Nový horor od štúdia Blumhouse – Pravda alebo Odvaha, dostal dátum vydania v roku 2018!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Filmové štúdio Blumhouse productions môžete poznať práve pre ich hororové filmy, ktoré nie sú iba kvalitné, ale aj zarábajú neľudské peniaze. Práve oni na čele s výkonným riaditeľom Jasonom Blumom premenili tituly ako Paranormal Activity, Insidious alebo Očista na veľké série a franšízy. Jednoducho povedané – z nízkeho rozpočtu na film dokážu vyťažiť milióny dolárov. Rovnako na tom bol pre nich aj neuveriteľne úspešný rok 2017. Ďakovať za to môžu trom hororom, ktoré zožali obrovský úspech. Celé to začalo v januári, kedy vyšiel film Rozpoltený/Split od M. Night Shyamalana. Neskôr to vo februári pokračovalo snímkou Uteč/Get Out, režisérskym debutom Jordana Peela. Celé to zakončil októbrový film Všetko najhoršie/Happy Death Day, ktorý si taktiež našiel veľkú základňu fanúšikov.

Logo Blumhouse Productions
Logo Blumhouse Productions, Zdroj: screamhorrormag.com

Spolu si Rozpoltený, Uteč a Všetko najhoršie zarobili celosvetovo viac ako 600 miliónov dolárov, zatiaľ čo rozpočet na každý z filmov nepresiahol 10 miliónov. Štúdio Blumhouse však neplánuje spomaliť ani v roku 2018 a už majú nejaké horory naplánované. Jedným z nich bude práve možný hit Pravda alebo Odvaha/Truth or Dare, ktorý by mohol štúdiu dopomôcť zarobiť podobné peniaze aj budúci rok. Dokonca poznáme už aj oficiálny dátum vydania – 27. apríl 2018. Film Pravda alebo Odvaha bude režírovať Jeff Wadlow, režisér a scenárista, ktorý ma konte napríklad snímku Kick-Ass 2.

Horor Pravda alebo Odvaha

Herecké obsadenie filmu je zatiaľ založené na menách ako Lucy Hale (Pretty Little Liars) alebo Tyler Posey (Teen Wolf). Príbeh filmu nám napovedá už jeho názov – neškodná hra pravda alebo odvaha sa premení na nočnú moru, keď začnú nadpozemské sily trestať tých, čo pri nej podvádzajú. Klamať alebo odmietnuť „odvahu“ sa teda určite neoplatí. Vyzerá to teda tak, že cieľová kategória filmu budú tínedžeri a mladí študenti. Rovnako tomu však bolo aj pri „Všetko najhoršie“ a vidíte, ako dobre to pre štúdio dopadlo.

Lucy Hale vo filme Fear Island (2009)
Lucy Hale vo filme Fear Island (2009), Zdroj: pinterest.com

Blumhouse Productions však pre rok 2018 chystá aj iné hororové filmy. Medzi nimi je napríklad tretie pokračovanie série Insidious s podtitulom Posledný kľuč (5. január). Okrem toho uvidíme tiež tretie pokračovanie série Očista s názvom The Island/Ostrov (4. júl). Potvrdený je aj nový reboot filmu Halloween od Davida Gordona Greena (19. október). Možno sa dočkáme aj pokračovania hororu The Gallows/Šibenica, no to ešte nebolo oficiálne potvrdené.

Na ktorý z ich filmov pre rok 2018 sa tešíte najviac? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -