Herecká hviezda David Harbour porovnáva nového Hellboya s komiksovkami Logan a Deadpool! Čo nám prezrádzajú jeho slová?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Po vydaní filmu Blade II sa režisér Guillermo del Toro rozhodol, že sa chce venovať vlastnej komiksovej filmovej sérii. Výsledkom bol skvelý Hellboy (2004), v ktorom titulnú postavu stvárnil herec Ron Perlman. Snímka bola tak úspešná a obľúbená, že si vyslúžila aj pokračovanie, ktoré prišlo v roku 2008 – tomu sa už však nedarilo tak dobre, ako jeho predchodcovi. Štúdio tak zvážilo svoje možnosti a rozhodlo sa. Realitou sa stal fakt, že tretia časť sa nikdy nedostala na svetlo sveta.

Zdroj: gq.com

Aj keď oddaní fanúšikovia o tretiu časť prosili takmer desaťročie, del Toro a Perlman nedokázali nájsť cestu, ako ju natočiť. Namieste toho sa však už onedlho dočkáme niečoho azda ešte lepšieho. Ako určite viete, môžeme sa tešiť na plný reboot originálneho komiksového hrdinu, ktorý príbeh zavedie temnejším a surovejším smerom. O scenár k novému filmu sa postaral samotný tvorca Hellboya, Mike Mignola. S písaním mu pomáhali Christopher Golden, Andrew Cosby a Aron Coleite. Hlavnú úlohu R-rated Hellboya režiséra Neila Marshalla si zahrá David Harbour, ktorého môžete poznať zo seriálu Stranger Things. Ten sa teraz rozhodol nám trochu priblížiť plány, ktoré majú s novým filmom.

Herecká hviezda David Harbour nám dáva nádej

V rozhovore s portálom THR nám David Harbour opísal ciele a plány ohľadom Hellboya. Najviac by sa chceli podobať na komiksové filmy ako Logan či Deadpool a v žiadnom prípade by nechceli skončiť medzi ostatnými snímkami, ktoré sú dobré akurát len k popcornu:

„Ide o niečo, čo som ako milovník Mignolových komiksov nemohol odmietnuť. V tejto dobe mám pocit, že snímky tohto druhu sa robia na dva štýly. Natáčajú sa klasické, ‚popcornové‘ a z určitého hľadiska dvoj-dimenzionálne komiksovky, no na druhej strane sa nachádzajú počiny ako Logan a Deadpool. A práve to ma v tomto žánri priťahuje. Bol by som nadšený z Hellboya, ktorého budete milovať, no zároveň o ňom budete mať isté pochybnosti.“

Návrat Wolverina
Žeby sa nový Hellboy vydal podobnou cestou, ako uznávaný Logan?; Zdroj: space.ca

Čo vravíte na hercovo zhodnotenie, že dnes sa natáčajú len dva druhy komiksových filmov? Boli by ste taktiež radšej, ak by nový Hellboy zapadal do rovnakej kategórie, ako úžasný Logan? Na vlastné oči sa pravdu dozvieme už v januári roku 2019. Dovtedy nám napíšte vaše názory na tento pripravovaný reboot.

ZDROJthr

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -