Kedy sa dočkáme hry Grand Theft Auto 6? Takto vyzerá možný rok vydania

Nenechajte si ujsť

Leonard Priesol
Leonard Priesol
Ahoj, volám sa Leonard a mám 18 rokov. Som z Galanty. Študujem na strednej odbornej škole polygrafickej v Bratislave. Medzi moje hobby patria hry, filmy a cvičenie.

Grand Theft Auto V je tu s nami už 7 rokov. Hra vyšla presne 17. septembra 2013. Odvtedy sa v hre veľa udialo a zmenilo. Hlavne čo sa týka GTA Online. No všetci si pokladáme otázku, kedy už konečne Rockstar Games vydá ďalší diel. Sedem rokov už môže byť pre niekoho veľa a väčšina už netrpezlivo čaká na GTA 6.

GTA 5 zadarmo
Zdroj: wallpapersden.com

GTA 6 by malo prísť približne v 2023

Zatiaľ sme o GTA 6 počuli len informácie, ktoré neboli nikým potvrdené. No portál Venture Beat preskúmal dokument s názvom 10-K SEC filing, v ktorom sa do hĺbky preskúmava finančná situácia rôznych spoločností. Tento dokument musí každá spoločnosť vyplniť raz do roka. Ale iba ak ma viac ako 10 miliónov dolárov v aktivitách.

V podstate portál Venture Beat prišiel na to, že spoločnosť Take-Two plánuje väčší nárast investícií do marketingových výdavkov spoločnosti. Vo finančnom roku 2023 plánuje Take-Two investovať do marketingu 40,9 miliónov, no vo finančnom roku 2024 to vraj bude až 89,2 miliónov dolárov.

Čo to znamená?

Presne takýto nárast v marketingových výdavkoch sme videli pri Take-Two v roku, kedy sa chystalo vydanie Red Dead Redemption 2. A aká iná hra by to mala byť, ak nie GTA 6? Tento istý dokument predpovedal aj rok vydania Red Dead Redemption 2.

Take-Two
Zdroj: venturebeat.com

Jeff Cohen, analytik z investičnej spoločnosti Stephens predpokladá, že hry Grand Theft Auto 6 sa dočkáme medzi aprílom 2023 a marcom 2024. Treba to ale všetko brať s nadhľadom. Ak to bude pravda, tak sa po dekáde konečne dočkáme pokračovania tejto legendárnej série.

Cohen taktiež tvrdí, že vydanie novej hry ovplyvňuje niekoľko faktorov. GTA Online funguje výborne dodnes, preto sa Rockstar Games s vývojom ďalšej hry určite neponáhľa. Ďalej Cohen hovorí, že Rockstar chce, aby sa z current gen konzol predalo niekoľko miliónov kusov.

To znamená, že GTA 6 by bolo len na ďalšiu generáciu konzol. Nakoniec súhlasí s nedávnymi vyjadreniami Jasona Schriera, ktorý tvrdil, že na GTA 6 sa už pracuje.

Tak čo, myslíte si, že sa GTA 6 konečne dočkáme? Napíšte nám do komentárov! 

Zdroj: venturebeat.com, gamesite.zoznam.sk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -