Disney potvrdilo, že film TRON 3 je oficiálne v príprave. Ukáže sa aj herec Jared Leto?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Séria TRON vznikla pod záštitou štúdia Disney ešte v roku 1982, no odvtedy sa okrem filmov rozšírila do hier, komiksov či animovaných seriálov. Hlavnou hviezdou pôvodného filmu bol herec Jeff Bridges ako počítačový programátor Kevin Flynn. Širšej verejnosti je známejšie pokračovanie s názvom Tron: Dedičstvo, ktoré vzniklo o dlhých 28 rokov neskôr.

Film z roku 2010 priamo nadväzoval na originál, hlavnou postavou bol Sam (Garrett John Hedlund), syn strateného Kevina z prvého filmu. Aj napriek na tú dobu neuveriteľným vizuálnym efektom sa pokračovanie nestretlo s veľkou obľubou u kritikov. To však nič nemenilo na fakte, že šlo o veľký finančný úspech. Prečo teda nikdy nevznikol tretí film?

Tron: Legacy
Zdroj: screenrant.com

O produkcii tretieho filmu sa hovorí už nejaký ten piatok. Pôvodne mal film niesť názov Tron: Ascension a malo ísť o priame pokračovanie, v ktorom by sa vrátili všetky hviezdy druhého filmu. V roku 2015 sa však všetko vyhodilo do koša. Herec Garrett John Hedlund prezradil, že dôvodom zániku projektu bol totálny prepadák Tomorrowland, ako po kritickej, tak po finančnej stránke.

Film Tron 3 aj s Jaredom Letom?

Neskôr rok 2017 priniesol správy o tom, že sa pre film TRON 3 píše úplne nový scenár, tentokrát ale malo ísť o reboot celej série. Súčasťou hereckého obsadenia mal byť Jared Leto, no štúdio Disney tieto nepodložené informácie nikdy nepotvrdilo.

Dnes sa má situácia trochu inak. Riaditeľ hudobného odvetvia v Disney Mitchell Lieb totiž oficiálne potvrdil, že TRON 3 je oficiálne vo vývoji. Stalo sa tak ešte v júni, kedy bol hosťom podcastu Light The Fuse. Tieto informácie dopĺňa spoľahlivý zdroj DisInsider, ktorý tvrdí, že s obnovou vývoja filmu sa vracia aj herec Jared Leto. Film by už viac nemal byť rebootom, ale skôr pokračovaním, takže by sa mohol vrátiť aj herecký ansámbel z Tron: Dedičstvo.

Pokračovanie filmu Tron
Zdroj: wall.alphacoders.com

„Zatiaľ čo načasovanie nebolo správne roky dozadu, myslím si, že cítime, že teraz je načasovanie správne. Z posledného filmu sme sa toho veľa naučili.“

Povedal Lieb vo vyššie zmienenom podcaste. Stojí si za tým, že sa za tretím filmom skrýva fantastický scenár a teraz je ideálny čas pre jeho vznik. Účasť Jareda Leta síce oficiálne potvrdená nebola, no všetko nasvedčuje tomu, že aj tieto informácie sú pravdivé.

Videli ste oba TRON filmy, prípadne len pokračovanie z roku 2010? Tešíte sa na ďalšiu časť? Vaše názory nám nezabudnite napísať do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -