Najväčšie PlayStation exluzivity dostali košom. V popularite ich zvalcovala nová sci-fi hra

Nenechajte si ujsť

Sci-fi akcia pokorila najväčšie hity PlayStation

Ani The Last of Us, ani God of War. Stratégia PlayStation vydávať svoje vybrané hry aj na PC našla plnohodnotné uplatnenie až pri najnovšej kooperačnej novinke štúdia Arrowhead Helldivers 2. Kooperačná akcia v záujme na Steame hravo prekonala aj omnoho zvučnejšie mená od PlayStation a stala sa vôbec najhranejšou exkluzivitou Sony.

Ako informuje Polygon, Helldivers 2 sa stali historicky najhranejšou PlayStation hrou na Steame. Od vydania malo hru naraz zapnutých viac než 81-tisíc hráčov, čím sa kooperačná akcia dostala pred doterajšiu jednotkou, ktorou bol prvý severský diel God of War z roku 2018. Ten po vydaní na PC v rovnakom čase hralo približne 73,5-tisíc hráčov.

Počet hráčov Helldivers 2 medzičasom klesol na 66-tisíc, pre vývojárov však ide o veľký úspech. V popularite totiž novinka porazila aj veľké PlayStation mená ako Returnal and The Last of Us Part 1, ktoré na Steame vyšli v minulom roku.

Trápia ju technické problémy

Helldivers 2 je kooperatívna strieľačka z pohľadu tretej osoby, ktorá ponúka rozsiahle možnosti tímovej spolupráce a strategickej zábavy. Hráči sa vydávajú na rôzne misie s cieľom bojovať proti nepriateľom a plniť úlohy v náročnom teréne zamorenom nepriateľmi.

Aj napriek tomu, že Helldivers 2 bol prijatý s nadšením, hra krátko po vydaní na PC čelí aj viacerým technickým problémom. Hráči sa sťažujú na problémy so servermi, s matchmakingom a tiež s anti-cheat softvérom Nprotect Gameguard, ktorý v niektorých prípadoch zabraňuje spusteniu hry. Vývojári už niektoré problémy adresovali, na riešení ďalších podľa vlastných slov naďalej pracujú. Aj preto má hra na Steame zatiaľ zmiešané hodnotenia.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -