The Simpsons! – Fakty, ktoré ste nemuseli vedieť

Nenechajte si ujsť

Simpsonovcov Vám snáď ani nemusíme predstavovať.

Samozrejme to ale urobíme, bez toho by to predsa nebol článok ako sa patrí :P Takže, The Simpsons sú súčasťou Našich životov už od roku 1989 keď 17. decembra vyšla prvá časť. Za toto dielo nemôžeme uctievať nikoho iného ako autora Matta Groeninga a samozrejme aj celý štáb. Príbeh je Nám všetkým známy. Americká žltá rodinka žijúca v Springfielde Nám ukazuje vtipným spôsobom tie najhoršie aspekty života. Čo Vám však možno nie je známe, sú skryté fakty, ktoré sa za týmto seriálom skrývajú. Pozrime sa na niektoré z nich.

Fakty o The Simpsons, ktoré ste nemuseli vedieť

1. Program bol kvôli zlému hodnoteniu pozastavený, avšak rodinka Simpsonovcov dostala šancu na návrat. Odvtedy uplynulo štvrťstoročie a stále patrí k tým najpopulárnejším nielen v USA.

2. Žltá farba pleti Simpsonovcov bola zvolená zámerne, aby sme si ich lepšie všimli pri prepínaní medzi kanálmi. Každá jedna postavička má iba 4 prsty, okrem samotného Boha a Ježiša, ktorí ich majú 5. Sorry, že Vás sklamem, ale nie nie ste Boh ani žiadna jeho odroda. Päť prstov máme všetci :P

Ježiš v The Simpsons
3. Homerov výkrik „D´oh“ bol zapísaný v anglickom slovníku Oxford English Dictionary a dokonca mu bola uložená ochranná známka registrovaná firmou Fox.
Tak čo školáci? Dostali ste práve skvelý nápad obohatenia slovnej zásoby v referáte?

4. Šesť hlavných dabérov dostávalo za jednu epizódu okolo 400-tisíc dolárov. Ak si spočítame, že seriál mal dokopy 532 epizód, tak celkom slušná práca, nie? To je len niekoľko životov vykladania tovaru v Tescu.

homer-simpson

5. Námet celého seriálu vznikol za neuveriteľných 15 minút v čakárni. Pod tlakom sa zrejme tvorí najlepšie, pretože Matt Groening čakal na prijatie producentom a mal mu dať hotový námet, ktorý samozrejme nemal.

6. Vnútri policajnej stanice Springfield je mapa mesta – tá je v tvare stredovekého Konštantínopolu.

Mapa Konštantínopolu

7. V arabských verziách pije Homer namiesto piva sódu. Homerovi dokonca pozmenili meno a v arabskej verzii sa volá Omar Shamshoon. To je priam bombové! Nemyslíte?

8. Chlapík Lee Weir je zapísaný v Guinessovej knihe rekordov. Homera má na svojom tele vytetovaného 41-krát. Teda, každý máme svoju zvrátenú stránku, že?

Lee Weir

9. Hračky Simpsonovcov sú ilegálne v Iráne. Hračky vraj zle vplývajú na intelektuálny rozvoj detí a podporujú západnú kultúru. V žiadnom iránskom obchode známe postavičky nenájdete. Myslíte, že niekoho už zavreli za nelegálne prevážanie Simpson suvenírov cez hranice?

10. Dokončenie jednej epizódy trvá približne šesť až osem mesiacov. Tím využíva na dokončenie epizód sto animátorov v Južnej Kórei. Žeby lacné pracovné sily?

Korea town

Tak tu to máme! 10 vecí, ktoré ste nevedeli o Vašom obľúbenom seriály. Ste z nich prekvapení? Nie ste sami. Vidíme sa pri ďalšom článku.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -