Kolosálne sklamanie. Seriál zo sveta John Wicka to poriadne schytal – v čom je taký strašný?

Nenechajte si ujsť

Množstvo fanúšikov akčnej série John Wick sa nevie dočkať dátumu 20. septembra, kedy na streamovacej službe Prime Video štartuje prvý diel seriálu The Continental: From the World of John Wick. Televízna novinka sa odohráva pred udalosťami filmovej série s Keanu Reevesom a uvidíme v nej mladšie verzie favoritov z filmov ako napríklad manažéra Winstona či recepčného Charona.

Continental aj preto patrí k horúco očakávaným premiéram tejto jesene, nakoniec sa však zdá, že vysoké očakávania nemusia byť celkom na mieste. Veľká časť prvých recenzií totiž nešetrí kritikou a označuje Continental za zbytočný a tuctový seriál, ktorý sérii John Wick robí skôr hanbu ako dobré meno.

Zasadený bude do minulosti

Seriál Continental bude dejovo zasadený do 70-tych rokov. V centre príbehu bude stáť mladý Winston, ktorý sa po boku svojho brata vzoprie vtedajšiemu manažérovi hotela Cormacovi v podaní Mela Gibsona. Novinka pozostáva z trojice 60-minútových epizód, ktoré predstavia udalosti v ikonickom hoteli aj mimo neho počas troch nocí.

the continental mel gibson
TMDB

O tom, že Continental sa bude snažiť priblížiť popularite Johna Wicka, nie je pred premiérou žiadnych pochýb. Prvé reakcie však naznačujú, že seriál od podobného úspechu bude mať ďaleko, keďže veľká časť recenzentov sa k novinke postavila až nečakane kriticky.

Prvé ohlasy nie sú dobré

Podľa recenzií na portáli Rotten Tomatoes má nová akčná miniséria hodnotenie iba 54 %. Množstvo recenzentov sa zhoduje, že Continental prináša nudný príbeh s tuctovými postavami, ktoré vôbec nedosahujú svoj potenciál. Či už je reč o mladom Winstonovi, Charonovi alebo novému antagonistovi v podobe Mela Gibsona, diváka postavy jednoducho nezaujímajú a chýba im tiež potrebná charizma. Potvrdzuje to aj recenzia IGN:

Continental evokuje pocit z filmov Johna Wicka, ale chaotický príbeh, zabudnuteľné postavy a nekonzistentná akcia ho brzdia na každom kroku.

Seriál má zlyhávať v navodení jedinečnej atmosféry z Johna Wicka a v porovnaní s ním ťahá po všetkých stránkach za kratší koniec. Zhodujú sa na tom aj recenzenti, ktorým sa Continental páčil. Vyzdvihuje sa naopak akcia a choreografia akčných scén, ktoré sú svižné a, samozrejme, brutálne. Aj týmto smerom však smeruje kritika. Akcie je totiž v seriáli málo, čo je na novinku zo sveta, ktorý je na non-stop adrenalíne postavený, pomerne závažný problém.

Nebolo by to prvýkrát, čo sa kritici a diváci v názore rozchádzajú. Najlepšie preto bude spraviť si názor sám. Urobiť tak môžeš už v piatok 22. septembra, kedy bude prvý diel The Continental: From the World of John Wick dostupný na službe Prime Video.

Chceš sa vo svete filmu orientovať ako profík? Pozri si ultimátny filmový slovník pre každého fanúšika. 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -