Jared Leto si zahrá rolu Andyho Warhola v novom životopisnom filme

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Meno Jared Leto je pre dnešných teenagerov pravdepodobne oveľa známejšie ako Andy Warhol. The Hollywood Reporter nám potvrdil, že si Jared Leto strihne rolu Andyho Warhola v životopisnom filme o ňom. Jareda práve každý pozná ako Jokera z filmu Suicide Squad. No hovorí Vám niečo meno Andy Warhol?

Jared Leto ako Joker
Jared Leto ako Joker

Kto je Andy Warhol a aký o ňom bude životopisný film?

Andy Warhol bol slávny maliar, tvorca filmov, a zakladateľ hnutia Pop Art. 60. roky boli tie jeho a v nich sa najviac preslávil. Narodil sa v USA česko-slovenským rodičom. Presťahoval sa do New Yorku, kde vytvoril slávne štúdio The Factory, ktoré vítalo mladých umelcov. Warhol točil filmy, začínal však maľovaním plechoviek. Pohyboval sa v pop-kultúre, móde no aj hudbe.

Jared Leto, Michael De Luca and Terence Winter sa spoja, a vytvoria o Warholovi životopisný film. Scenár napíše Terence Winter, tvorca Boardwalk Empire, ktorý napísal scenár aj ku Vlkovi z Wall Street. Producentom bude Michael De Luca. Režiséra, ani to ktorú časť Warholovho života bude film zaberať ešte nepoznáme. Vieme len to, že Winter bude písať podľa knihy od Victora Bockrisa, Warhol: The Biography z roku 1989. Film zatiaľ nesie názov Warhol.

Andy Warhol
Andy Warhol

Bude Jared Leto úspešným Warholom?

Andyho na filmovom plátne stvárnilo už veľa hercov. Crispin Glover v The Doors, David Bowie v Basquiat, Jared Harris  v I Shot Andy Warhol, Guy Pearce v Factory Girl a Bill Hader Men in Black III, kde hral mimozemšťana v prestrojení. Teraz teda dostaneme film čisto o Warholovi a stvárni ho vyššie spomínaný Jared Leto.

Zaujímavosťou je, že Andy Warhol zomrel na chorobu spojenú s AIDSom. Naposledy kedy hral Leto postavu, ktorá na tom bola podobne, vyhral Oscara. Bolo to vo filme Dallas Buyers Club. Prinesie mu jeho nová rola podobný úspech? 

Určitá podoba tam je, však?

Jared Leto

Andy Warhol

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -