiálov dokončená a pripravená na 2. apríla 2020. K najnovším problémom nadišlo v oddelení hudby, o ktorú sa mal postarať skladateľ Dan Romer.

Portál Variety informuje, že Romer je nahradený iba tri mesiace pred vstupom filmu do kín. Je to veľká škoda, keďže Romer a režisér Cary Joji Fukunaga spolupracovali už na snímke ako Beasts of No Nation alebo pri Netflix seriáli Maniac. Bondovka by bola doposiaľ jeho najväčším projektom a boli sme naozaj zvedaví na to, čo táto dvojica dá dokopy.

Hans Zimmer zloží hudbu k filmu No Time To Die

Dôvodom jeho odchodu sú „tvorivé rozdiely„, ale je naozaj ťažko predstaviteľné, že by Romer nedokázal priniesť to, čo Fukunaga chce. Jeho miesto teda zaujme legendárny skladateľ Hans Zimmer, ktorý má na konte filmy ako Interstellar, Blade Runner 2049, Leví kráľ či Gladiátor.

Kompletný soundtrack by mal byť dokončený do polovice februára, čo sa zdá ako nesplniteľný deadline. Predpokladáme, že si na túto úlohu zavolá nejakého spolupracovníka, ako mal napríklad Benjamina Wallfischa pri filme Blade Runner 2049 alebo Lorne Balfe pri Mission: Impossible – Fallout. Stihnúť takúto zákazku za mesiac a pol bez akejkoľvek pomoci by bolo naozaj zložité.

Zdroj: comicbook.com

Podobné situácie sa v brandži opakujú často. Príkladom je film Rogue One: A Star Wars Story, o ktorého hudbu sa mal postarať Alexandre Desplat. Ten však kvôli pretáčkam vypadol a nahradil ho Michael Giacchino, ktorý mal len štyri a pol týždňa na vytvorenie úplne nového Star Wars soundtracku. Síce sa to dalo stihnúť a výsledok nebol zlý, no ničoho svetoborného sme sa nedočkali.

Podobnú vec nemôžeme očakávať ani od Hansa Zimmera pri filme No Time To Die. Stále má predsa plné ruky práce s ostatnými filmami, na ktorých tento rok pracuje – Wonder Woman 1984, Top Gun: Maverick, Duna, The SpongeBob Movie: Sponge on the Run a dokonca aj Space Jam 2.

Tešíte sa, že sa o hudbu postará práve Hans Zimmer? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -