Filmy

Film Avengers: Endgame vyvrátil tvrdenia šéfa Marvelu! O čo sa jedná?

Film Avengers: Endgame zodpovedal na väčšinu otázok, ktoré sme mali po zhliadnutí Avengers: Infinity War. Zistili sme, kde bola počas celého filmu Captain Marvel a aj to, ako sa Iron Man dostane späť na planétu Zem. Najviac otázok však zanechalo samotné lusknutie, ktoré na konci filmu vykonal Thanos.

Na otázky ohľadom neho nám najlepšie odpovedala snímka Spider-Man: Ďaleko od domova, v ktorej túto udalosť nazvali “Blip“. Stále je tu ale jedna otázka, na ktorú nám síce odpovedal šéf Marvel Studios, Kevin Feige, no filmy jeho tvrdenia vôbec nepodporujú, ale naopak ich dokonca vyvracajú. Naozaj Thanosove lusknutie zahŕňalo aj zvieratá a rastliny?

Zdroj: archive.4plebs.com

Film Avengers: Endgame nezodpovedal túto otázku

V júli 2019 Kevin Feige potvrdil to, nad čím dumala väčšina fanúšikov od vydania filmu Avengers: Infinity War – Thanosove lusknutie naozaj vymazalo aj polovicu zvierat a rastlín. Jeho cieľom predsa bolo vymazať polovicu populácie v celom vesmíre a divákom nebolo jasné, či to platí len pre ľudí a mimozemšťanov.

V auguste 2019 nás prostredníctvom oficiálneho Twitter účtu The Avengers uistil, že naozaj vymazal polovicu všetkého života, vrátane zvierat a rastlín. Jeho tvrdenia sa však vôbec nezhodujú s tým, čo sme videli vo filmoch Infinity War a Endgame. Neexistuje o tom totiž žiaden dôkaz, či už vizuálny alebo z dialógu. Jediným náznakom môžu byť spievajúce vtáky po Hulkovom lusknutí.

smart hulk infinity gauntlet avengers: endgame

Zdroj: southherald.com

Otváracia scéna filmu Endgame ukázala vyparenie sa rodiny Clinta Bartona, no nezmizli žiadne stromy či rastliny. To isté sa stalo vo Wakande na konci Infinity War, no spolu s hrdinami nezmizol ani jeden strom. A to sa celá scéna odohráva výhradne v prírode. Je teda otázne, kde leží pravda.

Režiséri bratia Russovci totiž nespravili nič, aby tieto tvrdenia vo filmoch potvrdili. Možno sa na tom len nevedia dohodnúť rovnako, ako režiséri a scenáristi Endgame na cestovaní v čase.

Čo si o tomto myslíte vy? Vymazalo Thanosove lusknutie aj polovicu všetkých zvierat a rastlín vo vesmíre?

Zdroj: screenrant.com

Adam Martiš
About author

Volám sa Adam, mám 19 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  FilmyVýber šéfredaktora

  Prvé reakcie na sci-fi Duna dorazili. Prekoná film Star Wars a Pána prsteňov?

  FilmyOdporúčame

  Štúdio Ghibli pridá na Netflix 21 filmov vrátane Cesty do fantázie a Princeznej Mononoke

  Filmy

  Kumail Nanjiani sa odhaľuje na nových uniknutých fotografiách z MCU filmu Eternals

  Filmy

  Horor Muž v temnote 2 si našiel režiséra a napreduje vpred. Ako sa bude volať?

  Pridaj komentár