GTA VI: Nový únik hovorí o viacerých mestách a konzolách budúcej generácie!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Herné štúdio Rockstar Games síce stále zarába na hrách Red Dead Redemption 2 a GTA V kvôli ich obľúbenému online elementu, no to však neznamená, že pokračovanie nie je vo vývoji. Podľa dostupných informácií bola hra GTA VI v rannom štádiu vývoja už v roku 2016 a odvtedy sa o nej dozvedáme zaujímavé pikošky.

O najnovší únik sa postaral bývalý zamestnanec Rockstar Games z Indie, ktorý pracoval ako „junior“ návrhár vozidiel. Jeho prácou bolo vytvárať koncepty vozidiel, ktoré sa mali zhodovať s tými z reálneho sveta. Presnejšie pracoval na DLC ku GTA V a na samotnom pokračovaní, GTA VI.

Leak informácií z hry GTA VI!

Pod pojmom GTA V DLC si máme pravdepodobne predstaviť všetky tie expanzie a prídavky, ktoré do GTA Online prichádzajú pomaly každý týždeň. Zaujímavé je aj to, že sa meno tohto pracovníka objavilo v záverečných titulkoch hry Red Dead Redemption 2. Je to však „zárukou“ pravosti uniknutých informácií?

GTA VI
Zdroj: wallpaperscraft.com

Celý únik je založený na príspevku, ktorý sa objavil na stránke Glassdoor – kde si môžu pracovníci a bývalí pracovníci zdieľať názory na rôzne firmy v ktorých pracovali. Tento daný príspevok už síce bol zmazaný, no šikovní ľudia si ho stihli uložiť.

V príspevku sa nachádza menšia „šifra“, z ktorej po spojení začiatočných písmen v zozname vznikne slovo ‚GTA 6 LSVCLC‚. To samozrejme označuje mestá Los Santos, Vice City a Liberty City! Nejde dokonca o úplný výstrel do tmy, pretože aj skorší únik hovoril, že sa bude GTA VI odohrávať vo viacerých mestách.

Ten taktiež odhalil aj to, že hra bude dostupná iba na novú generáciu konzol (PlayStation 5 a Xbox Scarlett), pretože tie staré by to už nezvládli. Najväčším problémom je vraj samotná pamäť, kvôli ktorej by konzole aktuálnej generácie novinku neutiahli. Ďalšou informáciou je, že sa máme dočkať dialógov s cudzincami, podobne ako v RDR2.

GTA VI
Zdroj: techspot.com

Na čo by sa mal zamerať príbeh?

Podľa únikov by malo byť podstatou príbehu stať sa drogovým magnátom. Začnete ako malý kriminálnik v Liberty City, ktorý bude robiť drobné práce a krádeže. Takto sa dopracujete až do Vice City, kde sa pripojíte do známeho gangu. Vašou úlohou bude sa starať o biznis v Liberty City, až pokiaľ sa nedostanete späť do Vice City a čoskoro sa stanete drogovým magnátom.

Dve hlavné mestá bude podľa všetkého spájať aj obrovský vidieť s názvom Blaine Country. V hre by sa taktiež mali nachádzať rôzne časové éry a popri misiách zažijeme aj flashbacky. Určité obchody tak budú predávať rozličné produkty na základe rozdielnych ér.

Veľký dôraz sa bude klásť aj na samotný online režim, ktorý má byť ešte lepší ako v GTA V. Rockstar vraj úzko spolupracuje s Microsoftom a Sony na cloud gamingu, ktorý má zlepšiť celý online proces.

gta v
Zdroj: cdr.cz

Dátum vydania hry žiaľ zatiaľ nepoznáme, no minuloročný únik z marca hovoril o roku 2022. Z rovnakého leaku sme sa dozvedeli aj o tom, že by hra mohla obsahovať Vice City a mať zasadenie do 80. rokov. Všetko do seba teda zapadá, no nie?

Čo hovoríte na tento veľký leak informácií? Myslíte, že sa naozaj dočkáme až troch veľkých miest a vidieku? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: techspot.com, wccftech.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -