Sága Star Wars sa rozrastá o úplne novú trilógiu filmov! Dokonca už vieme, aký príbeh bude po Epizóde IX nasledovať a kto ho vytvorí!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nová filmová Star Wars trilógia oficiálne!

Kultovej ságe Star Wars sa momentálne darí tak dobre, ako sa len filmom dariť môže. Súčasnú trilógiu po dlhoročnom čakaní začala Epizóda VII, ktorá sa dočkala gigantického úspechu naprieč svetom. Fanúšikovská základňa sa odvtedy upevnila a rozšírila aj vďaka oznámeniu troch ďalších spin-off filmov, z ktorých už jeden vyšiel. Momentálne sú však všetky mysle nastavené na dátum 14. decembra, kedy sa do kín dostane nesmierne očakávaná Epizóda VIII s názvom Star Wars: Poslední Jediovia.

Zdroj: ps4wallpapers.com

Režisér Rian Johnson, ktorý na Epizóde VIII pracoval, je medzi fanúšikmi tak obľúbený, že mnohí ho požadovali ako náhradu režisér Colina Trevorrowa, ktorý upustil od Epizódy IX. Na prekvapenie verejnosti však Johnson odmietol. Záverečná epizóda tak bola miesto toho pridelená filmárovi menom J. J. Abrams. Všetci sa však čudovali, aký mohol mať Johnson dôvod na odmietnutie tak veľkej príležitosti. Niektorí sa dokonca začali pýtať, či chce režisér/scenárista opustil celú ságu. Ako sa však ukazuje, tvorca Epizódy VIII odchod nemá v pláne ani pri najmenšom – ba naopak, vráti sa už onedlho, a to vo veľkolepom merítku!

Vzrušujúce novinky

Štúdio Lucasfilm práve oznámilo, že Rian Johnson pracuje na vývoji úplne novej trilógie Star Wars filmov, pri ktorých zrežíruje a napíše scenár k prvej časti. Johnson v projekte pochopiteľne nie je sám, pripája sa k nemu aj jeho dlhoročný kolega Ram Bergman. Nová trilógia má podľa prehlásení prísť s vcelku novými postavami „z rohu galaxie, ktorý príbehy Star Wars nikdy neprebádali.“ Toto svetu o troch nových filmoch povedala prezidentka Lucasfilmu, Kathleen Kennedy:

Všetci sme milovali pracovať s Rianom na Posledných Jedioch. Je kreatívne zdatný, sledovať ho pri tvorbe Epizódy VIII od začiatku do konca bola jedna z mojich najväčších radostí počas celej mojej kariéry. Rian s prázdnym plátnom, ktorým táto trilógia je, spraví neuveriteľné veci.

Rian Johnson ;Zdroj: inverse.com

K novej trilógii sa jednohlasne vyjadrili aj Rian Johnson a Ram Bergman:

Spoluprácu s Lucasfilmom a Disney pri tvorbe Posledných Jediov sme si nesmierne užili. Star Wars je najveľkolepejšou modernou mytológiou a my sa považujeme za veľmi šťastlivých, že sme k nej mohli prispieť. Už sa nevieme dočkať pokračovania s touto novou sériou filmov.

Dúfam, že môžem hovoriť za všetkých fanúšikov, ak poviem, že už sa nevieme dočkať nových správ, pričom naše očakávania sú nastavené maximálne vysoko. Je takmer nemožné predstaviť si, čo Johnsonova myseľ ohľadom nového príbehu splodí. Vzrušujúca novinka nám taktiež okrem iného potvrdzuje, že štúdio je s prácou Johnsona na Epizóde VIII extrémne spokojné. Ako sa teda zdá, budúcnosť je veľmi svetlá.

Carrie Fisher, režisér Rian Johnson, Mark Hamill a producentka Kathleen Kennedy
Carrie Fisher, režisér Rian Johnson, Mark Hamill a producentka Kathleen Kennedy; Zdroj: vanityfair.com

Nové informácie nevyhnutne už onedlho vyplávajú na povrch, preto nezabudnite sledovať našu stránku, aby vám žiadna správa neunikla. S nulovými informáciami však už teraz môžeme tipovať, že prvá časť novej trilógie príde v roku 2021 – po treťom spin-offe. Čo si ale o tejto vzrušujúcej novinke myslíte vy? Dokážete si predstaviť, aké nové postavy nám úplne rozdielny príbeh z iného kúta galaxie prinesie?

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -