Film RoboCop Returns nám prinesie známy režisér! Máme sa tešiť na návrat robota-policajta?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Neill Blomkamp ako režisér filmu RoboCop Returns!

Je to oficiálne! Režisér Neill Blomkamp je pripravený zrežírovať nového RoboCopa pre filmové štúdio MGM. Názov nadchádzajúceho filmu je RoboCop Returns. Narozdiel od predchádzajúceho remakeu z roku 2014 bude tento film priamym pokračovaním pôvodného diela. Ten bude zložený podľa nikdy nepoužitého scenára k filmu RoboCop 2 od scenáristov Eda Neumeiera, Michaela Minera a Justina Rhodesa. Takto stručne sa k celej situácii vyjadril režisér Neill Blomkamp:

„Keď som bol dieťa, pôvodný film mal na mňa obrovský vplyv.“

Blomkamp, ktorého posledným celovečerným filmom bol Chappie, stále čaká na ten správny moment. Ten možno nastal práve teraz a v projekte bude úzko spolupracovať s dvoma tvorcami – Neumeier ako producent a Miner ako výkonný producent. Svoje slová dodal aj Neumeier, ktorý si o pokračovaní myslí následovné:

„Verhoeven to cítil tak, že pokračovanie nebude nikdy potrebné. Potom prišiel štrajk scenáristov a z projektu sme boli vylúčení. Celé sa to tiahlo až do momentu, keď bol Trump už takmer zvolený za prezidenta. Vtedy mi zavolal riaditeľ spoločnosti MGM a povedal mi: „Naozaj ste vo vašom scenári predpovedali, že bude Trump kandidovať a vyhrá?“ Hej, predpovedali. Takže sme ja a Mike napísali nový návrh a poskytli sme ho zainteresovaným stranám. Myslím si, že jediný kto si ho prečítal, bol práve Blomkamp, a to dalo všetko do pohybu.“

Pôvodný film z roku 1987; zdroj: geekculture

Ako sa vyvíjala púť filmu RoboCop?

Pôvodný film zrežíroval Paul Verhoeven a stalo sa tak v roku 1987. V hlavnej úlohe sa predstavil Peter Weller ako dôstojník Alex Murphy, ktorý bol brutálne zabitý a následne vzkriesený v podobe cyborga – bojovníka proti zločinu. Filmu sa v tom čase podarilo zarobiť 53 miliónov a taktiež si na svoje konto pripísal tri nominácie na Cenu Akadémie (podarilo sa im získať Oscara za najlepšie zvukové efekty).

Herecká hviezda Weller sa neskôr vrátila k pokračovaniu z roku 1990, ale to už nebolo spoločnosťou prijaté, ako správne rozhodnutie. Tvorcovia to opäť skúsili pri filme RoboCop 3 o rok neskôr, ale film sa dočkal premiéry až v roku 1993. Bolo to z dôvodu bankrotu spoločnosti Orion Pictures. Tento PG-13 výtvor sa dočkal len veľkej záhuby, keďže si dokázal zarobiť slabých 10 miliónov.

Posledný film zo série z roku 2014; zdroj: geekculture

Celé to pokračovalo až do 21. storočia, kedy k nám mali prísť dva filmy. Avšak ten z roku 2000 sa nikdy neukázal. Film sa síce chválil obrovskému rozpočtu, no z projektu odišiel režisér Darren Aronofsky a celá snaha zapadla prachom. Posledného filmu zo série sme sa dočkali v roku 2014, ten si zarobil 242 miliónov a za úspech sa to považovať naozaj nedalo. Aj preto sme veľmi zvedaví, ako dopadne táto snaha opäť priviesť RoboCopa k životu. Tešíte sa na film RoboCop Returns? Vaše názory nám napíšte do komentára!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -