Evolúcia našich najobľúbenejších kreslených postáv: Zaspomínajme spolu na staré dobré časy v chvíľke nostalgie!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Čas plynie a ľudia starnú. V našom reálnom svete je to prirodzené. Avšak existuje ešte jeden svet, v ktorom starnutie zamrzlo. Nové technológie ich síce pozmenili, ale vek im ostal stále rovnaký. Pamätáte si aké to bolo na začiatku? Tu sú tie najpopulárnejšie kreslené postavičky – pozrime sa spolu, ako veľmi sa za tie dlhé roky zmenili.

 Bart Simpson

Zdroj: fatosdesconhecidos.com.br

Dúfam, že Simpsonovcov nemusím nikomu predstavovať. Táto žltá rodinka začala svoju púť v rokoch 1987-1989. Vtedy však ešte nemali vlastný seriál. Vystupovali v Tracey Ullman Show, kde publikum bavili len pár minút. Štúdio Fox si všimlo niečo nové a chopilo sa príležitosti. Po siedmich mesiacoch im bol konečne pridelený vzhľad (obrázok naľavo) a v roku 1989 začali svoju púť ako seriál. Ich dlhá cesta trvá ešte dnes a je nadmieru jasné, že tak ľahko neskončí.

Naozaj je tomu tak, ten v modrom tričku je Bart vo svojich počiatkoch. Postupom času však aj on zmenil vzhľad a dnes vyzerá úplne inak. Jediné čo mu ostalo je charakter, ktorý ho do dnešného dňa radí medzi najlepších “badass” postáv všetkých čias.

Homer Simpson  

zdroj: fatosdesconhecidos.com.br

Viete si predstaviť Homera v saku? Ja určite nie, ale minulosť bohužiaľ nezmeníme. Na konci 80tych rokov bola iná móda a tento štýl k tomu určite patril. Avšak čas letí veľmi rýchlo a na starého Homera sa zabudlo. Pri otázke “Čo podľa teba vystihuje Homera najviac?” existuje jasné odpoveď. Biele tričko, donut, veľké brucho a päť vlasov. Homer je jednoducho legenda!

Scooby Doo   

Oh áno, tohoto psa určite poznáte. Detstvo každého z nás. Priznám sa, preferujem viac starú klasiku ako jeho novodobú napodobeninu. Ale čo sa dá robiť. Aj pri ňom musela prísť zmena a jeho dnešná podoba je naozaj na nepoznanie. Kde sú tie časy, kedy sme si zapli Jetix alebo Cartoon Network a tešili sme sa z jeho vystrašenej tváre. Jeho nový vzhľad si zaslúžil poriadnu vlnu kritiky a tú si ľudia zo štúdia Warner Bros. zobrali k srdcu. Či sa im podarí uspieť uvidíme už v roku 2018, kedy bol naplánovaný nový animovaný film, v ktorom sa ukáže Scooby Doo!

 Arthur

Nostalgia menom Arthur. Ako deti sme si zapli Minimax a pozerali sme jeho nové dobrodružstvá. Avšak, ako vyzerala naša obľúbená animovaná postavička na svojom začiatku? Veľký nos, smutný pohľad a žltá košeľa. Takéhoto Arthura si určite nikto z vás nepamätá, pretože sa zmenil na nepoznanie. Po dlhých rokoch sa mu pravdepodobne zhoršil zrak a odpadol mu nos. Jeho tvorcovia si povedali, že chcú, aby mal Arthur viac roztomilý výzor. Čo myslíte, podarilo sa im to?

 Alvin 

Väčšina z dospelých by mala poznať Alvina, ktorého môžete vidieť v strede. Dnešná generácia detí si zase pamätá Alvina na pravej strane. Ale spomenie si niekto z vás ako vyzeral v dávnej minulosti? Obrázok naľavo vám ukáže ako vyzeral v roku 1958. V tom čase vyšiel prvý album s názvom “Let’s All Sing with the Chipmunks”, kedy sme mali možnosť vidieť Alvina po prvý krát. Evolúcia ho však menila a v roku 1983 si ho už väčšina z nás môže pamätať zo šiltovkou na hlave. Myslím, že ten navždy ostane v našich srdciach ako jediný a žiadna animovaná podoba z filmu ho nikdy nenahradí.

Eric Cartman

Legendárne mestečko South Park. Jeho obyvatelia nás bavili dlhé roky a ešte dlhé roky budú. Cartman svoj animovaný debut zažil v “The Spirit of Christmas”, ktorú tvorcovia Trey Parker a Matt Stone vytvorili ešte za vysokoškolských čias na univerzite v Colorade. Graficky sa do dnešného dňa zmenil na nepoznanie, ale základné črty mu určite ostali. Myslím, že nastal čas si pozrieť niektoré časti a zaspomínať si na obdobie, kedy svetom letela hláška “zabili Kennyho”.

Mickey Mouse

Jedna z mala postáv, ktorá neprešla až tak výraznou zmenou. Ostali mu krátke nohavice, úsmev a vlastne aj všetko ostatné. Jediné, čo mu pribudlo, sú farby. Viete kedy debutoval tento myšiak po prvý krát? Bolo to v roku 1928, kedy ho Walt Disney priviedol na svet. Od tých časov pribudlo nespočetné množstvo rozprávok a Mickey Mouse ukázal všetkým svoju kvalitu. Určite patrí medzi jednu z najznámejších a najlepších animovaných postáv sveta. Tento titul mu nikdy nikto nezoberie, pretože vďaka nemu sme mali detstvo plné dobrodružstiev.

Medveď Yogi 

Aj vy ste pri návšteve v parkoch dávali pozor na svoje veci? Medveď Yogi bol jednoducho expert. Ak ste mali jedlo, už ste ho vlastne nemali, pretože si na ňom už pochutnával práve on. Táto kreslená postavička tiež tvorila časť nášho detstva a sledovať ho bola vždy zábava. Humor, nemotornosť a charizma do seba dokonalo zapadli a Yogi uspel na plnej čiare. To sa však nepodarilo jeho novej generácii, kedy ho na filmové obrazovky priniesli pomocou CGI techniky. Animovaný film z roku 2010 sa zaradil medzi priemer, ale tvorcovia to môžu čoskoro napraviť. V najbližších rokoch by k nám malo prísť pokračovanie a veríme, že dopadne lepšie ako jeho predchodca.

Bugs Bunny

O čom by to bolo, keby sme tohoto zajaca vynechali zo zoznamu. Bugs Bunny vznikol v roku 1938 a debutoval v rozprávke “Porky’s Hare Hunt”. O dva roky nato sa dočkal vlastnej premiéry a úspech bol na svete. Od tých čias prešiel veľkou zmenou a dnes si ho môžeme pamätať ako usmiateho zajaca s mrkvou v ruke. Zmizol mu huňatý chvost a svoje dva veľké zuby už dokáže skryť v ústach. Zmena mu určite prospela a táto postava sa stala neoddeliteľnou súčasťou Looney Tunes. Pamätáte si ich? Ak nie, určite by ste mali oprášiť spomienky.

 Tatko Šmolko 

Ako nám bolo dobre v časoch, keď neexistovala CGI technológia. Tá nám totižto priniesla úplne nových šmolkov, ktorí stratili svoje čaro. Počiatky týchto modrých potvor siahajú do roku 1981, kedy po prvý krát debutovali v televízii. Od toho momentu si ich všetci obľúbili a naše deti bavia dodnes. Všetko sa to zmenilo v roku 2011, kedy sme sa dočkali prvého animovaného filmu v ich podaní. Úspechom sa to nazvať nedá. Práve naopak. Štúdio Columbia Pictures navždy zničilo kultovú klasiku a chystá sa tak urobiť po tretí krát. Film Šmolkovia: Zabudnutá dedinka sa objaví v kinách za desať dní a neostáva nič iné, ako veriť v lepší začiatok.

Dúfam, že ste v zozname našli svojho obľúbenca a spoločne so mnou ste si zaspomínali na staré dobré časy. Celkom určite existuje veľké množstvo kreslených postáv, ktoré som vynechal, ale aj tak by si zaslúžili byť na tomto zozname. Ak máte aj vy nejakú svoju, určite nám dajte vedieť v komentároch.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah