Huawei plánuje započať výrobu vlastných čipsetov bez komponentov z USA

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Huawei plánuje na trh uviesť vlastné čipsety bez potreby amerického vybavenia alebo komponentov. Takáto novinka obletela svet ešte len pred pár dňami a po neutíchajúcom technologickom konflikte medzi USA a Čínou sa snaží čínsky výrobca stať úplne samostatným.

Prvou zásadnou zmenou v radoch Huawei bol zákaz používania Google aplikácií a neskôr sa na zoznam nezmyselných reštrikcií pridal aj zákaz dodávania komponentov vyrobených v USA. No ani to neodradilo čínskeho giganta napredovať a vymyslieť niečo vlastné.

Huawei protiútok USA
Zdroj: targetyoutube.com

Čipsety od Huawei pôjdu do výroby už v roku 2020

Celý proces výroby čipov započne čiastočne v tomto roku a ich úloha je jasná – konkurovať priemyselným spoločnostiam ako sú Samsung, TSMC, Intel a ďalším. Konkrétnejšie sa jedná o polovodičový čipset, ktorý by mal byť vyrobený 48 nm technológiou.

Takýto krok spoločnosti Huawei je považovaný za spôsob, ako obísť USA, ktoré v posledných rokoch tlačí na čínsky OEM (original equipment manufacturer).

Konflikt medzi Čínou a USA

Ak ste náhodou ešte nepostrehli, vláda USA (konkrétnejšie prezident Donald Trump) zaviedla určité sankcie, ktoré zakazujú dodávanie čipov od najväčšieho svetového špecializovaného výrobcu polovodičových diskov, TSMC. To však bol len začiatok, po ktorom nasledovalo aj odstrihnutie všetkých hlavných dodávateľských reťazcov.

Huawei TSMC USA čipsety
Zdroj: asia.nikkei.com

No ako môžeme vidieť, obmedzenia týkajúce sa spoločnosti Huawei im nijako neuškodili. Práve naopak. V druhom štvrťroku 2020 sa stali celosvetovým lídrom v predaji smartfónov a po technologickej stránke sa rázne posunuli vpred.

Prvé informácie o vlastných čipsetoch zverejnila sociálna sieť Weibo a takúto prelomovú udalosť bude musieť ešte potvrdiť samotná spoločnosť. Huawei má pred sebou veľmi dlhú cestu, ale bude zaujímavé sledovať, ako sa s celým procesom výroby popasujú. Aj preto neostáva nič iné, ako si počkať a čínskemu gigantovi prajeme veľa šťastia s vývojom a výskumom vlastných čipsetov.

Uvedie podľa vás budúci rok Huawei na trh vlastné čipsety, ktoré budú poháňať ich smartfóny? O vaše názory sa s nami nezabudnite podeliť dole v komentároch.

Zdroj: gizmochina.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -