TOP 10 zaujímavých faktov o seriáli Rick and Morty, ktoré ste možno nevedeli!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Zaujímavé fakty o seriáli Rick and Morty

Z tohto animovaného seriálu pre dospelých sa stal už taký menší fenomén. Šou sa vyznačuje mnohými trefnými komentármi na či už populárne témy alebo politické situácie, čím si u fanúšikov vydobyla veľký obdiv. Rozhodli sme sa teda, že vám o Rickovi a Mortym prinesieme 10 zaujímavých faktov, ktoré ste možno nevedeli.

Slávny Jerry

Seriál je známy tím, že hlavné role si zahrali pomerne neznámy herci. Celebrity sa v ňom objavujú jedine ako hostia. Pôvodne sa však mohol medzi hlavným obsadením objaviť herec Bryan Cranston (Breaking Bad) v roli Jerryho. Vraj sa zúčastnil aj castingu, no ako už vieme, rolu nedostal.

Zdroj: kiwreport.com

Rick a Morty je jeden človek

Sú v nejakom inom seriáli postavy s viac odlišnými hlasmi ako v tomto? Asi ani nie. O to viac vás možno prekvapí, že Ricka aj Mortyho rozpráva jeden herec a to Justin Royland. Ten dokonca s kolegom Danom Harmonom celý seriál aj vytvoril.

Zdroj: birdizihaber.com

Rick má svoj príbeh

Tvorcovia prezradili, že pre tajomného Ricka vytvorili príbeh o tom, prečo je taký aký je. Do seriálu sa však rozhodli ukázať len časti z tejto backstory a to preto, lebo si myslia, že by takto postavu zničili, ako sa to vraj podarilo už aj iným seriálom.

Zdroj: fanpop.com

Superschopnosť Beth

Herečka Sarah Chalke, ktorá hrá v seriáli Beth priznala, že vie grgať na povel. Justin Royland (Rick, Morty) povedal, že jej túto schopnosť hrozne závidí, keďže pri Rickovi musí stále hrať, že grgá.

Zdroj: popculture.com

Intro

Každá séria má úvodné titulky poskladané z iných scén. V každej však nájdete aj také, ktoré sa nakoniec v šou neukázali. Justin Royland na jednom comic-cone prezradil, že plánujú tieto scény ukázať v budúcich epizódach, aj keď nikto nevie, ako dlho to bude trvať.

Zdroj: cnet.com

Cestovanie v čase

V Rickovej garáži môžete na jednej poličke vidieť krabicu s vecami označenú na cestovanie v čase. Tvorcovia však prezradili, že sa týmto vôbec nebudú zaoberať a cestovanie v čase nebudú používať v deji. Hlavné budú len vesmírne lety a rôzne dimenzie.

Zdroj: ew.com

Opilec Rick

Všimnite si, že vždy keď sa otvoria dvere do Rickovej lode, je počuť ako z nej vypadávajú plechovky a fľaše.

Štvrtá séria seriálu Rick & Morty
Zdroj: rickandmorty.wikia.com

Reklamy

Každá vymyslená reklama, ktorá sa v seriáli objaví, je len improvizácia Justina Roylanda pri skúškach.

koniec Ricka a Mortyho
Zdroj: youtube.com

Hodiny

Hodiny v Rickovej garáži sú stále nastavené na druhú hodinu. Iba v tretej epizóde prvej série ukazujú tri hodiny. Je za tým niečo viac?

Zdroj: medium.com

Jerryho auto

Auto, ktoré má v seriáli Jerry je presne to isté, aké má Clark Griswald vo filme Bláznivá dovolenka. Tvorcom sa tento film musel naozaj páčiť.

koniec Ricka a Mortyho
Zdroj: digitalfox.media

Zdroj: imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -