[UPDATE] Henry Cavill a Ben Affleck končia v DC! Kto bude nový Superman a Batman?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Len  rokov dozadu bol odštartovaný filmový vesmír, ktorý má svojich odporcov aj fanúšikov. Nech už sa na to pozeráte, ako chcete, všetci sa zhodneme v tom, že príbeh neoficiálne pomenovaného DCEU bol zatiaľ veľmi zvláštny, takmer tragický. Štúdio strieda úspech neúspechom a niekto momentálne netuší, aká bude jeho budúcnosť. Môžeme tak aspoň spomínať na minulosť, o ktorej sme si istí, že sa nezmení – teda to sme si doteraz mysleli. Muž z ocele – samotný začiatok univerza – nám predstavil Henryho Cavilla, z ktorého sa stal jeho stavebný blok. Ako sa dnes dozvedáme, už sa rúcajú aj základy, vrátane Batmana. Čo sa to v DC deje?

Zdroj: ipravda.sk

Henry Cavill ako Superman – je tomu koniec?

Ako ohlásil portál THR, herec Henry Cavill podľa všetkého opustí komiksovky štúdia Warner Bros. K rozhodnutiu sa vraj uchýlili po rozhovoroch ohľadom ďalších úloh Supermana. Podľa správy mal Cavill mať cameo vo filme Shazam!, no nakoniec to nebolo možné, kvôli nedostatku času. Diskusie o jeho budúcnosti v univerze DC vyvrcholili v to, že herec ho nakoniec opúšťa. Štúdio navyše v blízkej budúcnosti (zopár rokov) neplánuje natočiť sólovku Supermana, na keď k tomu príde, tak podľa všetkého nájdu jeho nového predstaviteľa. Jeden zo zdrojov povedal, že v diskusii zaznela veta „Superman je ako James Bond, po istom čase sa musíte začať pozerať na nových hercov.“

Tieto správy pochádzajú z viac-menej nepotvrdených zdrojov. Máme sa teda naozaj báť, že Henry Cavill ustupuje od Supermana? Ak sa vám to doteraz nezdalo čudné, v posledných hodinách sa to ešte zhoršilo. Mätúce správy teraz hovoria, že hercov manažér znova poukázal na možnosť, že Cavill ešte má budúcnosť v univerze DC. Oficiálny postoj štúdia Warner Bros. pritom znie, že žiadne rozhodnutie sa ešte neučinilo. Samozrejme ide o typické opatrné správanie vo svete korporácií. Pre nápovedy by sme sa nemali pozerať inam, ako na samotného Supermana.

herec henry cavill Superman
Zdroj: geektyrant.com

Záhadný príspevok na Instagrame

Len pred chvíľou (v dobe písania článku pred 6 hodinami) herec Henry Cavill odpovedal na udalosti predchádzajúceho dňa. Keby bol zmätok ohňom, tak živý Superman doňho práve dolial benzín. Možno trochu nepriamo, ale predsa len, ukazuje, že v komiksovom univerze DC ešte neskončil. Môže taktiež ísť o spôsob, ktorým postave hovorí zbohom. Alebo došiel k nejakej výhodnej dohode so štúdiom Warner Bros.? Budúcnosť Supermana je momentálne veľmi krehká, preto budeme dúfať, že onedlho sa dozvieme viac.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Today was exciting #Superman

Príspevok, ktorý zdieľa Henry Cavill (@henrycavill),

Ben Affleck je ďalším v poradí

Aby toho dnes nebolo málo, na povrch sa dostávajú aj správy o tom, že stratíme aj Batmana. Všetko to začalo oznámením toho, že Ben Affleck nebude režírovať film The Batman. Štúdio Warner Bros. teda povolalo režiséra Matta Reevesa, ktorý mal nad projektom dohliadať, no zároveň sa začalo rozprávať o tom, že Affleck túto šancu využije na opustenie univerza DC. Náš záujem teraz opäť zapálil redaktor magazínu Forbes, Mark Hughes.

Zdroj: collider.com

Keď sa reportéra fanúšik opýtal na Affleckovu úlohu vo filme The Batman, Hughes povedal, že herec nie je jeho súčasťou. „Nie je Batmanom v tomto filme. Súčasne nie sú plány o zapojenie Afflecka, a situácia za scénou je taká, že už niekoľko mesiacov zariaďuje svoj odchod z DCEU.“ Stručné vysvetlenie, ktoré šokovalo. Čo viac o tom vieme?

„Viem, že fanúšikovia to neradi počujú, no je čas na to, aby ste sa pripravili na Batmana bez Afflecka,“ dodal Hughes. Reportér dostal aj ďalšie otázky a ľudia sa ho spýtali, či je jeho prehlásenie oficiálne. Hughes váhal, pretože nie je v priamej spolupráci so štúdiom. Podľa neho to teda nemáme brať oficiálne, no zdôraznil, že sa tomu nevyhneme.

Batman
Zdroj: collider.com

Čo ďalej?

Nezávislý pozorovateľ by mohol usúdiť, že univerzum DC je v koncoch. Aká je však pravda? Ide o krízu, s ktorou sa štúdio vyrovná? Už onedlho sa má do kín dostať obľúbený Aquaman, ktorý zatiaľ nevyzerá zle. Taktiež sa môžeme tešiť aj na vyššie spomenutú sólovku Shazam!, no okrem nej je naplánovaných až minimálne 7 ďalších filmov. Už teraz sa hovorí o tom, že úlohu Supermana by mohol prevziať herec Michael B. Jordan, ktorý sa nedávno pustil do úzkej spolupráce so štúdiom Warner Bros. ohľadom rozmanitosti rasy vo filmoch. Aj lukratívna rola Batmana by si určite našla svojich záujemcov, už sa napríklad vyjadril aj Jon Hamm.

henry cavill a ben affleck
Zdroj: independent.co.uk

Čo vravíte na tieto zaujímavé, pre niektorých šokujúce novinky? Myslíte si, že to značí koniec DCEU, alebo podľa vás nie je veľký problém, keď už existujúce univerzum opustia dve „najstaršie“ postavy? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroje: thr.com, comicbook.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -