Je Superman nesmrteľný? DC nám ukazuje jeho posledný deň na planéte Zem…

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Je Superman nesmrteľný?

Fanúšikovia komiksov sú známi tým, že radi sa zamýšľajú nad všelijakými otázkami. Azda najdlhšie ich už ale trápi jedna vec, o ktorej polemizujú. Je Superman nesmrteľný? Samozrejme vieme, že pomocou Kryptonitu a mnoho ďalších spôsobov sa dá tento hrdina zabiť. My sa však pýtame na niečo iné. Ak by sa ho nikto nepokúsil zneškodniť, žil by Superman večne, alebo by časom zomrel na starobu? Už sa viac pýtať nemusíme! Tisíce vydanie Action Comics nám konečne ponúka definitívnu odpoveď a pohľad do ďalekej budúcnosti.

justice league blu-ray superman
Zdroj: pinterest.com.au

Pohľad na Supermanov posledný deň na planéte Zem

Ako sa ukazuje, Superman naozaj nemôže zomrieť na starobu, ak ostane v svetle žltej hviezdy, akou je naše Slnko. Pravda je taká, že ak ho nezabije žiaden záporák, Superman bude žiť ešte zopár rokov… presnejšie miliardy rokov. Známy superhrdina dokonca bude žiť až tak dlho, aby sa stal svedkom zániku našej planéty. Ten, ako nám nový komiks ukazuje, sa udeje veľmi dlho po tom, ako ľudia odídu zo Zeme a zamieria ku hviezdam.

Pravdu nám odhaľuje Action Comics #1000, o ktorý sa postaral Tom King. Ten aj týmto krátkym príbehom s názvom „Of Tomorrow“ dokázal, že jeho komiksy sú to najlepšie, ak hľadáte sentimentálny a emocionálny dej. Nie je to po prvýkrát, čo sa King postaral o podobný komiks. So skvelou pomocou od ľudí ako Clay Mann, Jordie Bellaire či John Workman sa však aj tento príbeh radí medzi jeho najlepšie. O čom teda je?

Keď sa Slnko začne rozpínať natoľko, aby pohltilo Zem (čo sa udeje niekoľko miliárd rokov do budúcnosti), Superman je pritom. Nie je tam však preto, aby planétu odstrčil do bezpečia. Ani preto, aby plakal za ďalším strateným domovom. Je tam preto, aby navštívil hroby svojich rodičov, ktoré podľa jeho slov navštevuje už 5 miliárd rokov. Tentokrát im však dá zbohom naposledy. Tom King argumentuje, že Superman je jednou veľkou, extrémne efektívnou solárnou batériou. Pokiaľ teda ostane v svite žltej hviezdy, jednoducho nezostárne.

je superman nesmrteľný
Zdroj: screenrant.com

Ako nám tento príbeh ukazuje, Superman bude na svojich zosnulých rodičov spomínať každý deň – až do nekonečna – pokým nenájdu pokoja v svete keď nie tomto, tak ďalšom. Mnoho komiksových fanúšikov bude mať o Action Comics #1000 záujem, a to pochopiteľne. DC spravilo dobre, že nám ukázalo Supermanove posledné dni na planéte Zem. Predsa len, ide o koniec dlhého príbehu života, lásky a dedičstva, ktoré nikdy neodovzdá.

Aký máte názor na nový DC komiks, ktorý odhaľuje pravdu o Supermanovi? Myslíte si, že dáva zmysel, aby superhrdina žil večne? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -