Michael Fassbender ako detektív podľa bestselleru The Snowman!

Nenechajte si ujsť

Črtá sa mrazivý a temný príbeh zo severu

Nie je žiadna novina, že filmové štúdiá natáčajú filmy podľa kníh. Tvorcovia filmov sa držia pravidla, že ak je kniha bestseller a má kvalitu, tak film podľa nej bude úspech pre divákov a fanúšikov danej knihy a tým pádom zarobia viac peňazí. Avšak veľa krát sa kvalita filmu líši od knihy. Občas sa však nájdu aj výnimky.

Jednou z nich sa môže stať pripravovaný film podľa bestselleru od nórskeho spisovateľa kriminálok Jo NesbØ s názvom „The Snowman“ (v preklade „Snehuliak“) z roku 2007 . Tento 56 ročný autor je považovaný za jedného z najlepších spisovateľov chladných severských kriminálok. Nie je tajomstvom, že filmy s temnou krvavou a snežnou tematikou majú niečo do seba.

the snowman
Zdroj: chapter1-take1.com

O čom teda film bude?

Príbeh rozpráva o geniálnom ale excentrickom detektívovi Harrym Holeovi, ktorý je povolaný s prvým snehom k prípadu zmiznutej ženy, po ktorej ostal len šál omotaný okolo snehuliaka postavenom pred jej domom. Hneď na to dostáva Harry list podpísaný „Snehuliakom“ a tak isto spoznáva novú kolegyňu na tento prípad, Katrine Bratt. Behom pátrania sa začnú na povrch dostávať nielen tajomstvá zvláštneho zmiznutia, ale aj Katrine, ktorá má s prípadom spoločné viac ako len si myslel. Harry Hole tak bude musieť dokázať, čo v ňom naozaj je.

Zaujímavosťou je, že ide už o siedmy diel zo série s detektívom Harrym Holeom. Knihy pred ním však filmovú adaptáciu nedostali. Prečo sa však rozhodli sfilmovať práve tento príbeh, presne nevieme.

The Snowman
Zdroj: pinterest.com

Kto film natočí, kto sa v ňom objaví a kedy ho uvidíme?

Na režisérsku stoličku si nakoniec sadol Tomas Alfredson, ktorý naposledy natočil mysterióznu drámu Tinker Tailor Soldier Spy. O scenár sa postaralo duo Hossein Amini (47 Ronin) a Matthew Michael Carnahan (Deepwater Horizon, World War Z). Za kamerou bude Dion Beebe (Edge of Tomorrow, Gangster Squad). Hlavnú úlohu detektíva Harryho Holea si zahrá Michael Fassbender (Assassin’s creed, Steve Jobs), ženskú postavu detektívky Katrine Bratt si zahrá Rebecca Ferguson (The Girl on the Train). Daľej sa v snímke objaví Val Kilmer, J.K.Simmons či dokonca aj sám autor knižnej predlohy Jo NesbØ a mnoho daľších. Zaujímavosťou je, že film sa plánoval už v roku 2013 a ako režisér mal byť Martin Scorsese. Ten najprv bol ochotný natočiť tento film, ale mal plné ruky práce na svojich projektoch tak ostal aspoň ako producent. Vcelku kvalitná zostava, takže sme zvedaví ako sa film podarí a či splní kvalitu knihy. Potenciál na to má. Film sa natáča v plnom prúde a prinášame Vám aj pár fotiek z pľacu, ktoré sú zamerané na hlavnú hviezdu filmu.

Na tento film sa dosť teším, lebo som túto knihu prečítal a bola skvelá. Prajem si aby to malo rovnakú atmosféru ako filmy Žena v klietke, Zabijaci Odkaz vo Fľaši, ktoré sú tiež natočené podľa knižnej predlohy od severského autora. Film príde do kín, aj na Slovensko, 12. októbra 2017. 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -