Jurský svet: Nadvláda nás prekvapil krátkym prológom k filmu. Ukazuje svet dinosaurov v minulosti aj prítomnosti

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

V lete pred filmom Rýchlo a zbesilo 9 si diváci, ktorí ho sledovali v IMAX sále, mohli pozrieť aj krátky prológ k ďalšiemu filmu od štúdia Universal. Tým je očakávaný film o dinosauroch Jurský svet: Nadvláda, ktorý vyjde už budúce leto a ktorý dostal spomínaný prológ. Tvorcovia nás takto navnaďujú na snímku, ktorá uzatvorí ďalšiu trilógiu zo sveta dinosaurov a ich života medzi ľuďmi.

Prológ nás vzal najprv do minulosti týchto majestátnych tvorov. Dostali sme pohľad 65 miliónov rokov dozadu na pôvodne žijúcich dinosaurov, ktorí sa dokonca jemne líšili od geneticky vytvorených jedincov z budúcnosti. V druhej polovici videa sa už však vraciame do nášho veku, dá sa povedať prítomnosti, a pozorujeme T-Rexa, ktorý je na úteku pred vojakmi.

Prológ k filmu Jurský svet: Nadvláda

V podstate v prítomnosti aj minulosti sa zameriavame na T-Rexa, ktorý sa snaží bojovať proti ďalším predátorom. V minulosti to je iný veľký mäsožravec, pravdepodobne Gigantosaurus, s ktorým bojuje o nadvládu nad istým územím. Vidieť však môžeme aj kopec ďalších dinosaurov – bylinožravcov a pár menších mäsožravcov, ktorí si len pokojne žijú a nejak nevenujú pozornosť súboju.

V prítomnosti sa však T-Rex musí postavil možno aj horšiemu predátorovi – ľuďom so zbraňami. Vojaci sa snažia dinosaura chytiť, no ten pri úteku cez les príde do autokina a urobí tam poriadny neporiadok. K tomu všetkému ešte aj vystraší niekoľko desiatok ľudí, a to mužov, žien, detí, rodín aj zamilovaných párov. Nakoniec T-Rex znova ujde, no vojaci vedia, že nemôže unikať večne.

Jurský svet Jurassic World 3
Zdroj: deadline.com

Prológ nás určite navnadil na film, ktorý vyjde na ďalší rok, 9. júna 2022. Okrem dinosaurov v ňom uvidíme aj ľudí v podaní hercov ako Chris Pratt (Owen Grady), Bryce Dallas Howard (Claire Dearing), Sam Neill (Alan Grant), Laura Dern (Ellie Sattler), Jeff Goldblum (Ian Malcolm), Isabella Sermon (Maisie Lockwood), Omar Sy (Barry Sembène) či BD Wong (Dr. Henry Wu).

Čo vravíte na tento krátky prológ? Navnadil vás na tretí film z trilógie Jurský svet a zároveň šiesty film zo série Jurský park? Dajte nám to vedieť dole do komentárov.

Zdroj: collider.com, polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -