Finálny trailer na film Joker predstavuje najlepší herecký výkon tohto roka

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Presne ako nám sľúbili, druhý a zároveň finálny trailer na film Joker je tu. Pred pár dňami sme sa totiž dočkali šiestich záhadných a kryptických klipov, v ktorých na sekundu preblikol text. Keď sa tieto obrazy správne pospájali, tak vznikla jasná správa – trailer 8.28. Naozaj sme sa teda dočkali poslednej ukážky, ktorá ešte viac odhaľuje herecké divadlo Joaquina Phoenixa (Gladiátor, Ona).

Taktiež je jasne vidieť, že sa namiesto typického komiksového filmu dočkáme tvrdej psychologickej drámy, v ktorej nazrieme do mysle chorého a šialeného človeka. Na starosti ju má režisér Todd Phillips (Vo štvorici po opici), zatiaľ čo sa o produkciu stará legendárny Martin Scorsese (Mlčanie, Prekliaty ostrov).

film Joker
Zdroj: cbr.com

Finálny trailer na film Joker

Možno aj preto film vyzerá ako niečo medzi Taxikárom (1976) a Kráľom komédie (1982). Kvalitu snímky potvrdzuje aj fakt, že dostala nomináciu na filmovom festivale Venice International Film Festival v kategórii najlepší film. No a pokiaľ si Joker odnesie sošku Zlatého Leva, tak sa môže rovno tešiť na Oscary.

Podobne je na tom aj talentovaný herec Joaquin Phoenix, ktorý má zatiaľ tri nepremenené nominácie na Oscara (The MasterWalk the Line a Gladiátor). O príbehu nám toho nový trailer síce veľa neprezradil, no aspoň sme sa dočkali lepšieho pohľadu na jeden z najlepších hereckých výkonov tohto roka. A to vo filme dokonca uvidíme aj Roberta De Nira.

Tento samostatný film z produkcie štúdií Warner Bros. a DC nám predstaví samotný zrod blázna, ktorý sme doteraz nevideli ani v komiksoch. Bežne je Joker pri jeho zrode vhodený do kyseliny, no tentokrát je hodený do surovej spoločnosti.

Preto netreba čakať žiadne súboje s Batmanom, no namiesto toho uvidíme jeden veľký sociálny a osobný boj s prehnitou spoločnosťou. Všetko sa však dozvieme už 3. októbra 2019, kedy sa film dostane do slovenských kín.

Čo hovoríte na druhý a zároveň posledný trailer? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -