Hideo Kojima teasuje novú hru. Bude súvisieť s jeho post-apokalyptickým Death Stranding?

Nenechajte si ujsť

Krv, rabovanie a veľké bitky. Assassin’s Creed Valhalla v oficiálnom gameplay videu ukazuje všetko podstatné

Tentokrát Vikingovia O tom, že sa ďalší diel populárnej a finančne mimoriadne úspešnej série o ráde zabijakov presunie do obdobia Vikingov, sa špekulovalo už nejakú...

Svet Batmana s Robertom Pattinsonom dostane vlastný seriál. Na čo sa spin-off zameria?

Film The Batman od Matta Reevesa Určite vám neunikli početné informácie o tom, že režisér Matt Reeves (Vojna o planétu opíc, Cloverfield: Monštrum) pripravuje sólový...

Režisér filmu Avengers: Endgame sa vyjadril na margo Wolverina v MCU. Kedy ho uvidíme?

Mutanti v Marvel Cinematic Universe už čoskoro? Príchod členov tímov X-Men a Fantastická štvorka do filmového sveta Marvel Cinematic Universe je témou, ktorá zužuje fanúšikov...

Táto herečka preberie štafetu Black Widow po Scarlett Johansson. Akú má budúcnosť v MCU?

Film Black Widow až v novembri Celosvetové uzatvorenie kín spôsobilo, že sme už viac ako rok nevideli nový film zo sveta Marvel Cinematic Universe. Slovenská...
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Je Death Stranding štartom nového Kojimovho sveta?

Je zrejmé a úplne jasné, že legendárny vývojár z Japonska nepatrí k tradičným tvorcom. Premýšľa totiž trochu inak a vždy sa prostredníctvom svojich projektov snaží doručiť niečo iné, no hlavne unikátne i nevidené. Nová hra od režiséra, scenáristu a dizajnéra menom Hideo Kojima vás o tom, pravdepodobne, zasa raz presvedčí.

Death Stranding nebol projektom, ktorý by všetci plne ocenili. Chcelo to do hrania investovať množstvo hodín, aby ste boli schopní odhaliť komplexnosť skrývajúcu sa za relatívne nerobustnú hlavnú náplň hrateľnosti – teda za cestovanie.

Z prostého presunu z jedného miesta na druhé sa postupne stávala dychberúca akčná adventúra, v ktorej bojujete s množstvom nebezpečenstiev, vytvárate si vlastné skratky, kooperujete s ďalšími hráčmi a premýšľate nad zvolením vhodnej taktiky. A to ako pri prestrelkách, tak i pri explorovaní doposiaľ neprebádaných kútov zničenej Ameriky.

Príbeh bol, samozrejme, devízou Hideovho minulého počinu a súčasne prvotiny Kojima Productions. A práve na základne záverečného rozuzlenia srdcervúceho príbehu sa môžeme domnievať, že nadchádzajúci titul spomínaného tímu bude vychádzať práve z udalostí Death Stranding.

Hideo Kojima naznačuje, že nová hra jeho štúdia je v príprave

Nebojte sa, nebudeme vám prezrádzať žiadne konkrétne detaily. V prípade, že ste Death Stranding kompletne prešli, viete, že prostredníctvom niekoľko hodín gradujúceho konca si Hideo vytvoril ideálne podmienky pre vytvorenie počinu ľubovoľného žánru a zasadenia.

Áno, príbeh Sama Porter Bridgesa je s najväčšou pravdepodobnosťou kompletne vyrozprávaný, avšak jeho činy by mohli mať kľúčový význam pre druhý titul z produkcie Kojima Productions. Samotné srdce projektu prostredníctvom Twitter a Instagram príspevkov naznačuje, že novinka by mala minimálne vychádzať z post-apokalyptického sveta po odhmotneniach.

Death Stranding na bežiacom páse
Zdroj: playground.ru

Svetoznámy herný režisér hovorí, že pri prípravách s umelcom Yojim Shinkawom sa v prvom rade obaja zamýšľajú nad charaktermi. Ich príbehovým pozadím, špecifickým oblečením, farebnou paletou i úlohami v rozprávanej naratívnej línii.

Yoji (ktorý sa stará o unikátne dizajny postáv v Kojimových hrách) následne príde s vizuálne úchvatnými kresbami. Každopádne, v ďalšom príspevku Hideo explicitne hovorí, že pracuje na ďalšom hernom koncepte. Pri brainstormingu počúva album OASIS od hudobníka Kitaro (takže je takmer isté, že sa nejaká pieseň objaví i v prípadnej hre).

Hideo Kojima nová hra (Death Stranding sequel)
Zdroj: twitter.com

Vesmírne plavidlá a deti

Súvis s už toľkokrát spomínaným svetom naznačuje i jedna z fotiek, na ktorej sa objavilo dieťatko BB. To hrá zásadnú úlohu v príbehu Sama Bridgesa, čo by mohlo naznačovať, že sa s jeho existenciou počíta i v ďalšom projekte.

Nehovoriac o tom, že v prípadne pedantného priblíženia nájdeme vesmírnu loď s logom organizácie Bridges. Tú hráči taktiež veľmi dobre poznajú, keďže pre ňu pracuje hlavný hrdina hry.

Momentálne však nevieme, čo presne od titulu čakať. Dokonca ani to, či pôjde opätovne o časovú exkluzivitu konzol PlayStation 5, alebo vyjde pracovne nazvané Death Stranding 2 na všetky dostupné platformy. To je však ďaleká budúcnosť, nakoľko projekt sa nachádza v úvodných fázach vyvíjania, respektíve vytvárania, čiže si naň ešte pár rokov počkáme.

Tešíte sa na nový projekt legendárneho Hidea Kojimu? Vďaka posolstvu a finálnemu rozuzleniu jeho predošlej hry Death Stranding má v podstate voľnú ruku vo výbere žánru a spracovania hrateľnosti. Myslíte, že nás opätovne dokáže prekvapiť? Dajte nám vedieť prostredníctvom dostupných komentárov.  

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Vyšiel prvý trailer na piatu sériu seriálu Lucifer od Netflixu. Čo čaká atraktívneho diabla v ďalšej kapitole svojho života?

Seriál Lucifer na Netflixe Netflix zverejnil nový trailer na seriál Lucifer a odhalil tak, o čom bude piata séria. Čaká nás hneď niekoľko zvratov. Piata...

Gameplay trailer na Shadow Warrior 3 obsahuje toľko krvi, že schová aj Mortal Kombat

Gameplay trailer na Shadow Warrior 3 Počas tohto týždňa zverejnili herný tvorcovia z Flying Wild Hog iba niekoľkosekundovú ukážku ako teaser. Teraz, počas sobotňajšieho online...

iPhone 12 bude o drahší, ako sa očakávalo. Z akého dôvodu si priplatíme?

Už dlhšie je verejne známe, že nadchádzajúci vlajkový model iPhone 12 od Apple nebude vôbec lacnou záležitosťou. Spočiatku sme sa síce dozvedeli, že začínajúca...

Jedna z herečiek by mala nápad na scenár ku Kill Bill 3. Ako by mal vyzerať?

Kill Bill 3 podľa jednej z herečiek Kill Bill 3 je projekt, ktorý visí vo vzduchu už takmer dve dekády. Príbeh Beatrix Kiddo, ktorá bola...

Wolfman s Ryanom Goslingom našiel svojho režiséra. Ruku do diela pridá aj Blumhouse

Filmové štúdio Universal Pictures sa čoskoro pustí do nadchádzajúceho filmu Wolfman, v ktorom nechýba ani Ryan Gosling a do projektu sa po novom pridáva...