Prepadák Starfield: Takto klesol záujem hráčov po 6 mesiacoch

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Starfield a mesto tisícich planét

Otvorený svet tisícov planét na preskúmanie. To nám sľuboval videoherný sci-fi ošiaľ Starfield, ktorý mal ambície nahradiť The Elder Scrolls V: Skyrim v dlhoročnej popularite. Respektíve, mal byť sci-fi ekvivalentom tomu, čo Skyrim predstavuje pre herné fantasy. Štúdio Bethesda a jeho vizionár Todd Howard síce tisícky planét priniesli, no mimo lokácií ako New Atlantis alebo Neon City ide o prázdne miesta duchov, ktoré hráčov omrzeli priskoro.

Nedopomohol tomu ani zastaralý gameplay model a celkový vizuál. Ten síce beží na zbrusu novom hernom engine Creation Engine 2, od svojho predchodcu sa však nijak výrazne nelíši. Starfield jednoducho zaspal dobu, zatiaľ čo engine ako Decima (Death Stranding, Horizon Forbidden West) prináša skutočný next-gen. Kombinácia zlého a horšieho vyústila v nevídaný odliv hráčov, o čom informuje server PCGamesN.

Pokles 97 % hráčov na Steame

Už pri vydaní titul obdržal zmiešané hodnotenia a situácia sa za 6 mesiacov od vydania iba zhoršila. Správa informuje, že Starfield stratil cez 97 % svojej hráčskej základne na Steame. V septembri minulého roka sa Microsoftu síce podaril najväčší štart v histórii Bethesdy – 6 miliónov hráčov na Xboxe a Windows PC – no o pol roka neskôr stratil takmer všetkých hráčov. Aspoň čo sa Steamu týka.

Čísla na SteamDB odhaľujú, že titul dosiahol vrchol s 330 273 súbežnými hráčmi na Steame krátko po spustení. Dnes sa toto číslo znížilo na menej ako 7 500. Pre porovnanie, viac ako 23 000 hráčov na Steame v čase písania článku hrá The Elder Scrolls V: Skyrim. Samozrejme, ďalšie skupiny hráčov Starfield vlastnia na Xboxe alebo hrajú cez Game Pass, takže výsledné číslo nepoznáme.

Starfield
Zdroj: Bethesda

Bethesda to so Starfieldom nevzdáva a má veľké plány, ktoré zahŕňajú vydávanie nových aktualizácií každých 6 týždňov. Posledná aktualizácia síce nepriniesla dodatočný obsah, opravila však viac ako 100 neduhov. V budúcnosti sa máme dočkať „úplne nových spôsobov cestovania“, čo zatiaľ nahrádzajú šikovní modderi. Teda podobne, ako pri Cyberpunk 2077 pred vydaním veľkého reworku 2.0.

Myslíte si, že sa podobne ako Cyberpunk 2077 dočká aj Starfield svojej verzie 2.0, ktorá kompletne zmení pohľad hráčov? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: pcgamesn.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -