VIDEO: Elon Musk závidí. Prelomová technológie vám dovolí šoférovať auto len pomocou očí

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Auto ovládané pomocou očí bude závidieť aj Elon Musk

Vďaka najnovšej funkcii sledovania očí poháňanej umelou inteligenciou od spoločnosti HONOR je teraz možné pohybovať vozidlom iba očami bez toho, aby niekto sedel vo vozidle.

Jedná sa o experiment automobilového inžiniera, ktorý chcel ukázať, že vďaka funkcii sledovania očí na telefóne HONOR Magic6 Pro je možné dosiahnuť také veci, ako je ovládanie vozidla očami. Táto funkcia je založená na umelej inteligencii a dokáže pochopiť, aký zámer chcete dosiahnuť na základe pohybu očí.

Vo videu si môžete všimnúť, že na smartfóne HONOR Magic6 Pro je možné pohľadom očí aktivovať štyri príkazy, ktoré umožňujú zapnutie motoru, vypnutie motoru, pohyb vpred a vzad. Pri pohľade na konkrétne tlačidlo na 2 až 3 sekundy sa aktivuje príslušný príkaz a premietne sa do pohybu vozidla.

Spoločnosť verí, že umelá inteligencia môže v budúcnosti zmeniť spôsob, akým ľudia komunikujú so svojimi zariadeniami, a táto demo ukážka je toho skvelým príkladom. Tematike sa bude firma HONOR venovať ešte viac na technologickej konferencii MWC 25. februára v Barcelone.

Budúcnosť, v ktorej budeme všetko ovládať myšlienkami a očami

Auto ovládateľné len pomocou očí prichádza práve včas. Vo svete je aktuálne horúca téma technologického pokroku, ktorý nám dovolí ovládať zariadenia bez toho, aby sme sa ich museli dotknúť. Taký Elon Musk zašiel ešte ďalej a miesto využitia očí jeho firma Neuralink implantuje čipy do ľudských mozgov.

nauralink implantat
Zdroj: Neuralink

Neuralinku sa nedávno podaril veľký skok vpred v tejto stále novej, a pre niektorých desivej sfére mozgových počítačov. Ako informoval na sociálnej siete X (predtým Twitter) samotný Musk: „Pokrok je dobrý a zdá sa, že pacient sa plne zotavil. Pacient je schopný hýbať s myšou po obrazovke len svojím myslením.”

Správa prichádza len chvíľu potom, čo Neuralink v januári implantoval čip prvému človeku. Firma vyvíja mozgové implantáty už dlhé obdobie, pričom prvú verziu mali na stole už v roku 2022. Doteraz však čakali na povolenie Úradu pre kontrolu potravín a liečiv (FDA), aby mohli začať s klinickými štúdiami na ľuďoch.

Myslíte si, že ovládanie počítačov či dokonca áut bez toho, aby sme sa ich dotýkali, je budúcnosť? Viete si predstaviť, že by ste mali v hlave implantovaný čip? Alebo by ste radšej používali „len“ vstupnú metódu, akú demonštroval HONOR – teda pomocou očí? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -