Predstaviteľ Iron Mana Robert Downey Jr. vymenil Marvel za DC. V akej úlohe ho uvidíme?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Návrat Iron Mana do MCU

Herec Robert Downey Jr. je pomyselným otcom sveta Marvel Cinematic Universe a tento titul mu už nikdy nikto nemôže odoprieť. V roku 2008 bolo štúdio Marvel na pokraji finančného krachu a práve film Iron Man bol jeho záchranou. Ani samotní tvorcovia v tom čase pravdepodobne netušili, že táto snímka odštartuje najsilnejšie filmové univerzum terajšej doby.

Svet MCU je tu s nami už dlhých 12 rokov, dodnes nám priniesol 23 filmov a v najbližších desaťročiach sa určite nehodlá zastaviť. Filmom Avengers: Endgame sa však zakončila jedna éra, ktorá priniesla emotívny koniec Tonyho Starka. Početné správy však hovoria, že by sa Iron Man nejakým spôsobom ešte mohol vrátiť.

Možností je hneď niekoľko. Tú najbližšiu prinesie film Black Widow (5. november 2020), ktorý sa odohráva ešte pred udalosťami Endgame, takže si Robert Downey Jr. môže strihnúť krátke cameo. Ďalšou z možností je vznik Disney+ seriálu Ironheart, v ktorom hlavnú úlohu zohráva mladá Riri Williams, pomyslená nástupkyňa Iron Mana.

Tony Stark
Zdroj: inverse.com

Ju by mohol hlas alebo hologram Tonyho Starka mentorovať, teda v prípade, že si Tony pred svojou smrťou nahral svoje vedomie do počítača. Zároveň máme už dnes potvrdené, že postavu Iron Mana uvidíme aj v animovanom seriáli What If…?, v ktorom budeme počuť hlas Roberta Downey Jr. Veríme v to, že Marvel s touto postavou ešte neskončil definitívne.

Iron Man v DC

Aktuálne však herec Robert Downey Jr. plánuje vymeniť Marvel za ich najväčšiu konkurenciu, DC Comics. Vo svete komiksov už síce nebude pokračovať ako superhrdina, ale ako producent nového seriálu. Najnovším projektom obľúbeného herca bude seriál Sweet Tooth, ktorý bude odvysielaný na Netflixe.

Prostredníctvom svojho účtu na sociálnej sieti Twitter nám oznámil, že spolu so svojou manželkou Susan Downey budú produkovať tento projekt. Sweet Tooth je sériou komiksov, ktorá medzi rokmi 2009 a 2013 vychádzala bol hlavičkou vydavateľstva Vertigo, ktorej materskou spoločnosťou je práve DC Comics.

Autorom tejto série je autor komiksov Jeff Lemire. Sweet Tooth niektorí označujú za kombináciu Mad Maxa a Bambi, keďže sa odohráva v post-apokalyptickom svete, v ktorom žijú hybridné kombinácie ľudí a zvierat. Hlavnou postavou je mladý chlapec Gus, ktorý je z časti jeleňom.

Na čo sa môžeme v Sweet Tooth tešiť?

Gus v príbehu opúšťa svoj domov v lese a vydáva sa na cestu za spoznávaním úplne nového sveta. Robert Downey Jr. sa síce v seriáli neukáže, no herecké obsadenie sa skladá z mien ako Christian Convery, Nonso Anozie, Adeel Akhtar a Will Forte. Rozprávačom príbehu bude herec James Brolin, otec Josha Brolina (Thanos, Cable).

Ako už bolo spomenuté vyššie, seriál bude vysielaný na streamovacej službe Netflix. Presnejšie sa môžeme tešiť na osem hodinových epizód. O scenár sa postarali Jim Mickle a Beth Shwartz, pričom Jim bude aj režírovať. Komiksová séria nám priniesla celkovo 40 zošitov, takže scenáristi sa naozaj mali od čoho odraziť.

Sweet Tooth
Zdroj: filmschoolrejects.com

Zatiaľ posledným projektom Roberta Downey Jr. bol film Dolittle, ktorý zároveň aj produkoval so svojou spoločnosťou Team Downey. Snímka bohužiaľ nebola veľmi dobre prijatá, či už po kritickej stránke, finančnej stránke alebo ohlasov od fanúšikov. Veríme, že práve Sweet Tooth bude omnoho vydarenejším projektom.

Čo hovoríte na to, že bude Iron Man DC namiesto Marvel? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: nme.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -