5 šialených historiek zo zákulisia filmov, ktoré určite prekvapia aj vás!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Historky zo zákulisia filmov

Historky zo zákulisia filmov sú rôzne. Niektoré svedčia o tom, že nakrúcanie môže byť aj zábava. Koľkokrát sme už videli videá s takzvanými „bloopers“, v ktorých vidíme nepodarené zábery z nakrúcania. Lenže svet filmov nie je len o zábave. Vo väčšine prípadov je to tvrdá drina a všetko je to o príprave. Tí najlepší a najlepšie platení herci v Hollywoode to vedia a práve preto najviac času venujú príprave na svoju rolu. Lenže niekedy to aj oni dokážu prehnať. Dnes vám totiž rozpovieme brutálne historky zo zákulisia filmov, ktoré prekvapia všetkých fanúšikov!

Ktorá slávna hviezda počas nakrúcania 8x odpadla alebo trénovala so skutočnou FBI?!

5. Colinovi Firthovi zostalo koktanie aj po nakrúcaní filmu Kráľova reč

Historky zo zákulisia filmov
Zdroj: brightside.me

Colin Firth patrí medzi najväčšie britské hviezdy. Poznáme ho z filmov ako sú Denník Bridget Jonesovej, Láska nebeská, Kingsman či Kráľová reč. Práve za výkon v poslednom spomínanom filme bol ocenený Oscarom. Bravúrne totiž stvárnil skutočnú postavu z britskej monarchie, kráľa Juraja VI. Ten bol známy tým, že mal problémy s koktaním. Pre kráľa, ktorý musí kedykoľvek vystrúhať skvelý prejav, to je naozaj problém. Pre Colina bol však problém naučiť sa koktať. Preto sledoval stovky nahrávok a pások, na ktorých počúval koktavý hlas kráľa Juraja. Nabiflil sa to tak, že mu koktanie zostalo aj po nakrúcaní filmu. Slávny herec si dokonca koktaním takmer zničil svoj rozhovor pre slávny londýnsky časopis.

4. Tom Holland sa vrátil späť na strednú školu

Historky zo zákulisia filmov
Zdroj: brightside.me

Spider-Man vo filme Spider-Man: Návrat domov mal asi 15 rokov (približne). Tom Holland, ktorý túto postavu v sérii MCU stvárnil, samozrejme 15 rokov nemal. Už mierne pozabudol na to, aké to je byť stredoškolákom a preto sa vypravil na dobrodružstvo. Na pár dní sa v utajení vydal na strednú školu v New Yorku. Dokonca si vytvoril aj falošné meno a skúsil vynechať svoj britský prízvuk. Herca vôbec nikto nespoznal a on túto skúsenosť opísal ako „zábavnú“, ale taktiež aj „čudnú“. Priznal, že tamojšia New Yorská stredná škola je vraj dosť odlišná od tej, ktorú navštevoval v Londýne.

3. Jodie Foster trénovala so skutočnou FBI

Historky zo zákulisia filmov
Zdroj: brightside.me

Mlčanie jahniat ja jedným z najlepších filmov všetkých čias a právom patrí medzi klasiku. Tvorcovia filmu získali 5 Oscarov a skvelým výkonom sa predviedla aj vtedy ešte začínajúca herečka Jodie Foster. Tá stvárnila agentku Clarice Starlingovú, ktorú si Hannibal Lecter tak obľúbil. Keďže videla, že Hopkins pri príprave na rolu Hannibala nezaháľal, ani ona nechcela nič nechať na náhodu a dokonca si prešla profesionálnym výcvikom FBI. Prešla si tým, čím si musia prejsť skutoční nováčikovia v FBI a to len kvôli tomu, aby v Mlčaní podala ten najlepší výkon. Skutočne skvelé odhodlanie!

2. Dwayne Johnson počas nakrúcania 8x odpadol

Dwayne Johnson Hercules
Zdroj: brightside.me

Dwayne Johnson nie je žiadna padavka. Kaskadéra využíva len vtedy, ak je to skutočne nutné. Avšak keď ide o scénu, v ktorej má predviesť svoju silu, tak je lepšie mu ustúpiť z cesty. Medzi jeho fanúšikmi je známa najmä scéna z filmu Hercules, v ktorom si „The Rock“ zahral slávneho hrdinu. V tejto scéne mal pretrhnúť titánové reťaze a aj keď štáb mu chcel dať reťaze z oveľa slabšieho materiálu, on trval na tom, že to musí byť autentické. Z toho návalu adrenalínu však chudák až 8x počas nakrúcania tejto scény odpadol. Napokon však zvládol to, o čo sa tak urputne snažil.

1. Heath Ledger sa na mesiac zatvoril v hotelovej izbe

Heath Ledger Joker
Zdroj: brightside.me

Zrejme nikdy nezabudneme na úžasný výkon Heatha Ledgera vo filme Temný Rytier. Hlavne vďaka jeho výkonu a taktiež vďaka výkonu Christiana Balea sa z tohto komiksového filmu o Batmanovi stal nesmrteľný kult. Ledger bol však svojou postavou ešte viac unesený, ako Christian Bale. Aby podal čo najlepší výkon a doslova sa vcítil do svojej postavy, zatvoril sa na celý mesiac do hotelovej izby, kde si v denníku písal poznámky tak, ako by to písala jeho postava teda Joker. To mu však na psychickom zdraví vôbec nepridalo a všetci vieme, ako nešťastne to napokon skončilo. Príprava je dôležitá, ale všetko treba robiť s mierou a hlavne si treba pamätať, že zdravie je na prvom mieste.

Zdroj: brightside.me

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -