Film Indiana Jones 5 priniesie niečo nové, pripomenul režisér Logana a Le Mans ’66

Nenechajte si ujsť

Filip Glezgo
Filip Glezgo
Volám sa Filip a študujem na Akadémii umení v BB. Kinematografia je vášeň, bez ktorej by som si nevedel predstaviť každodenný život. Tiež sa zaujímam o psychológiu, šport a prírodu. Jediné, čo mi v lete chýba, je zima... Už veľmi dlho som zmiereným s tým, že užívanie si krásy pohyblivých obrázkov na veľkom plátne, bude naveky mojim jediným prekliatím.

Kedy už konečne dorazí film Indiana Jones 5?

Už 40 rokov je dobrodružná a ikonická séria filmov Indiana Jones súčasťou našich životov. Všetky 4 snímky doteraz natočené nám predstavili charakter Harrisona Forda, ktorý sa neustále dostáva do nebezpečných situácií. So svojím obľúbeným klobúkom nepretržite uteká pred nástrahami, hadmi a lovcami skrytých artefaktov. Pritom mu ide iba o jediné, aby všetko zostalo v múzeu, kde to náležite patrí.

V poslednom období sa nechal vyspovedať producent tejto ságy Frank Marschall a načrtol prvé informácie o smerovaní Indiana Jones 5. Disney premiéru naplánovalo na rok 2022. V originálne sa mal kormidla ujať Steven Spielberg, režisér všetkých 4 filmov, ktorý ale prenechal toto žezlo Jamesovi Mangoldovi (Le Mans ’66, 3:10 Vlak do Yumy).

Indiana Jones
Zdroj: gamespot.com

Bude to tak prvý raz, čo Indyho bude režírovať niekto iný, ako legendárny Spielberg.

,,James miluje filmové ságy. Je to úžasný filmár. Taktiež ma dobrý vzťah s Harrisonom. V správny čas sa stretli všetky správne kúsky. Steven ale stále ostáva ako producent, čiže neodchádza úplne a bude to tak najlepšie pre všetkých,” vyjadril sa producent Marschall.

Osud Indyho je v dobrých rukách

James Mangold je známy svojimi testosterónovými filmami a na prvý pohľad štýlom postarších žánrov, ktoré ale dokáže obliecť do modernejšieho kabátu. Či už napríklad westernový nádych v Loganovi, alebo známy príbeh Johnnyho Casha (Joaquin Phoenix) vo Walk the Line.

James Mangold Logan
Zdroj: variety.com

„Myslím si, že najdôležitejšie je, keď už natáčate film do zabehnutého a známeho vesmíru, Že by nemal byť taký istý, ako ten predtým. Vždy vzniká túžba sa čo najviac priblížiť tomu prvému filmu, ktorý to všetko začal. diváci to tak chcú taktiež. Je ale potrebné priniesť nové miesta a nezabudnúť pritom na hlavné jadro týchto príbehov. Musíte si pamätať o čom vlastne táto celá sága je. Ako príklad použijem netradičného Logana v X-Men filmoch a hneď vám napadne, o čom vlastne hovorím,“ vyjadril sa v minulosti James Mangold.

Práce na scenári pri Indiana Jonesa 5 iba začali, takže ich obmedzenie celosvetového koronavírusu až tak závažne nezasiahlo. Bude sa jednať o originálny scenár, pretože jeho minulé verzie už boli toľkokrát prepisované, že tento mišmaš neostal nikomu pri chuti.

Indiana Jones 5
Zdroj: flixist.com

Ukončenie tak ikonickej ságy nikdy nie je jednoduché

Piaty film zo série mal už dvakrát posunutú premiéru a ešte mnoho ďalších predprodukčných problémov. Natáčať sa malo už minulý rok, ale potom Spielberg všetkých prekvapil, keď od tohto projektu, ktorému bol srdcom zaviazaný, odišiel.

„Všetky moje myšlienky a fantáziu som sa snažil zamerať iba na najlepší príbeh. Od základných hodnôt Logana, Wolverina alebo Xaviera, som podľa môjho názoru nikdy neodišiel. Tieto hlavné myŠlienky boli jadrom filmu. v každej ságe, ktorej som sa zúčastnil, sa vždy snažím zachytiť a zabezpečiť, aby sme zachovali tie základné motivácie, ktoré sú v centre, pretože preto sú tieto príbehy viac ako iba filmy. Sú to rozprávky našej súčasnej kultúry.“

indiana jones 5
Zdroj: nbcnews.com

Dúfam, že problémy, ktoré sa točili okolo Indiana Jones 5, sú už iba za nami, a v budúcnosti nás čaká kvalitnázodpovedná rozlúčka s Harrisonom Fordom a jeho jedinečnými dobrodružstvami.

Tešíte sa na film Indiana Jones 5? Jedná sa o jednu zo ság, ktorá naozaj nikdy neomrzí.

Zdroj: slashfilm.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -