Pôvodný koniec filmu Avengers: Endgame bol absurdne zlý

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Skúste si predstaviť, koľkými zmenami si pred konečnou podobou prechádzajú marvelovky. A to ani nehovorím o produkcii. Scenáristi Christopher Markus a Stephen McFeely sa rozrozprávali o ďalšej podstatnej scéne, ktorá mala pôvodne vyzerať úplne inak – katastrofálne zle. Ako teda Marvel zmenil Avengers: Endgame, jeho finále a ako s tým súvisí pizza?

koniec avengers: endgame final fight bitka koniec
Zdroj: ew.com

Marvel zmenil Avengers: Endgame (našťastie)

Plán hrdinov cestovať späť v čase, získať Kamene nekonečna a vrátiť späť k životu všetkých hrdinov (aj polovicu života vo vesmíre) sa podaril. Hulk luskol a všetko bolo zasa v poriadku, teda aspoň to tak vyzeralo. Vtedy však znenazdania na ostávajúcich Avengerov zaútočil Thanos z roku 2014.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Ostávajúcej hŕstke hrdinov neostávalo nič iné, než so Šialeným Titánom bojovať. Už-už sa zdalo, že nemajú šancu na výhru, no vtedy sa okolo Captaina Americu začali otvárať mystické portály, ktorými sa druhá polovica superhrdinov dostavila na bojisko.

Vedeli ste však, že ich návrat mal byť pôvodne veľmi, veľmi rozdielny? O tom sa na Comic-Cone v San Diegu rozrozprávali scenáristi:

„Mali sme jednu verziu, že sa všetci hrdinovia vrátia späť na jedno miesto, do základne, odrazu sa tam po lusknutí zjavia. Potom počujete len zvolanie ‚Pán Stark?,‘ a je to Peter, ktorý sa príde spoza rohu. Hneď na to by sme prestrihli päť minút ďalej do momentu, kedy by všetci sedeli a jedli pizzu. Bolo to strašné.“

smart hulk infinity gauntlet avengers: endgame
Zdroj: southherald.com

„Keďže o lusknutiach neexistujú žiadne ustanovené, rýchle a skutočné fakty z reálneho sveto, musíme si vymýšľať rôzne pravidlá, aby to dávalo zmysel. Jedným z nich bolo to, že všetci sa vrátili na miesto, kde sa aj predtým premenili na prach. Museli sa tak odtiaľ [za pomoci Doctora Strangea] dostať späť k nám, na bojisko, čo nám dalo okno času, počas ktorého sa mohli udiať iné veci.

Výsledok

Samozrejme, pri tvorbe scenára tvorcovia rozmýšľajú nad akýmikoľvek možnosťami. Zvažujú aj sto spôsobov, ako každý jeden moment previesť na filmové plátno. Spraviť to vtipným štýlom? Vytvoriť ťažkú atmosféru? Nepokazí to tempo príbehu? Týmito otázkami si museli prejsť aj Christopher Markus a Stephen McFeely, ktorí od pôvodnej myšlienky s pizzou upustili, a to z tohto dôvodu:

„[Návrat hrdinov tak, ako je vo finálnej verzii] tiež znamenal, že aj keď hrdinovia vyriešili problém, o čo sa celý čas snažili, nevznikol tým pocit, že sme ukončili film, len aby sme ho znova naštartovali na súboj s Thanosom.

koniec thanos
Zdroj: menshealth.com, pond5.com

McFeely súhlasil s Markusom a doplnil ho: „Postavy stále pracovali na prekonaní finálnej prekážky, oživených hrdinov sme preto nemohli priviesť späť, dokým nebol späť Thanos a nevytvorili sme túto vrcholnú epickú bitku.“

Asi sa nemusíme baviť o tom, že Marvel zmenil Avengers: Endgame viackrát, aby konečná verzia bola čo najlepšia. Je však podľa vás niečo, na čo zabudli? Mohol byť tento film ešte lepší? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: comicbook.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -