Kazmov film ONEMANSHOW: The Movie prepisoval históriu. Poznáme nové detaily hry o 1 milión dolárov!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

U našich západných susedov sa film ONEMANSHOW: The Movie stal historicky najúspešnejším českým filmom v diváckej návštevnosti počas premiérového víkendu a zaznamenal celkovo druhý najlepší premiérový výsledok všetkých čias. Na Slovensku zase dosiahol najlepší výsledok v otváracom víkende spomedzi všetkých českých filmov uvedených v slovenských kinách od začiatku pandémie.

Kazmov film ONEMANSHOW: The Movie prepisoval históriu

ONEMANSHOW: The Movie videlo počas premiérového víkendu v českých kinách 290 000 divákov. Toľko ľudí nenavštívilo v kinách počas prvých štyroch dní premietania žiadny iný český film. Doterajším českým rekordérom v návštevnosti bol film Anjel Pána 2, ktorý počas premiérových štyroch dní videlo 188 000 divákov.

Kazma film ONEMANSHOW: The Movie
Zdroj: Stream.cz

Jediným film, ktorý mal v Česku historicky viac divákov počas prvých štyroch dní, bol veľkolepý Avengers: Endgame. Ten počas premiérového víkendu videlo v českých kinách 344 000 divákov. Kazmov projekt však porazil všetky ďalšie svetové blockbustre, ako Päťdesiat odtieňov sivej, ktorý si v českých kinách počas prvých štyroch dní pozrelo 256 000 divákov, Harry Potter a Dary smrti – 1. (248 000 divákov), Hobit: Bitka piatich armád (243 000 divákov) alebo Avatar: Cesta vody (242 000 divákov).

Na Slovensku si ONEMANSHOW: The Movie prišlo do kín počas otváracieho víkendu pozrieť viac ako 20 000 divákov, čo je vôbec najlepší výsledok českého filmu od začiatku pandémie. Zároveň sa film stal jednoznačnou jednotkou uplynulého premiérového víkendu a v slovenských kinách s vysokým náskokom predbehol aj divácke megahity, ako Barbie, Oppenheimer či slovenská komédia Nikdy nehovor nikdy.

Je to naozaj neuveriteľný divácky výsledok, v tejto chvíli v podstate historický. Kazma si zaslúži obrovskú gratuláciu,“ hovorí Martin Palán z distribučnej spoločnosti BONTONFILM. „Kazmovi sa podarilo posunúť hranice toho, čo možno od českého filmu očakávať. Nedržal sa zaužívaných pravidiel, rozhodol sa ísť vlastnou cestou. Práve v tom je jeho film výnimočný. V tom, že je zároveň filmom aj hrou, spája fikciu a realitu. Vyvoláva obrovské vášne a diskusie, vzbudzuje odsúdenie aj absolútne nadšenie ako máloktorý iný projekt a učí nás všetkých rozmýšľať inak,“ dodáva Martin Palán.

Hra sa začala

Samotný Kazma 20. augusta prvýkrát oficiálne zverejnil detaily hry, ktorej je film súčasťou. Každý divák totiž spolu so vstupenkou dostane svoju vlastnú unikátnu hraciu kartu, ktorá je potrebná na zapojenie sa do hry o 1 milión dolárov.

Peniaze sú umiestnené na verejnom mieste, v nepriestrelnom sklenenom trezore na pražskom Výstavisku. Trezor sa dá otvoriť buď jedinou náhodnou výhernou kartou, alebo kódom na základe správne vylúštenej šifry. Indície k šifre sú ukryté vo filme. Šifra je tiež súčasťou obrovského betónového monumentu pri Lysej nad Labem. Tvorí ho 90 betónových blokov so symbolmi, ktoré vytvárajú samotnú šifru.

Chcel som, aby tento film nebol pre divákov len pasívnym zážitkom. Chcem, aby sa diváci zapojili, premýšľali a stali sa súčasťou príbehu,“ povedal o svojom jedinečnom filmovom koncepte Kamil Bartošek, alias Kazma.

Zdroj: TS Bontonfilm

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -