Karanténa a COVID-19 – Ako sa doma zabaviť? Tipy na rôzne aktivity, ktorými môžete zabiť čas

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Karanténa a COVID-19

Už je to nejaký ten deň, odkedy sme všetci zavretí doma a kvôli nude máme už aj spočítané slová v každej z knižiek, ktoré máme na poličke. Karanténa a sociálne dištancovanie sa vie byť na deň či dva aj celkom príjemnou zmenou, no na takýto dlhý čas je veľmi depresívna. Nič sa však nedá robiť. Kým koronavírus, ktorý má na svedomí ochorenie COVID-19, vyčíňa vonku, musíme to vydržať.

Vieme, že by ste už všetci pravdepodobne najradšej vypadli z bytov či domov a šli sa stretnúť s kamarátmi. To ale v najbližších dňoch nebude možné. Preto vám prinášame zopár tipov na to, ako sa zabaviť doma a prečkať toto obdobie.

1. Filmy a seriály

Konečne môžeme pozerať aj české filmy na Netflixe!
Zdroj: analyticsindiamag.com

Samozrejme, prvé veci, po ktorých sme všetci siahli, sú filmy a seriály. Skvelo zabíjajú čas, prinášajú nám radosť a zabávajú nás aj počas normálneho života. Niektorí ste už zvolili filmy a seriály, ktoré ste už kedysi videli, alebo ste siahli po nových.

Filmy a seriály sú skvelou zábavou. Môžete ich pozerať sami, s rodinou a vďaka Netflixu už teraz aj s kamarátmi, ktorí sú rovnako ako vy, zavretí u seba doma. Ak vám už dochádza inšpirácia a neviete, čo pozerať, určite si prebehnite naše tipy na filmy a tipy na seriály. Možno nájdete niečo, čo vás zaujme.

2. Počítačové hry

Hra Assassins Creed
Zdroj: czechgamer.com

Konečne máte čas prejsť hry, ktoré ste počas roka odkladali kvôli práci alebo škole. Hry vás dokážu zabaviť aj na niekoľko hodín či dní. Popri niektorých počítačových hrách sa môžete spojiť aj s priateľmi a hrať spolu. Vďaka tomu sa nebudete cítiť tak sami.

Strieľačky a survival hry vás dokonca môžu pripraviť aj na apokalypsu, ktorá možno z tejto pandémie vznikne. To je samozrejme vtip, nechceme šíriť paniku.

3. Knihy

dystopické knižné série
Zdroj: mpscohort12news.wordpress.com

Vo svete plnom technológii a rôznych druhov zábavy zabúdame na čítanie. Knihy sú pri tom úžasným trávením času, zaberú aj niekoľko hodín a dokážeme sa z nich veľa naučiť. Či už zvolíte nejakú klasiku alebo modernú fantasy knihu, môžem vám zaručiť, že sa nebudete nudiť. Tak sfúknite prach z knižiek na poličke a ponorte sa do príbehov.

Okrem čítania sa môžete rozhodnúť knihu napísať, alebo dopísať rozpísanú. Nemusíte mať nejaký prelomový nápad. Len sa zamyslite nad príbehmy zo svojho života alebo využite fantáziu a začnite ťukať do klávesnice. Možno sa práve vďaka karanténe z vás stane nový Tolkien.

4. Talent a hobby

Karanténa a COVID-19
Zdroj: mymodernmet.com

Radi kreslíte alebo hráte na hudobnom nástroji? Vždy ste chceli šiť, no nikdy ste nemali čas sa to naučiť? No tak práve teraz máte možnosť sa tomu venovať. Využite veci, čo máte doma, a zdokonaľujte sa vo veciach, ktoré vás bavia.

Následne ich môžete zdieľať na sociálnych sieťach a tešiť sa z každého pokroku a úspechu. Po karanténe budete tak mať o niekoľko zručností viac a nebudete sa na ňu dívať ako na premárnený čas.

5. Upratujtovanie a organizovanie

Karanténa a COVID-19
Zdroj: inc.com

Upratovanie je veľmi nudná a stereotypná vec, pokiaľ sa bavíme iba o vysávaní a utieraní prachu. Skúste však vyliezť na povalu domu a skúsiť ju upratať. Alebo si vyhádžte všetko oblečenie zo skrine a pretrieďte ho na to, ktoré ešte nosíte a na dávno zabudnuté kúsky, ktoré môžete začať znova nosiť alebo darovať ľuďom, ktorí ich potrebujú.

Rovnako môžete pretriediť svoje knihy, fotky, dvd-čka a celkovo veci, ktoré skladujete doma a nevyužívate. Môžete si preorganizovať izbu, spraviť si poriadok v dôležitých dokumentoch a vyradiť a darovať nepoužívané veci ostatným. Zároveň máte čas preskúmať všetky zákutia do detailov a hrať sa s vecami, ktoré objavíte, pretože vás nič nebude súriť.

Aký má karanténa a COVID-19 vplyv na vás? Máte ešte nejaké iné nápady, ako sa zabaviť? Dajte nám vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -