Kultová hra Mafia dostala vlastný film. Veľký český projekt si pozriete online

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Mafia dostala vlastný film, sledujte ho online

Legendárna Mafia patrí medzi tie najobľúbenejšie herné tituly Slovákov. A to najmä kvôli tomu, že za ňou stoja českí vývojári. Ikonický príbeh a skvelá hrateľnosť, pripomínajúca GTA nás baví už dlhé roky. Nikto by však donedávna netipoval, že si ho vychutnáme aj vo forme celovečerného filmu.

Ako informuje portál PlayZone, skupina ambicióznych Čechov sa rozhodla natočiť 4-hodinový film Mafia. Obsahuje všetkých 20 misií z pôvodnej hry z roku 2002. V podstate ide o prerozprávanie celého príbehu Mafia: The City of Lost Heaven, v ktorom nechýbajú ani ikonické scény, ako napríklad prológ či epilóg, počas ktorých hlavná postava Thomas Angelo rozpráva detektívovi Normanovi o svojom mafiánskom živote.

Počin amatérskych filmárov zo skupiny JJ Filming Crew začal naberať kontúry po vydaní vynovenej verzie Mafie v roku 2020. Remake oživil záujem hráčov o túto značku a toho sa chytili mladí Česi.

Komplikované natáčanie a 3-násobne predražená produkcia

Partia nadšencov sa rozhodla pri tejto príležitosti natočiť krátke, vtipné video na motívy prvej misie s názvom „Nabídka, která se neodmítá.“ Krátkometrážny film dosiahol veľký úspech. Na platforme YouTube zaznamenal desiatky tisíc zhliadnutí a najmä veľký počet pozitívnych a motivujúcich komentárov. Aj preto sa Jakub Hlavnička a ďalší členovia JJ Filming Crew rozhodli dať tomu šancu a natočiť celovečerný film Mafia: The City of Gamers. Pozrieť si ho môžete už teraz na YouTube.

Tvorcovia natáčali v českých Teplicích alebo aj v Ústí nad Labem. Spracovať pred kamerou niektoré misie bolo komplikovanejšie ako iné. Mladým filmárom dala najviac zabrať v poradí piata kapitola Mafie, v ktorej hráč sadne do formuly. Autorom sa však podarilo spracovať aj misiu Fairplay, pre ktorú si dokonca prenajali pretekársky okruh.

Partička JJ Filming Crew sa pri nakrúcaní nepochybne zabávala, čo je (v tom najlepšom slova zmysle) vidno aj na výslednom projekte. Mnoho toho však pre spracovanie Mafie do podoby filmu aj obetovali. Okrem času aj peniaze – napriek prvotným odhadom 60 tisíc českých korún sa rozpočet nakoniec vyšplhal na 180 tisíc. V prepočte vyše 7 000 eur.

Čo vravíte na celovečerný filmový projekt na motívy Mafie? Budete radi, ak tvorcovia v budúcnosti spracujú aj Mafiu 2, prípadne nejakú úplne inú hru? Napíšte nám vaše názory do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -