Film Bumblebee nám na strieborné plátno prinesie starého známeho Transformera. O kom je reč?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Päť filmov o Transformeroch je za nami a nie všetky dopadli podľa očakávaní. No to celú sféru o robotických autách nezastavilo a tak sa už budúci rok, ako už dobre viete, dočkáme spinoffu s Bumblebeem. Dej nás zavedie do osemdesiatich rokov, približne dve desaťročia predtým, ako sa stal ochrancom Sama Witwickyho. Už len z tohto pohľadu sme mali pocit, že sa na plátne objavia prevažne len neznámi roboti, o ktorých sme ešte nepočuli. No s príchodom filmu prichádza aj nádherne vyzerajúca novinka. Vo filme by sa mal totižto objaviť vodca všetkých, samotný Optimus Prime.

Počas propagácie domácej distribúcie filmu Transformers: Posledný rytier s Frankom Welkerom (Megatron) a Peterom Cullenom (Optimus Prime) sme sa dozvedeli oveľa viac. Pomocou portálu CineMovie totižto druhý menovaný prezradil, že jeho hlas sa objaví aj v nadchádzajúcom filme Bumblebee. Dobre, priznávam. Nie je ešte isté, či sa objaví vo vlastnom „tele“ alebo iba ako hlas, ale aj tak nás táto informácia teší. No tajomstiev je hneď viacero. Ukáže sa Optimus na začiatku príbehu, aby usmernil nášho žltého obľúbenca? Alebo až na konci celého dobrodružstva, kedy nám tvorcovia prepoja tento koniec so začiatkom filmu Transformers (2007)?

Zdroj: wallpapersdsc.net

Zatiaľ, čo sú na oficiálnom zozname len Bumblebee a Optimus Prime, režisér Travis Knight sa ukázal pri veľmi zaujímavom objekte. Červený Plymouth GTX z roku 1971. Samozrejme, hneď po vypustení fotografie sa začalo šepkať, že daný model auta by mohol byť zaradený ku Decepticonom. A keď sme už pri režisérovi, nastal čas pripomenúť si hercov, ktorých bude riadiť zo svojho režisérskeho kresla. Medzi nimi nájdeme Hailee Steinfeld, Johny Price, Jorge Lenderborg Jr., Rachel Crow, Jason Drucker, Abby Quinn, Grace Dzienny, Ricardo Hoyos, Pamela Arlon, Kenneth Choi a Stephen Schneider.

Načo sa môžeme pripraviť?

Dej nás uvedie do roku 1987, ktorý zaostrí na začiatky autobota menom Bumblebee. V toku udalostí sa objaví dievča menom Charlie Watson, ktoré práve dosiahlo osemnásty rok svojho života. Tej sa podarí nájsť rozbitý Volkswagen Beetle. Po krátkom čase však zisťuje, že jej „úlovok“ nie je len obyčajné auto. Ako nám bolo ukázané v poslednom filme, autoboti a deceptikoni boli na našej planéte oveľa dlhšiem ako sa očakávalo. Dokonca sme sa dozvedeli, že Bumblebee si svoje odžil aj počas bojov v druhej svetovej vojne. V najnovšom projekte sa však posunieme pár rokov pred, ale taktiež pár rokov za hlavnú dejovú líniu. Bude veľmi zaujímavé sledovať, akým štýlom sa podarí vystihnúť všetko potrebné. A predsa len, ak by nebol Optimus Prime jedným z hlavných ťahúňov filmu, vôbec to neprekáža. Aspoň by sme sa však mohli dozvedieť malý kúsok z jeho „tajnej“ histórie.

Zdroj: anoncraft.com

Bumblebee sa v kinách ukáže 21. decembra 2018. Na premiéru sa určite tešíme, no čaká nás ešte dlhý čas. Ak by ste chceli, vyplniť ho môžete zakúpením filmu Transformers: Posledný rytier, ktorý práve vychádza na Blu-ray, DVD a Digital HD

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -