Filmy

Najznámejší herní bratia dostanú vlastný animák! Film Super Mario Bros. bude produkovať štúdio Illumination

Je to taliansky inštalatér, pôvod má z Japonska, rozpráva po anglicky a vyzerá ako Mexičan. Viete, o kom je reč? Nejde o nikoho iného, ako o legendárneho Super Maria! Dúfame, že túto ikonu Nintenda ani nemusíme predstavovať. Táto séria priniesla do sveta nespočetné množstvo hier a či už veríte alebo nie, prvá hraná filmová adaptácia bola práve na hru Super Mario Bros. Film vyšiel ešte späť v roku 1993 a nemusíme si klamať, situácia s filmovými adaptáciami hier sa odvtedy o moc nezlepšila. No dobre, trochu možno hej. Pôvodný film bol totižto totálnym chaosom, pracovali na ňom štyria režiséri, miesto farebného sveta to vyzeralo ako v depresívnom Blade Runnerovi a projekt nezarobil ani polovicu jeho rozpočtu. Od vtedy sa Nintendo filmom radšej vyhýbalo…

Super Mario Film

Hraný film Super Mario Bros. z roku 1993, Zdroj: nerdist.com

Animovaný film Super Mario Bros.

Časy sa však menia a všetko sa schyľuje k tomu, že uvidíme animovaný Super Mario Bros. film od Nintenda. Samozrejme, rozprávame v množnom čísle, pretože na zatrateného zeleného brata Luigiho netreba zabúdať. Aj tak všetci dobre vieme, že ste vždy svojich súrodencov nechali hrávať práve za neho. A možno tak stále aj robíte. Zdroje hovoria, že sa aktuálne Nintendo dohaduje so štúdiom Illumination Entertainment, ktorí patria pod Universal Studios. Práve toto štúdio prinieslo na svet úspešné animáky ako Ja Zloduch, Mimoňi alebo Tajný život maznáčikov. Na produkcii filmu by sa dokonca mal podieľať aj Shigeru Miyamoto, tvorca hier Super Mario a Zelda. Ruku k dielu pridá aj samotné Nintendo.

Universal ani Nintendo zatiaľ nič nepotvrdili a tak nám neostáva nič iné, ako čakať. Pokiaľ by to však kleplo, Super Mario by bol v dobrých rukách a nevidíme dôvod k tomu, aby sa nestal okamžitým hitom. Predsa len je táto séria oveľa lepšie stavaná na animák, než na hraný film. Pokiaľ by film uspel, otvoril by dvere do Hollywoodu aj iným hrám od Nintenda ako Zelda alebo Metroid. Stále sa však bude musieť pobiť s kliadbou, ktorou trpia filmové adaptácie hier. Pozrite sa predsa sa taký Warcraft alebo Assassin´s Creed

Tak čo, boli by ste radi za animák Super Mario Bros.? Máte túto japonskú sériu hier radi?

About author

Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  Filmy

  Pripravuje sa film s názvom Chosen Ones, ktorý vznikne podľa knižnej predlohy od autorky Divergencie. Dočkáme sa pokračovania, alebo ide o úplne nový príbeh?

  Filmy

  Originálny scenár filmu Rýchlo a zbesilo sa prerábal kvôli herečke Michelle Rodriguez

  Filmy

  Film Jumanji 4 je potvrdený a určite nás nebude nudiť. Čo môžeme čakať?

  FilmyTrailery

  Režiséri Avengers: Endgame prichádzajú na Netflix s akčnou peckou s Chrisom Hemsworthom

  Pridaj komentár