Hybridná Kia XCeed má miniatúrnu nádrž. Koľko kilometrov prejde na batériu?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Automobilka Kia rozširuje sortiment modelov o dve zaujímavé novinky Ceed a XCeed, ktoré sa svojim vnútrom zaradia na zoznam plug-in hybridov. Zaujímavosťou bude aj to, že tieto dva kúsky sa budú špeciálne vyrábať len v Európe, pre ktorú budú aj určené.

Ak nazrieme do minulosti automobilky, v oblasti alternatívnych modelov sa už nejaký čas pohybujú. Pýšiť sa môžu napríklad hybridným a elektrickým modelom Niro, hybridným a plug-in hybridným modelom Optima a nechýba ani elektrický Soul.

Ako teda môžeme vidieť, kórejskému výrobcovi automobilov sa hybridná alternatíva zapáčila, a tak sa elektrifikácie dočká aj nový model XCeed.

Kia XCeed
Zdroj: auto-pravda.sk

Čo všetko bude obsahovať najnovší model Kia XCeed?

Nový crossover nebude zaostávať ani vo výkone, čo znamená, že v šprinte ho na 100km/h vytiahneme za rovných 11 sekúnd. Dynamika vozidla bude myslieť hlavne na ekologický charakter a prispeje k redukcii emisii.

Pod kapotou nájdeme kombináciu plug-in hybridných verzií – benzínový štvorvalec 1.6 GDI, elektromotor a dvojspojkovú prevodovku 6DCT.  Výhodou bude aj prenos časti výkonu spaľovacieho motora cez elektromotor, čo vozidlu umožní paralelný prenos výkonu s minimálnymi stratami.

Celkový systémový výkon bude 104 kW. Elektromotor bude čerpať energiu z li-ion polymérového akumulátora s kapacitou 8,9 kWh. Pri takejto zásobe energie sa môžeme pripraviť na jazdu bez emisií trvajúcu 58 km.

Kia XCeed
zdroj: teslamagazin.sk

Interiér sa od štandardnej verzie líšiť nebude

Niektoré nové prvky však pridané budú, a to napríklad pridanie špecifickej grafiky prístrojov a infotainment zariadení, ktoré budú zobrazovať údaje spojené s hybridným pohonom. Základom bude 8-palcová obrazovka, v ktorej nájdeme aj informácie o nabíjacích staniciach.

Zaujímavosťou bude pridanie nového tlačidla klimatizácie na volante s funkciou „len pre vodiča„, ktoré deaktivuje všetky prieduchy ventilácie, čo bude viesť k zníženiu spotreby energie.

Nevýhodou bude zmenšená palivová nádrž z 50 na biednych 37 litrov. Okrem toho nás čaká aj menší kufor, za ktorý môžu akumulátory nachádzajúce sa v boxe vedľa palivovej nádrže.  Nová Kia XCeed Plug-in Hybrid sa bude cenovo pohybovať od 33 300 eur.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Čo hovoríte na tento zaujímavý kúsok z dielne Kia? Čaká nás sklamanie alebo sa tento hybridný kúsok určený len pre Európu zaradí medzi úspechy? Vaše postrehy nám nezabudnite zanechať v sekcii komentárov.  

Zdroj: autocar.co.uk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -