Halloweensky špeciál #4: Najlepšie a najstrašidelnejšie horory podľa redakcie REWIND.sk

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Tak, a je to tu. Vyvrcholenie nášho Halloweenskeho špeciálu AKA čerešnička na torte. V predošlých dieloch sme si ukázali najlepšie krátke horory, animované Halloweenske filmy, ale teraz prichádza do tuhého. Keď už je dnes ten Halloween, a každý by si rád pozrel večer niečo strašidelného, naša redakcia si pre vás pripravila osobný výber najlepších a najstrašidelnejších hororov.

Každý člen nášho tímu vybral svojich top 5 hororov, a o najlepšom si vždy niečo napíšeme. Dúfame teda, že vám dáme inšpiráciu, čo si dnes pozrieť. Urobte si teda horúcu čokoládu alebo čaj, usaďte sa a inšpirujte sa.

Andrej Cvik

Sinister
Sinister
  1. Sinister

Ellison, ktorého hrá úžasný Ethan Hawke píše detektívky. S celou rodinou sa presťahuje do veľkého domu, za vidinou inšpirácie. V podkroví však nájde starý projektor a filmové pásy. Na nich Ellison nachádza videá z brutálnych vrážd ktoré sa v tom dome stali. Spája ich jediné – zvláštne symboly.

2. Nočná mora v Elm Street (1984)

3. The Exorcist

4. The Blair Witch Project

5. Insidious

Filip Scherhaufer

The Nightmare Before Christmas
The Nightmare Before Christmas

Ďalej tu máme Filipa, ktorý má na horory trochu iný názor ako celá redakcia. My sme sa však zhodli, že sa horory iba bojí pozerať (snáď tento článok nebude čítať). Jeho vyjadrenie máte tu:

Podľa mňa sú horory odpady kinematografie, takže žiaden vám neodporúčam. Film ktorý by som si ale rád pozrel na Halloween je Nightmare Before Christmas. Síce sú o tom dohady, či je to vianočný film alebo halloweensky, sám Tim Burton povedal, že skorej halloweensky.

Filip si teda Nightmare Before Christmas pozrel, a pripravil naň pre vás Tip na film. Prečítať si ho môžete tu.

Denis Bandura

[REC]
[REC]
  1. [REC]

Mladá španielská televízna reportérka natáča so svojim kameramanom nočnú zmenu hasičského zboru. Tí dostanú telefonáť, že nejaká stará žena má problémy vo svojom byte. Keď dorazia na miesto tak po chvíli zistia, že na toto miesto sa radšej vydávať nemali.

2. The Shining

3. [REC] 2

4. The Evil Dead (1981)

5. The Exorcist

Viktória Čižíková

The Conjuring
The Conjuring
  1. The Conjuring (V zajatí démonov)

Naša obľúbená dvojica vyšetrovateľov paranormálnych javov Ed a Lorraine Warrenový musia vyriešiť ďalší hrôzostrašný prípad. Zavolajú si ich na farmu do obrovského domu, kde temné sily terorizujú celú rodinu. Nie sú to však žiadny duchovia, ale neúprosný démon. Nezabúdajte, film je točený podľa skutočných udalostí.

2. Zmeškaný hovor (Japonská verzia 2003 – Chakushin ari)

3. Insidious

4. Before I Wake (Zlo nikdy nespí)

5. The Boy

Adam Martiš

As above so below
As Above So Below
  1. As Above So Below (Pod zemou)

Parta dobrodruhov na čele s archeologičkou sa vydá do zakázaných častí Parížskych katakomb. Stovky kilometrov úzkych, skoro rovnakých chodieb a tunelov ktoré pripomínajú labyrint. Hneď zistia, že vstúpili na miesto, kde živí nemajú čo hľadať. Podľa mňa má tento horor atmosféru, ako žiaden iný.

2. Don´t Breathe

3. [REC]

4. The Conjuring (V zajatí démonov)

5. Ghoul

Dominik Boskovič

The Witch
The Witch
  1. The Witch

Sedemčlenná rodina farmára Williama z Nové Anglicka to nemá ľahké. Usadili sa pri Hrôzostrašnom temnom lese. Začnú sa im tam diať podivné veci. Domáce zvieratá sa začnú správať divne, zmizne najmladší syn, a tieto veci sa len začnú stupňovať. Zo všetkého je vinená dcéra Tomassin, ktorá je obvinená z čarodejníctva.

2. Deliver Us From Evil (Zbav nás zlého)

3. The Gallows

4. The Devil Inside

5. The Possesion

Snáď sa vám teda náš rebríček páčil, a niečo ste si na dnešný Halloween vybrali. Tieto horory zaručia zimomriavky, chladnú atmosféru ale čo hlavne, strach. Dúfame, že sa vám celý náš Halloweensky Špeciál páčil, a všetky časti si môžete prečítať tu.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -