FOTO: Herci, ktorí sa vďaka maskám a špeciálnym efektom zmenili na nepoznanie!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Aj všetka technika a tie najlepšie nápady na napínavé a unikátne príbehy by boli zbytočné, pokiaľ by sa nemal kto postaviť pred kameru. Bez hercov by to jednoducho nešlo. Často si to ani neuvedomíte, ale práve oni sú z veľkej časti zodpovední za váš názor na akýkoľvek film. Vyvolení ľudia z tejto profesie, ktorých môžeme nazvať umelcami, svoje role berú vážne ako svoj skutočný život a práve z nich sa rodia herecké legendy, ktoré milujeme.

Fyzickej premene podľa mnohých kraľuje Christian Bale; Zdroj: newyorktimes.com

Najlepší a najznámejší herci nie sú len bezstarostnými celebritami. Odviesť skutočne dobrú prácu v mnohých prípadoch znamená naozaj veľa psychickej a fyzickej driny. Ich úlohou je stopercentne porozumieť scenáru, vstrebať ho a následne živo previesť pred kamerou – sú tu však limity. Ani DiCaprio bez istej „pomoci“ nezahrá 90-ročného človeka. To jednoducho nejde. Práve preto si dnes ukážeme, ako dôležitá je nedostatočne oceňovaná práca maskérov!

Najlepšie filmové masky a premeny

Keď sa spoja talentovaný herec a talentovaní maskéri – ktorí často kombinujú make-up a počítačovo generované efekty – vznikajú ikonické postavy. Práve kvôli charakterom, ktoré nevyzerajú ako z tohto sveta, sa lepšie prenášame do filmového sveta. Aj vďaka nim spokojne hltáme príbeh. Či už teda drastické mentálne alebo telesné zmeny stačia alebo nestačia na skvelý herecký výkon, to je sporné. Jedno je však jasné: tieto filmové masky a vizuálne premeny sú absolútne neuveriteľné!

Prelistujte si zoznam 20 fotografií hercov a ich ikonických filmových postáv:

Ktorý z hercov vás svojou premenou zaujal najviac? Je ešte niekto, kto by si zaslúžil miesto na tomto zozname? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: arthusiast

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -