Neuveríte, ale Dying Light 2 naozaj existuje. Nový gameplay trailer odhaľuje dátum vydania

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Mám 22 rokov, študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Nejeden fanúšik sa strachoval, že sa roky očakávaný titul štúdia Techland zasekol vo vývojovom pekle. Predsa len, prvý oznamovací trailer dorazil ešte počas E3 2018 a odvtedy sme sa dočkali iba odkladov. To je našťastie minulosťou s príchodom nového gameplay traileru na Dying Light 2 Stay Human. Vývojári nám počas prezentácie dokázali, že od roku 2015 sa toho zmenilo viac ako len názov.

Pokračovanie bude veľkolepejšie v každom smere, počnúc od väčšieho otvoreného sveta. Vďaka jeho vertikálnemu postaveniu budeme po nociach unikať hordám nebezpečných nemŕtvych. Na to nám bude slúžiť vylepšený parkour systém, no návrat chystajú aj RPG herné elementy. Combat systém bude tentokrát viac zameraný na súboje na blízko, čomu odpovedá arzenál vlastnoručne vytvorených zbraní.

Gameplay trailer z Dying Light 2 Stay Human

Očakávať nemáme moderné strelné zbrane, čo bude podložené príbehom. Civilizácia je zničená a ľudia už nemajú vedomosti na výrobu profesionálnych zbraní. Preto sa budeme musieť spoľahnúť na zbrane na blízko, luky alebo home-made brokovnicu. Tú si možno poskladať z materiálov nájdených počas preskúmavania. Avšak aj tá sa rozbije doslova po pár výstreloch.

Po stránke príbehu preberieme úlohu Aidana Caldwella, obyvateľa jedného z posledných útočísk ľudstva. V tomto bode už 98 % populácie podľahlo vírusu a premenilo sa na krvilačné zombie monštrá. Dying Light 2 Stay Human sa odohráva 20 rokov po originálnej hre, takže aj tieto infikované monštrá prešli veľkou mutáciou. Dôsledkom budú ešte hrozivejší a nebezpečnejší nepriatelia.

Collector’s edícia
Collector’s edícia; Zdroj: videogameschronicle.com

Techland už stihol spustiť predobjednávky a predstavil viaceré edície hry. Štandardnú edíciu (obsahuje hru a pre-order bonus), Deluxe edíciu (naviac obsahuje príbehové DLC a digitálne itemy) a Ultimate edíciu (obsahuje dve príbehové DLC a digitálne itemy). Zberateľov zaujme Collector’s edícia, ktorej nechýba art book, steelbook obal, UV baterka a socha Aidana bojujúceho proti monštrám.

Na koniec vás potešíme tým, že hra bude kompletne lokalizovaná do češtiny. Dying Light 2 Stay Human vychádza na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S a PC už 7. decembra 2021.

Veríte, že sa hra dočká bezproblémového vydania bez ďalších odkladov? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: comingsoon.net

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -