Podarilo sa novinkám ako The Emoji Movie poraziť šampióna? | boxOFFICE#30

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Kontrast je v živote jedným z najdôležitejších aspektov. Rozdiel medzi zážitkami by mal prirodzene zaistiť, že v živote máte rovnaké množstvo zla, ako dobra. Bez jedného totiž, samozrejme, nemôže existovať druhé. Podobne sú na tom aj filmy. Ak by sa na naše plátna občas nedostali i zlé filmy, ako by sme od nich predsa rozlíšili tie dobré? Práve takáto symbióza v kinách doteraz fungovala, práve teraz však prichádza apokalypsa v podobe The Emoji Movie. Tento film je tak zlý, že tkanivo časopriestoru tvoriace každé jedno kino sveta je v ohrození. Čo si však o snímke myslí široká verejnosť? A ktoré iné, lepšie filmy, v tabuľke predbehol? Nech sa páči, opäť spolu nazrime do sveta filmových tržieb!

Dunkirk boxoffice

Na prvom mieste je Dunkirk s 28,1 miliónmi počas druhého víkendu. Ide o 44% pokles oproti debutu, čo dokazuje, že vojnová dráma zasadená do Druhej svetovej vojny vďaka kritickému úspechu neplánuje zarábať veľké peniaze. Najnovší počin Christophera Nolana si celosvetovo zarobil už 234,1 miliónov a pokojne pokryl svoj 100 miliónový rozpočet. Len za 10 dní stihol Dunkirk predbehnúť Nolanov predchádzajúci film, Interstellar. Recenziu nájdete tu.

Druhé miesto patrí novinke The Emoji Movie s 25,6 miliónmi. Film zdanlivo prekonal svoje katastrofálne recenzie. Za úspech vďačí sile rodinných divákov, ktorú by sme nemali podceňovať. Keďže si rodiny, pre ktoré filmy zväčša vyberajú deti nemali z čoho vybrať ešte od snímky Ja Zloduch 3, hlava nehlava sa aj napriek hroznému kritickému hodnoteniu pustili do The Emoji Movie, ktorý famózne plytvá talentom hercov. S produkčným rozpočtom 50 miliónov dolárov by sa však Sony malo v blízkej budúcnosti tešiť na zisk.

Na treťom mieste je Girls Trip s 20 miliónmi počas druhého víkendu. Americká komédia si aj po 35% poklese udržiava skvelé čísla, pričom si na domácej pôde zarobil už 65,5 miliónov.

Štvrté miesto obsadila novinka s názvom Atomic Blonde s 18,5 miliónmi počas troch dní. Hlavná hrdinka Charlize Theron je elitný agent MI6, ktorý dostane úlohu navrátiť vláde vysoko utajované dokumenty. Film sa potýka s naozaj silnou konkurenciou, no podľa predpokladov si bude aj naďalej pekne zarábať. Pozitívne recenzie vravia o skvelom žánrovom počine. Dobrou správou pre štúdio Focus Features je fakt, že produkčný rozpočet činil iba 30 miliónov dolárov.

dunkirk boxoffice
Zdroj: vox.com

Top päť nám zakončuje Spider-Man: Návrat domov s 13,4 miliónmi. Najnovší hit Marvelu si celosvetovo zarobil už 633,7 miliónov dolárov a stáva sa štvrtým najzárobkovejším počinom roku 2017.

Päť ďalších

Šieste miesto obsadila snímka Vojna o Planétu Opíc s 10,3 miliónmi počas tretieho víkendu. Veľkolepé zakončenie trilógie si celosvetovo zarobilo už 224,6 miliónov dolárov.

Siedmym filmom je Ja Zloduch 3. Najnovší animovaný hit štúdia Illumination si zarobil 7,7 miliónov, čím svoj celosvetový zárobok navýšil na ohromných 819,2 miliónov dolárov.

Ja zloduch 3 boxoffice
Zdroj. anoncraft.com

Filmom číslo osem je Valerian a mesto tisícich planét s 6,8 miliónmi počas druhého víkendu. Po 60% poklese má sci-fi na domácej pôde zarobených 30,6 miliónov dolárov. Čísla sa onedlho zvýšia s celosvetovým vydaním.

Baby Driver Edgara Wrighta skončil na deviatom mieste s 4 miliónmi, čím svoj domáci zárobok navýšil na 92 miliónov dolárov.

Posledným filmom na zozname je Wonder Woman. Veľkolepý blockbuster štúdia DC si zarába ešte od júna. Tento víkend si zarobil 3,5 miliónov, čim svoj celosvetový zárobok navýšil na 786 miliónov dolárov.

  1. $28,130,000   Dunkirk
  2. $25,650,000   The Emoji Movie
  3. $20,085,540   Girls Trip
  4. $18,554,000   Atomic Blonde
  5. $13,450,000   Spider-Man: Homecoming
  6. $10,375,000   War for the Planet of the Apes
  7. $7,725,895     Despicable Me 3
  8. $6,800,000     Valerian and the City of a Thousand Planets
  9. $4,050,000     Baby Driver
  10. $3,540,000     Wonder Woman

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -