Sony otvára vlastné štúdio na adaptáciu PlayStation hier do filmov a seriálov!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Spoločnosť Sony chce prinášať svoje najväčšie herné tituly z PlayStation na malé a veľké obrazovky! Sformovali tak divíziu s názvom PlayStation Productions, ktorá bude produkovať filmy a seriály založené na ich hrách. Samozrejme, filmové adaptácie hier sú v kinách bežnou záležitosťou, no zatiaľ nikdy nedopadli nejak vyslovene dobre.

Dave Bautista vo filmoch God of War alebo Gears of War?

Najznámejšími sú napríklad Assassin’s Creed, Warcraft, Tomb Raider či Detective Pikachu – všetko sú to priemerné filmy s chabými hodnoteniami. Nad podobnými filmami teda visí zákerná kliatba, ktorú sa Sony a PlayStation pokúsia zlomiť. Podobné filmové divízie síce majú aj Activision či Ubisoft, no oni na svojich adaptáciách pracujú s externými filmovými štúdiami.

PlayStation
Zdroj: reddit.com

Seriálová a filmová adaptácia PlayStation hier

Tým najväčším rozdielom bude, že pri PlayStation Productions to ostane „v rodine“. Nebudú totižto licencovať tituly žiadnych iných štúdií, zatiaľ čo sa Sony Pictures postará o distribúciu. Na čele divízie stojí Asad Qizilbash a dohliadať na ňu bude Shawn Layden, predseda Worldwide Studios v Sony Interactive Entertainment.

Štúdio už vraj vyvíja nejaké projekty, no žiadne špecifické tituly zatiaľ neboli oznámené. Teraz však konečne môžeme vidieť filmové a seriálové verzie príbehov ako The Last of Us, Metal Gear Solid, God of War, Crash Bandicoot, Horizon Zero Dawn, Detroit: Become Human či Until Dawn. Azda najočakávanejším titulom je Uncharted, ktorý je v produkcii už nejaký ten rok.

Zdroj: twitter.com
Dúfame teda, že sa v rukách PlayStation Productions pohne filmová adaptácia Uncharted s Tomom Hollandom ďalej. Sony si dokonca ohľadom filmového priemyslu nechalo poradiť aj od samotného Kevina Feigeho, ktorý vedie celý Marvel Cinematic Universe.
„Máme 25 rokov skúseností s vyvíjaním hier a to vytvorilo 25 rokov výborných hier, franšíz a príbehov. Cítime, že teraz je ten správny čas pozrieť sa na príležitosti ostatných médií naprieč streamingu, filmu alebo televízie, aby sme mohli vdýchnuť našim svetom život v ďalšom spektre… Pozreli sme sa na to, ako Marvel zobral svet komiksov a spravili z neho tú najväčšiu vec vo svete filmov. Bol by to veľmi vysoký cieľ ak by sme povedali, že nasledujeme v ich šlapajach, no určite si z toho berieme inšpiráciu.“

Mohlo by vás zaujímať: Všetky informácie ohľadom filmu Uncharted

Sony a PlayStation teda držíme palce a dúfame, že nám prinesú podarené adaptácie našich obľúbených príbehov. Čo na túto novinku hovoríte vy? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -