Hraný seriál Star Wars a TV adaptácie Príšeriek s.r.o. a High School Musical? Disney chce vytvoriť vlastnú streamovaciu službu!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Hraný seriál Star Wars

Štúdio Disney plánuje do konca roka 2019 spustiť vlastnú streamovaciu službu na štýl Netflixu. Práve s nimi Disney ruší zmluvu a vytvoria si vlastnú knižnicu svojich titulov. Okrem ich legendárnych a ikonických filmov sa však dočkáme aj úplne nových seriálov, ktoré bude Disney produkovať práve kvôli tejto internetovej televízii. Výkonný riaditeľ Disney, Bob Iger oznámil, že vytvárajú hneď niekoľko TV seriálov, ktoré budú odvysielané na tejto streamovacej službe. Najväčším prekvapením a plánom je samozrejme hraný Star Wars seriál, teda nápad, na ktorom sa pracovalo už dekády no nikdy sa to nedokázalo zrealizovať. Samozrejme, Star Wars má výborné animované seriály ako Star Wars Rebels alebo Star Wars: The Clone Wars. Avšak, za všetky tie roky sa na trh nedokázal dostať hraný seriál. Až doteraz.

star wars svetelný meč
zdroj: vanityfair.com

Žiadne detaily ohľadom tejto série nepoznáme a taktiež nedokážeme povedať, či sa príbeh naviaže na ságu Skywalkerovcov. Je to však málo pravdepodobné a skôr sa vydáme na dobrodružstvo do nových kútov galaxie. Po nezávislých Star Wars príbehoch ako Rogue One alebo Solo bude úžasným prídavkom TV seriál, ktorý sériu rozvinie do nových, neprebádaných smerov. Za posledné roky sme sa predsa dočkali mnoho seriálov, ktoré rozvíjali príbehy pre filmy. Podobne je na tom aj séria Pán Prsteňov, ktorá aktuálne rieši práva pre televíznu adaptáciu. Uvidíme teda, do čoho sa Lucasfilm pustí.

Disney má plány aj pre svoje klasiky a Marvel

Iger taktiež prehlásil, že Disney pracuje na televíznych adaptáciach Pixarovských Príšeriek s.r.o. a Disneyovského High School Musical. Pri týchto dvoch tituloch predsa veľa z nás vyrastalo a ich seriálovú podobu si pozrieme už na novej streamovacej platforme od Disney. Plány majú dokonca aj pre Marvel seriály, ktoré sú aktuálne vysielané po všetkých možných médiach. FOX má The Gifted, ABC zas Agentov SHIELDu, Hulu vysiela Runaways, FX dostal Legion a Netflix všetkých hrdinov z Defenders. Pri týchto všetkých sériach bude zaujímavé, ako si Disney poradí s dostávaním nových hrdinov na televízne obrazovky.

Príšerky s.r.o.
Zdroj: IMDb.com

Cena tejto služby zatiaľ nebola odhalená no Iger oznámil, že by ju chceli urobiť lacnejšiu, než je Netflix. Ten si aktuálne za štandartný balík pýta 10 euro mesačne. Očividne teda pôjde o veľkú konkurenciu pre Netflix, kedže Disney bude vysielať všetky svoje doterajšie tituly plus nové, pripravované seriály ako hraný Star Wars, Príšerky s.r.o. alebo High School Musical. Okrem týchto titulov bude nová služba obsahovať aj filmy od Pixaru, Disney Channelu, Disney Junior a z Disney XD. Spolu by tak mala knižnica obsahovať cez 500 filmov a viac ako 7000 častí zo seriálov od Disney televízii.

Tak čo, budete odoberať novú službu od Disney, keď sa spustí? Tešíte sa na hraný seriál Star Wars? A čo televízne adaptácie Príšeriek s.r.o. a High School Musical? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -