Fanúšikom GTA popadali sánky. Legendárna herná séria sa vracia v nečakanej podobe

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Legendárne hry GTA na smartfóny

Svetlo sveta uzrel port remasteru legendárnej trilógie počítačových hier Grand Theft Auto (GTA) na mobilné zariadenia, pričom sa tento remake dostal k hráčom už pred dvoma rokmi. Avšak kým na konzolách a PC vyzerá katastrofálne, port pre mobilné zariadenia vyzerá oveľa lepšie, informuje gamesradar.com.

Prekvapivo opravený

Súčasťou tohto remasteru je trojica hier GTA 3, GTA Vice City a GTA San Andreas. Všetky tieto tituly sú zoskupené v balíku GTA: The Trilogy – Definitive Edition. Port na mobilné zariadenia prekvapil najmä v tom, že kým verzia pre počítače a konzoly si svoje problémy z väčšej časti zachovala. Pri mobilnej ich vývojári adresovali a v mnohých prípadoch napravili. Okrem rôznych preklepov či technických problémov tak GTA: The Trilogy – Definitive Edition vyzerá na smartfónoch lepšie, než na PC či konzolách.

Skutočná definitívna verzia týchto ikonických hier sa tak dostala až na smartfóny a tablety, kým počítače a konzoly dostali len akúsi jej uponáhľanú beta verziu. Mobilná verzia dostala aj funkciu klasického osvetlenia, ktorá pomáha najmä hre GTA San Andreas a vracia jej ikonický oranžový nádych.

VIDEO ako dôkaz

Trojicu hier je možné kúpiť na PC za 60 eur cez Steam. Zoženiete ich aj cez Google Play na smartfónoch každú samostatne, avšak ich celková suma sa takisto vyšplhá na 60 eur. Dobrou správou pre tých, čo majú predplatený Netflix, je však to, že si môžu trilógiu jednoducho stiahnuť.

Či sa niekedy aj počítačové a konzolové verzie dočkajú spomínaných vylepšení je otázne, zatiaľ tomu však nič nenaznačuje. Je však jasné, že Rockstar Games momentálne intenzívne pracuje na vývoji GTA VI, ktoré má prísť v roku 2025. Zatiaľ však len na konzoly.

Problémy z traileru GTA 6

Lawrence Sullivan alias floridský Joker, ktorý sa spoznal v ostrosledovanom traileri na GTA VI, už konkretizoval sumu, ktorú by mu mal Rockstar zaplatiť. Usvedčený kriminálnik s bizarnými tetovaniami na tvári, vďaka ktorým si vyslúžil svoju prezývku, plánuje od vývojárov za použitie jeho podobizne žiadať milióny.

Ukradli ste mi podobizeň, ukradli ste môj život,“ hovorí Sullivan vo videu na sociálnych sieťach, z ktorého sa medzičasom stal virál. Bývalý kriminálnik hovorí, že od Rockstaru bude za použitie jeho podobizne v pripravovanej hre žiadať jeden až dva milióny dolárov. „GTA, musíme sa porozprávať. Ak sa tak nestane, musíte mi dať aspoň jeden alebo dva milióny.“

Používatelia na Sullivanovu požiadavku reagujú rôzne. Niektorí ho vyzývajú, aby si od Rockstaru nenechal šliapať po hlave a pristúpil k právnym krokom. Väčšinou však prevažujú reakcie, že Sullivan môže byť rád za prítomnosť v takom veľkom fenoméne, akým je GTA VI.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -