5 dôvodov, prečo musíte vidieť novú drámu Dokonalá lož

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Film Dokonalá lož: 5 dôvodov, prečo by ste mali zájsť do kina

Už od 14. novembra sa v slovenských kinách premieta nový film Dokonalá lož. Pokiaľ sa neviete rozhodnúť, či sa vám oplatí návšteva kina, potom ste na správnom mieste. My vám ponúkneme hneď 5 dôvodov, prečo by ste nemali váhať.

Zaujímavý príbeh

Roy Courtnay je rodený podvodník a nechce uveriť tomu, koľké šťastie ho postrehlo, keď sa cez online zoznamku spozná s dobre situovanou vdovou Betty McLeishovou. Tá ho vpúšťa nielen do svojho domu, ale aj do svojho života. Roy je prekvapený sám zo seba, koľko starostlivosti venuje Betty. Všetko sa však môže zmeniť a z usadlého života sa môže razom ocitnúť na zradnom tenkom ľade.

Ian McKellen (Roy)

ian mckellen
Zdroj: David Hartley/REX/Shutterstock (5622943n

Roya Courtnaya vo filme stvárnil legendárny herec Ian McKellen, ktorý je všeobecne uznávaný ako jedna z najväčších osobností filmu. S neuveriteľne bohatým pozadím v divadle (v Spojenom Kráľovstve a USA získal aspoň jedno z každého prestížneho divadelného ocenenia) a dvoma nomináciami na Oscara je pôžitok vidieť ho na plátne.

Poznať ho môžete z filmovej série Pán prsteňov (a Hobit), kde stvárnil ikonického Gandalfa. Medzi jeho uznávané roly patria aj tie v snímkach ako séria X-Men, Bohovia a monštrá, Macbeth a mnoho ďalších.

Helen Mirren (Betty)

helen mirren
Zdroj: VERA ANDERSON/WIREIMAGE

Betty McLeish vo filme stvárnila legendárna herečka Helen Mirren. Tejto profesii sa venuje už od svojich tínedžerských rokov na strednej škole, teda zhruba neuveriteľných 60 rokov. Je jednou z jediných 13 herečiek v histórii, ktorým sa podarilo vyhrať Oscara, ocenenie BAFTA, Critics‘ Choice Award, Zlatý glóbus a SAG Award.

Poznať ju môžete z filmov ako RED, Kráľovná, Hitchcock, Gosford Park, The Madness of King George a mnoho ďalších.

Nakrúcanie v Londýne a Berlíne

Časti príbehu filmu sa odohrávajú hlavných mestách Anglicka a Nemecka. Zatiaľ čo v dnešnej dobe je bežné ostať v štúdiu a prostredie ukázať len pomocou predrobených záberov druhou režisérskou jednotkou, v prípade produkcie Dokonalej lži celý štáb naozaj cestoval do Londýna a Berlína, kde nakrúcali spolu s hercami.

Pokiaľ sa v týchto mestách vyznáte alebo ste ich len niekedy navštívili, je pravdepodobné, že spoznáte viacero miest, na ktorých sa postavy nachádzajú. To príbehu automaticky dodáva hĺbku a reálnosť, vďaka čomu pôsobí reálnejšie.

Trailer

Film Dokonalá lož sa práve premieta aj vo vašom kine vďaka distribučnej spoločnosti Continental film.

Zdroj: continental-film.sk, imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -