Karanténa a COVID-19 – Ako sa doma zabaviť? Tipy na rôzne aktivity, ktorými môžete zabiť čas

Nenechajte si ujsť

Amidamaru, do meče! Legendárne anime Kráľ šamanov sa po 18 rokoch vracia na obrazovky

Nový Kráľ šamanov odhaľuje ukážku Ako sme vás informovali ešte počas júna, legendárne anime Kráľ šamanov chystá návrat na obrazovky. Príbeh spočiatku vznikol ako manga séria autora Hiroyuki...

AKTUÁLNE: Sony oficiálne odhalilo cenu a dátum vydania konzoly PlayStation 5

PlayStation 5 Showcase Microsoft vyložil všetky karty na stôl, takže bolo jednoznačné, že spoločnosť Sony musí skôr či neskôr dorovnať. Nová generácia konzol Xbox vyjde...

Apple Event 2020: Apple Watch Series 6, iPad Air, služba Apple One a veľa iných skvelých noviniek

Včera nám Apple odhalil zoznam nadchádzajúcich produktov a služieb, ktoré už čoskoro zavítajú na trh. Hodinový Apple Event 2020 zahŕňal naozaj bohatý program, ktorý...

Väčšia hrozba pre Avengerov ako Thanos prichádza. Marvel obsadil záporáka Kang the Conqueror

Jonathan Majors sa pripája do MCU Jonathan Majors, herec, ktorý hrá hlavnú úlohu v seriáli Lovecraft Country na HBO, sa aktuálne pripája do MCU. Do...
Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 21 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Karanténa a COVID-19

Už je to nejaký ten deň, odkedy sme všetci zavretí doma a kvôli nude máme už aj spočítané slová v každej z knižiek, ktoré máme na poličke. Karanténa a sociálne dištancovanie sa vie byť na deň či dva aj celkom príjemnou zmenou, no na takýto dlhý čas je veľmi depresívna. Nič sa však nedá robiť. Kým koronavírus, ktorý má na svedomí ochorenie COVID-19, vyčíňa vonku, musíme to vydržať.

Vieme, že by ste už všetci pravdepodobne najradšej vypadli z bytov či domov a šli sa stretnúť s kamarátmi. To ale v najbližších dňoch nebude možné. Preto vám prinášame zopár tipov na to, ako sa zabaviť doma a prečkať toto obdobie.

1. Filmy a seriály

Konečne môžeme pozerať aj české filmy na Netflixe!
Zdroj: analyticsindiamag.com

Samozrejme, prvé veci, po ktorých sme všetci siahli, sú filmy a seriály. Skvelo zabíjajú čas, prinášajú nám radosť a zabávajú nás aj počas normálneho života. Niektorí ste už zvolili filmy a seriály, ktoré ste už kedysi videli, alebo ste siahli po nových.

Filmy a seriály sú skvelou zábavou. Môžete ich pozerať sami, s rodinou a vďaka Netflixu už teraz aj s kamarátmi, ktorí sú rovnako ako vy, zavretí u seba doma. Ak vám už dochádza inšpirácia a neviete, čo pozerať, určite si prebehnite naše tipy na filmy a tipy na seriály. Možno nájdete niečo, čo vás zaujme.

2. Počítačové hry

Hra Assassins Creed
Zdroj: czechgamer.com

Konečne máte čas prejsť hry, ktoré ste počas roka odkladali kvôli práci alebo škole. Hry vás dokážu zabaviť aj na niekoľko hodín či dní. Popri niektorých počítačových hrách sa môžete spojiť aj s priateľmi a hrať spolu. Vďaka tomu sa nebudete cítiť tak sami.

Strieľačky a survival hry vás dokonca môžu pripraviť aj na apokalypsu, ktorá možno z tejto pandémie vznikne. To je samozrejme vtip, nechceme šíriť paniku.

3. Knihy

dystopické knižné série
Zdroj: mpscohort12news.wordpress.com

Vo svete plnom technológii a rôznych druhov zábavy zabúdame na čítanie. Knihy sú pri tom úžasným trávením času, zaberú aj niekoľko hodín a dokážeme sa z nich veľa naučiť. Či už zvolíte nejakú klasiku alebo modernú fantasy knihu, môžem vám zaručiť, že sa nebudete nudiť. Tak sfúknite prach z knižiek na poličke a ponorte sa do príbehov.

Okrem čítania sa môžete rozhodnúť knihu napísať, alebo dopísať rozpísanú. Nemusíte mať nejaký prelomový nápad. Len sa zamyslite nad príbehmy zo svojho života alebo využite fantáziu a začnite ťukať do klávesnice. Možno sa práve vďaka karanténe z vás stane nový Tolkien.

4. Talent a hobby

Karanténa a COVID-19
Zdroj: mymodernmet.com

Radi kreslíte alebo hráte na hudobnom nástroji? Vždy ste chceli šiť, no nikdy ste nemali čas sa to naučiť? No tak práve teraz máte možnosť sa tomu venovať. Využite veci, čo máte doma, a zdokonaľujte sa vo veciach, ktoré vás bavia.

Následne ich môžete zdieľať na sociálnych sieťach a tešiť sa z každého pokroku a úspechu. Po karanténe budete tak mať o niekoľko zručností viac a nebudete sa na ňu dívať ako na premárnený čas.

5. Upratujtovanie a organizovanie

Karanténa a COVID-19
Zdroj: inc.com

Upratovanie je veľmi nudná a stereotypná vec, pokiaľ sa bavíme iba o vysávaní a utieraní prachu. Skúste však vyliezť na povalu domu a skúsiť ju upratať. Alebo si vyhádžte všetko oblečenie zo skrine a pretrieďte ho na to, ktoré ešte nosíte a na dávno zabudnuté kúsky, ktoré môžete začať znova nosiť alebo darovať ľuďom, ktorí ich potrebujú.

Rovnako môžete pretriediť svoje knihy, fotky, dvd-čka a celkovo veci, ktoré skladujete doma a nevyužívate. Môžete si preorganizovať izbu, spraviť si poriadok v dôležitých dokumentoch a vyradiť a darovať nepoužívané veci ostatným. Zároveň máte čas preskúmať všetky zákutia do detailov a hrať sa s vecami, ktoré objavíte, pretože vás nič nebude súriť.

Aký má karanténa a COVID-19 vplyv na vás? Máte ešte nejaké iné nápady, ako sa zabaviť? Dajte nám vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Komédia MATKY predstavuje trailer a plagát. Do kín príde už v novembri

Komédia MATKY predstavuje trailer a plagát Tvorcom novej komédie Matky sa podarilo v rekordne krátkom čase zostrihať materiál natočený v lete a tak už v novembri si diváci...

Hotel Transylvánia 4, Krúdovci 2 a Baby šéf 2. Pokračovania obľúbených animákov prichádzajú

Pokračovania obľúbených animákov Naše obľúbené animované filmy sú späť. A tou najlepšou správou je, že si všetky stihneme pozrieť ešte tento a budúci rok. Presnejšie...

Prvé progaming podujatie na Slovensku prichádza – Orange Majstrovstvá Slovenskej republiky v elektronických športoch 2020!

Už túto jeseň sa začína nová éra herných turnajov na Slovensku. Vďaka podujatiu Orange Majstrovstvá Slovenskej republiky v elektronických športoch sa ešport v našej...

Tri ďalšie herné pecky zadarmo. Medzi nimi aj Watch Dogs 2 s veľkým otvoreným svetom

Vývojár videohier Epic Games plní svoj sľub a každý týždeň ponúka svojim užívateľom hry úplne zadarmo. Práve týmto spôsobom si digitálny obchod Epic Games...

Pozrite si prvé fotografie z anime Blade Runner: Black Lotus. Seriál rozšíri obľúbený sci-fi svet

Prvé fotografie z Blade Runner: Black Lotus Zaujíma vás, čo sa dialo medzi filmami Blade Runner a Blade Runner 2049? Časť z tejto 30-ročnej príbehovej...