Jedna hanba nestačila. Expendables sa chcú vrátiť v novom filme

Nenechajte si ujsť

Expendables 5 možno realitou

To, že v najlepšom treba prestať, pravdepodobne zabudli povedať tvorcom posledného dielu akčnej série Expendables. Hviezdami naprataný akčný blockbuster patril k najhorším novinkám minulého roka, a to nielen po stránkach kvality, ale tiež finančných výsledkov. Tie aj vďaka zdrvujúcej kritike od recenzentov i divákov zaostali ďaleko za očakávaniami a film skončil v strate najmenej 100 miliónov dolárov.

Expendables 4 sú momentálne nominovaní aj na celkovo sedem cien neslávne známych Zlatých malín, teda ocenení za najhoršie filmy roka. Ani finančný neúspech a slabá kvalita posledného filmu však Sylvestera Stalloneho neodradili od ambícií natočiť nový film série. V rozhovore pre Screen Rant to prezradil Dolph Lundgren, ktorý by sa v prípadnom piatom filme rovnako rád objavil. Má však jednu podmienku.

Tentokrát úplne inak

Lundgren na úvod rozhovoru ozrejmil, že od Expendables 4 nemal nijak vysoké očakávania z jednoduchého dôvodu – akčný film sa trápil už od začiatku, mal mizerný scenár a sprevádzali ho viaceré ťažkosti.

Nečítal som recenzie, pretože som tušil, čo sa v nich píše. Ten projekt mal problémy už od začiatku a zvyčajne sa to začína scenárom. Naozaj sme nemali dobrý scenár. Nehrám tu žiadnu hlavnú rolu, takže pre mňa bolo ťažké nejak veci ovplyvniť. Viem však, že Stallone sa na ňom na rozdiel od ďalších filmov nijak nepodieľal. Jednoducho tu hral iba postavu. Akonáhle sa do scenára angažuje, podpíše sa to aj na vysokej kvalite, alebo bude mať scenár aspoň nejakú úroveň. To sa však nestalo, takže hlavný problém bol hlavne scenár. Nakoniec sa mesiac pred nakrúcaním vymenil aj režisér.

Expendables bol teda podľa Lundgrena od začiatku odsúdený na neúspech, čo však automaticky neznamená, že by séria nemohla pokračovať. Podľa akčnej legendy aktuálne Sylvester Stallone pripravuje ďalší film, o ktorý by sa mal tentokrát postarať predovšetkým on sám.

Ak sa tak stane, Lundgren je pripravený na ďalší návrat. „Ak ho bude mať na starosť Sly, a myslím, že momentálne už s týmito ľuďmi na ďalšej kapitole pracuje, tak jednoznačne áno. Bude zábava opäť na tom pracovať,“ hovorí Lundgren.

Expendables 4 trailer
TMDB

Zdá sa teda, že známa akčná séria ešte nepovedala posledné slovo. Ak nakoniec vznikne aj piaty film pod taktovkou Stalloneho, s istotou sa môžeme tešiť na výrazne väčší čas na obrazovke, ako akčná legenda dostala v poslednom filme. Ten sa sústreďoval predovšetkým na Jasona Stathama a Megan Fox, čo sa viacerým priaznivcom série veľmi nepáčilo.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -