Mohla Rose na konci filmu Titanic zachrániť Jacka? James Cameron a jeden z hercov vysvetľujú, prečo musel hlavný hrdina zomrieť!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Legendárny Titanic (1997) sa do kín dostal už pred vyše 20 rokmi a odvtedy fanúšikovia stále vedú diskusiu ohľadom samotného konca príbehu. Prečo Rose (Kate Winslet) neponúkla Jackovi (Leonardo DiCaprio) miesto na dverách, ktoré ju držali nad vodou? Počas rokov vzniklo mnoho konšpirácií a štúdií, ktoré nakoniec dokázali, že miesta bolo dosť pre obe postavy a Titanic by sa skončil happyendom. Tejto téme sa dokonca venovala aj jedna z epizód Mythbusters, ktorá túto pravdu dokázala v praxi. Je teda zjavné, že režisér James Cameron mohol ušetriť slzy miliónov teenagerov naprieč svetom. Herec Billy Zane, ktorý vo filme hral arogantného snúbenca Rose, však vraví, že Jack jednoducho „musel zomrieť.“

Zdroj: kultursanat.com.tr

Koniec filmu Titanic nemohol byť iný

V novom rozhovore sa herec stretol s otázkou ohľadom populárnej témy – konca Titanicu. Prečo sa teda podľa neho nemohla Rose posunúť a zachrániť tým Jackovi život? Je zjavné, že Zane už túto otázku dostal nespočetne veľa krát a myslí si, že ide o absolútnu hlúposť. K téme povedal len toto:

„Váš hrdina musel zomrieť a neviem si predstaviť iný spôsob, ako to dokázať. Muselo to tak skončiť… jednoducho ide o skvelý storytelling.“

Otázku ohľadom konca filmu Titanic už mnohokrát dostal aj režisér James Cameron. V jeho prípade sa zdá, že už ho pochybnosti fanúšikov ohľadom čestnosti Rose celkom frustrujú. My mu to však stopercentne odpúšťame, pretože na to má právo. Režisér sa jednoducho rozhodol a príbeh tvoril so zámerom, že Jack zomrie. Dej bol týmto spôsobom napísaný a koniec koncov na ničom inom nezáleží. K téme povedal toto:

„Odpoveď je veľmi jednoduchá: Jack zomrel preto, lebo sa to píše na 147. strane scenáru. Veľmi jednoduché… Očividne šlo o rozhodnutie s umeleckým zámerom – dvere mohli udržať Rose, ale nie Jacka.“

Titanic
Zdroj: clipartfox.com

Je veľmi vtipné, že herci a režisér musia na túto hlúpu otázku odpovedať aj dve dekády po vydaní filmu. Titanic získal 11 Oscarov zo 14 nominácií, ktoré obdržal práve vďaka príbehu, ktorý z DiCapriovho Jacka spravil hrdinu a nakoniec riskoval tým, že ho zabije. Zo snímky sa aj práve preto stala celosvetová senzácia, ktorá je dodnes považovaná za jeden z míľnikov kinematografie. Na druhú stranu by však Cameron mohol mať zmysel pre humor ohľadom svojich filmov – aj keď je pravda, že túto otázku o Titanicu musel dostať už niekoľko-sto krát.

A čo vy? Dokázali by ste si po dlhých rokoch zachovať humor, alebo by vám už začali praskať nervy podobne, ako Cameronovi? Vaše názory ohľadom konca Titanicu nám zanechajte v komentároch.

ZDROJpeople

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -