Herci, ktorí riskovali všetko, aby posunuli svoju kariéru o level vyššie!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Matthew McConaughey bol len hviezdou romantických komédii a Anne Hathaway bola iba peknou princeznou. To však už dávno neplatí, pretože dnes môžeme o týchto hercoch hovoriť ako o držiteľoch Oscara. To by sa však nestalo, ak by zostali len v tom žánri, v ktorom sa preslávili. Žiadny herec nemá rád škatuľkovanie, každý z nich chce stvárňovať rôznorodé postavy, v ktorých by mohol prejaviť svoj talent. Niekedy si to však žiada skutočné sebazaprenie, aby ste sa odosobnili od istého druhu postavy. Dnes vám preto ukážeme, ktorí herci riskovali všetko, aby sa ich kariéry posunuli o level vyššie!

Herci, ktorí riskovali všetko, aby zmenili svoju kariéru

1. Matthew McConaughey bol kedysi hviezdou romantických filmov

herci, ktorí riskovali všetko
Zdroj: filiperafaeli.substack.com

Matthew McConaughey hrá s Jennifer Lopez vo filme Svadby podľa Mary, s Kate Hudson vo filme Ako stratiť muža za 10 dní. Alebo so Sarah Jessicou Parker v opäť ďalšej komédii Lemra lemravá. Len raz si zahral v komerčne úspešnej dráme, a to hneď na začiatku svojej kariéry vo filme Kedy zabiť. To, že ho diváci považovali za hviezdu romantických komédií, mu nevadilo: „Romantické komédie boli tie filmy, ktoré v kinách zarábali, takže mi nevadilo, že som pre fanúšikov romantickým hrdinom. Bol som rád, že som im na tých 90 minút spríjemnil čas. Prevzal som štafetu po Hughovi Grantovi.“

V roku 2010 však urobil za klasickými komédiami hrubú čiaru. Už v roku 2011 si zahral vo filme Obhajca podľa románu slávneho autora Michaela Connellyho. To ho zrejme priviedlo do prvej série kritikmi nesmierne uznávaného seriálu True Detective (Temný prípad). Najväčší zlom však nastal v roku 2013, potom čo si zahral Rona Woodroofa v dráme Klub poslednej nádeje. Kvôli tejto úlohe schudol za 5 mesiacov 50 kíl a predviedol tak famózny výkon, že dokonca vyfúkol Oscara Leonardovi DiCapriovi, ktorý sa taktiež blysol vo filme Vlk z Wall Street.

2. Charlize Theron bola vždy len to „pekné dievča“

herci, ktorí riskovali všetko
Zdroj: dailymail.co.uk/

Dnes ju považujeme za jednu z najlepších herečiek strieborného plátna. Kedysi ju však považovali za pekný prírastok do každého filmu. Ako „kráska“, ktorú treba zachraňovať, hrala vo filmoch ako sú Diablov advokát či Lúpež po taliansky. Charlize to však už nechcela ďalej tolerovať.

Režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman) nakrúca triler Monštrum, podľa skutočnej udalosti, a to je pre sympatickú herečku tá najväčšia príležitosť. Charlize nenechala nič na náhodu, pribrala 30 kíl a totálne zmenila svoj vzhľad. Rozhodne v nej diváci už tú krásku nevideli. Všetka tá snaha sa jej však vyplatila, pretože za svoj obdivuhodný výkon získala Oscara.

3. Po Frodovi si Elijah Wood zahral zabijaka a kanibala

Elijah Wood
Zdroj: screenrant.com

Jeho meno si ľudia dodnes spájajú so sériou Pán Prsteňov a všetci vieme prečo. Britský herec Elijah Wood sa preslávil ako Frodo v epickej fantasy sérii od režiséra Petera Jacksona. Samozrejme, že tá sláva mu imponovala a imponuje dodnes, chcel sa však kariérne vydať iným smerom, preto bez váhania prijal rolu vraha a kanibala Kevina v kultovom komiksovom filme Sin City: Mesto hriechu. Z kariérneho hľadiska to bolo od Wooda skvelé rozhodnutie, pretože aj keď Kevin nie je až tak populárny ako Frodo, mnohým sa táto až desivo tichá postava vryla do pamäte.

4. Anne Hathaway už dávno nie je princezná Mia

Anne Hathaway
Zdroj: insider.com

Nikto nepochybuje o tom, že herečka nezanevrela na romantické či bláznivé komédie. A to z prostého dôvodu, pretože sa vďaka jednej z nich preslávila. Vo filme Denník princeznej od Disney si zahrala Miu Thermopolisovú, princeznú a následníčku trónu. Po úspechu prvého dielu sa natočil aj druhý. Oba filmy mali komerčný úspech, a tak to Anne skúsila v podobnom žánri ešte raz a zahrala si v rozprávke Začarovaná Ella. Hneď potom však zmenila imidž v legendárnej kovbojskej dráme režiséra Anga Leeho Skrotená hora. V nej si zahrala po boku Heatha Ledgera a Jakea Gyllenhaala. Kontroverzný film o láske dvoch kovbojov strhol pozornosť divákov, kritikov a zaujal aj Akadémiu.

Anne sa však nebojí romantickej komédie, preto si v roku 2007 zahrala s legendárnou herečkou Meryl Streep vo filme Diabol nosí Pradu. Skutočný prelom vo svojej kariére však zaznamenáva o pár rokov neskôr, v muzikáli Bedári. Za svoj výkon získava Oscara, nadšené ovácie divákov a rolu v kultovom filme Christophera Nolana Interstellar.

5. Zac Efron sa zbavili postu hviezdy z Disney Channel

Zac Efron
Zdroj: vulture.com

Zac Efron sa stal miláčikom všetkých tínedžeriek, pretože si zahral postavu Troya Boltona v nesmierne úspešnej sérii High School Musical. Po tomto úspechu sa striktne komédiám nevyhýbal, preto si zahral s Matthewom Perrym vo filme Znova 17. Diváci dokonca tvrdili, že predviedol ešte kvalitnejší výkon ako hviezda zo seriálu Priatelia.

Efron však priznáva, že je fanúšikom hercov s rôznorodými postavami, preto v roku 2012 prijíma rolu Jacka Jansena v trileri Reportér. Diváci ani kritici film neprijali kladne, no pre Zaca to bola obrovská skúsenosť. Zahral si totiž s takými hviezdami ako Matthew McConaughey, Nicole Kidman či John Cusack. Aj títo herci riskovali všetko kvôli svojej kariére, hlavne McConaughey.

Odvtedy je jeho kariéra rôznorodá, ako si Efron prial. Hrá v úspešných komédiách, ako sú Susedia na odstrel, ale taktiež sa výborne zhostil úlohy sériového vraha Teda Bundyho vo filmovom dokumente od Netflixu.

Toto sú herci, ktorí riskovali všetko, aby zmenili dráhu svojej kariéry. Ktorej hviezde sa to podľa vás najviac podarilo?

Zdroj: ranker.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -