Filmy

Frozen 2 sa stáva najzárobkovejším animovaným filmom všetkých čias. Koľko si zarobil?

Jeden animovaný film za druhým. Ak do toho ešte zaradíte popredné filmové štúdio sveta Disney, tak jednoducho láme jeden rekord za druhým. Ich najnovší animovaný prínos je tomu dôkazom, kedy sa film Frozen 2 (Ľadové kráľovstvo 2) dostáva na čelo rebríčka najlepšie zárobkových animovaných filmov všetkých čias.

Film započal svoju premiéru v priebehu novembra a hranicu jednej miliardy sa mu podarilo prekonať raketovou rýchlosťou. Premietanie v kinách je teda stále v plnom prúde a finálna suma by sa mala vyšplhať oveľa vyššie. Do dnešného dňa si Disney na svoje konto pripísalo viac ako 1,325 miliardy amerických dolárov.

Ľadové kráľovstvo 2 recenzia

Zdroj: bostonglobe.com

Ak nazrieme do blízkej minulosti, naposledy sa veľkej sume tešila iná Disney rozprávka. Hraný film Leví Kráľ dokázal uspieť a do pokladnice pribudlo ďalších 1,6 miliardy dolárov. Disney však tento film nezaraďuje medzi animované filmy, aj keď by s takýmto názorom veľa fanúšikov nesúhlasilo.

Režisér Jon Favreau film natočil tak, ako keby pracoval na hranom filme. Ale treba spomenúť, že v konečnom hľadisku aj tak vidíme len počítačom upravený animovaný remake klasiky z roku 1994.

Ako vysoko sa radí Frozen 2 medzi TOP filmami minulého roka?

Do dnešných dní sa na prvom mieste nachádzal film Frozen, ktorého pokračovanie nás nesklamalo a za svoj prvý víkend zarobilo 130 miliónov dolárov. Aj preto bolo len otázkou času, kedy sa tento hudobno-animovaný film prešvihne cez hranicu jednej miliardy.

Ľadové kráľovstvo 2 recenzia

Zdroj: nationalreview.com

To sa za minulý rok podarilo až šiestim Disney filmom – Avengers: Endgame s najväčším zárobkom v histórii 2,7 miliardy dolárov, Leví Kráľ, Captain Marvel, Toy Story 4, Aladdin a spomínaný Frozen 2. Okrem toho je nadmieru jasné, že do tejto partie sa sa čoskoro pridá aj Star Wars: Vzostup Skywalkera, ktorý sa po troch týždňoch vyšplhal na sumu 900 miliónov dolárov.

Celú desiatku miliardových filmov doplňujú Spider-Man: Ďaleko od domova (Sony), Joker (Warner Bros.) a Rýchlo a zbesilo: Hobbs & Shaw (Universal). Nájdete v najlepšie zárobkových filmoch roku 2019 svojho obľúbenca? Ako môžeme vidieť, štúdio Disney v rebríčku jednoznačne dominuje a to by sa nemalo zmeniť ani v roku 2020.

Videli ste animovaný film Frozen 2? Zaslúži si podľa vás až taký vysoký zárobok? Vaše postrehy nám nezabudnite napísať do komentára.

Zdroj: movieweb.com

About author

Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.
  Related posts
  Filmy

  Najnovšia fotografia z filmu Morbius odhaľuje zaujímavý Easter Egg. Ukáže sa vo filme aj Venom?

  Filmy

  Marvel odhalil scenáristu pre film Ant-Man 3. Kto sa bude podieľať na jeho pokračovaní?

  Filmy

  Horor Tiché miesto: Časť II dostáva nový dátum vydania. Kedy ho konečne uvidíme?

  Filmy

  TOP 10 - Najlepšie horory na Netflixe, ktoré prehĺbia vaše nočné mory

  Pridaj komentár