Episode – hra na vaše mobily, ktorá rozpráva milióny príbehov!

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Episode hra na mobil – TIP

Všetci máme radi príbehy. Akčné, romantické, vtipné… Každý má niečo svoje obľúbené. No knihy môžu byť pre niekoho až príliš zdĺhavé a na film či seriál nemá v danú chvílu chuť. Vtedy nám moderné technológie ponúkajú práve vymoženosti hrania hier. Samozrejme, aj hry majú mnoho žánrov a každý obľubuje niečo iné. Či už strieľačky alebo pokojné stavanie domčekov. Väčšinou si hry spájame s chlapcami, samozrejme sa ale nájdu aj dievčatá hráčky. No je ich menej. Preto existujú aj takéto hry, akou je Episode, ktoré sú určené hlavne nenáročným dievčatám.

Episode story
Hra obsahuje prekvapivo veľa príbehov o nechcenom tehotenstve, zdroj: gamasutra.com

Hra plná príbehov

Episode je hra/aplikácia na mobily, ktorá rozpráva rôzne príbehy po anglicky. Používateľ si ju iba stiahne a už môže hrať. Výhodnejšie je ale vytvoriť si profil, aby sa mu ukladali už prečítané príbehy. Príbehy sú rozdelené do rôznych žánrov. Taktiež sú rozdelené na kapitoly. Jedna kapitola/epizóda trvá okolo desať minút, záleží to ale hlavne na čitateľovi. Užívateľ môže takéto príbehy aj vytvárať. Najprv len veľmi jednoducho, no tí skúsenejší používajú aj ľahký programovací jazyk. Niektoré príbehy sú vytvárané tvorcami aplikácie. Tie bývajú najkvalitnejšie a gramaticky najsprávnejšie. Predsalen, príbehy tvoria aj dvanásťročné dievčatká, a tak nie je nijak zvláštne, ak objavíte vetu „I love you to.“ alebo „Your very smart.“

Obmedzenia v hre

Celé príbehy sú písané komixovou formou. Postavičky, ktoré si zvyčajne môžete sami pomenovať a upraviť, sú posadené do rôznych situácii a prostredí a vedú dialógy. Čitateľ si sám udáva rýchlosť dialógu a vždy si preklikne bublinu s textom až keď ju dočíta. Väčšina príbehov ponúka aj rôzne možnosti pri konaní postáv. Od vyberania oblečenia až po večerné plány. Záleží to na skúsenostiach a zručnostiach tvorcu príbehu. 

Episode - options
Na výber sú vždy rozmanité outfity, zdroj: episodelife.com

No celá hra nesie v sebe jeden veľký háčik. Sú nimi „diamanty“ a „lístky“. Na začiatku dostanete 5 diamantov a 4 lístky. Diamanty sa používajú na platené rozhodnutia, väčšinou ide o niečo, na čo chcete kliknúť. No keďže ich dostanete iba 5 a možnosti stoja väčšinou okolo 20 diamantov, tí bohatší si pokupujú diamanty za reálne peniaze a my, čo žijeme od výplaty k výplate, si vyberieme nudnú neplatenú možnosť. Lístky slúžia na odomykanie epizód. Môžete teda prejsť za sebou 4 epizódy a potom buď počkať 3 hodiny, splniť dennú výzvu a vyhrať jeden či dva navyše, alebo znova zainvestovať za rôzne balíčky lístkov a hrať neobmedzene.

Slávne osobnosti a Episode

Hra obsahuje aj príbehy podľa filmov či slávnych osobností, ako napríklad Ladíme! (Pitch Perfect), Protivné baby (Mean girls), Roztomilé mrchy (Pretty little liars) alebo život Demi Lovato (pravdepodobne bez heroínovej časti jej života) a mnoho ďalších. Už len na tomto výbere vidieť, že hráčmi sú hlavne dievčatá v mladšom veku. No aj staršie si tam dokážu nájsť niečo pre seba. Ja som napríklad hru hrala pred maturitou, hlavne tie oficiálne príbehy s peknou gramatikou. Okrem filmov a kníh si teda angličtinu môžete precvičovať aj touto formou. Ide o pomerne jednoduché texty s ľahkou problematikou, no používajú sa tam mnohé frázy, ktoré nás v školách nenaučili. Zároveň je to príjemná oddychovka.

Episode - Demi Lovato
Môžete hrať za Demi Lovato, zdroj: mobileobstine.com

Určite ju odporúčam dievčatám, ktorým robí angličtina v škole problémy. Ale aj tým, ktoré obľubujú rôzne príbehy a rady si samy určujú smer diania.

Čo na hru vravíte? Zaujala vás, alebo niečo podobné absolútne neriešite a nepovažujete za „skutočnú“ hru? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -