10+1 najlepších filmov a seriálov, ktoré si tento mesiac pozrieme na HBO GO

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najlepšie filmy a seriály na HBO GO (august 2020)

Leto je v plnom prúde, no a ako lepšie si ho užiť, než ho presedieť pred obrazovkou? Samozrejme, robíme si srandu. Treba aj von chodiť. No a keď už budete po celom dni unavení z toho tepla, pohodlne sa usaďte a pozrite si tie najlepšie filmy a seriály, ktoré tento mesiac prichádzajú na HBO GO. Toto je 11 z nich.

Star Wars: Vzostup Skywalkera – 20:00, 7. august

Zvyšní členovia hnutia Odboja spoja sily v snahe zvrhnúť Prvý rád raz a navždy. Každý z nich sa musí potýkať s vlastnými démonmi aj s neblahým dopadom skorších udalostí a naučiť sa prekonať svoje problémy.

Jediovia a Sithovia smerujú k finálnemu zúčtovaniu, čím konečne zavŕšia odveké hádky, ktoré sa tiahnu po celé stáročia. V centre všetkého diania stojí mladučká Rey (Daisy Ridley), ktorá kedysi bývala sirotou, a teraz je poslednou zostávajúcou rytierkou rádu Jediov – poslednou nádejou Odboja. Lucasfilm a J. J. Abrams vás opäť berú na dobrodružnú výpravu do ďalekej galaxie a vedzte, že ich zatiaľ posledné dielo nebolo na troch Oscarov (hudba, strih zvuku a samozrejme vizuálne efekty) nominované nadarmo!

Annabelle 3: Návrat – 20:00, 2. august

Annabelle 3: Návrat je tretím pokračovaním veľmi úspešného hororu scenáristu a producenta Jamesa Wana. V ňom sa opäť stretávame so známou bábikou, ktorá sa prvýkrát predstavila vo filme V zajatí démonov.

Ed a Lorraine Warrenovci kedysi bezpečne uložili démonmi posadnutú bábiku za posvätené sklo v miestnosti s ďalšími artefaktmi zla a prizvali kňaza, aby úkryt spečatil požehnaním. Kto mohlo tušiť, že Anabelle prebudí zlých duchov v blízkosti a svet zažije ďalší desivý útok temných síl.

Jumanji: Ďalší level – 20:00, 16. august

V snímke Jumanji: Ďalší level sa Martha, Bethany a Fridge vracajú späť do hry, aby našli Spencera, ktorý záhadne zmizol. Zistia však, že sa hra zmenila, a že prežiť vo svete Jumanji bude oveľa náročnejšie.

Jumanji už totiž nie je len džungľa, sú to aj rozpálené púšte či zasnežené pohoria plné nových nebezpečných nástrah.

Artemis Fowl – 20:00, 23. august

Snímka Artemis Fowl štúdia Disney je nakrútená podľa obľúbenej rovnomennej knihy Eoina Colfera. Sleduje dobrodružný príbeh dvanásťročného génia Artemisa Fowla pochádzajúceho z kedysi zámožnej zločineckej rodiny. Avšak Artemisov otec bol unesený a Artemisova matka Angelina kvôli tomu chradne.

A tak Artemis Fowl spojí sily s rodinným bodyguardom Butlerom a vydá sa do podzemnej ríše silného národa škriatkov, ktorí sú dosť pravdepodobne za zmiznutím jeho otca a ktorých obrovské bohatstvo by mohlo obnoviť zašlú slávu jeho rodiny. Artemis pripraví geniálny plán, unesie bojovnú kapitánku škriatkovskej stráže Helu Krátku a požaduje výkupné v škriatkovskom zlate. V ceste mu však stoja škriatkovia, ktorí sa snažia Helu Krátku zachrániť.

Lucy in the Sky – 20:00, 30. august

Astronautka Lucy Colová putuje v nekonečnej temnote vesmíru. V očiach sa jej odráža modrý mramor Zeme a v jej vnútri sa mieša pocit strachu a úžasu. Len pár vyvolených videlo planétu z tejto perspektívy. Lucy vo svojej kozmickej osamelosti vníma súčasne majestátnu silu a relatívnu bezvýznamnosť. Ako jej táto transcendentálna skúsenosť zmení život?

Vo filme inšpirovanom skutočnými udalosťami sa predstaví Natalie Portmanová v hlavnej úlohe astronautky Lucy Colovej, ktorá vďaka svojej túžbe po dokonalosti prenikne medzi súdržnú skupinu mužov v NASA. Keď uskutoční svoj sen o ceste do vesmíru, Lucy naraz zistí, že svet je príliš malý, jej každodenná realita šedá a manžel nudný. Kým sa maximálne sústredí na prípravy ďalšej misie, život sa jej pomaly rozpadá. Lucy stráca kontakt s realitou, a to aj s tým, čo je skutočne dôležité

Doma (Poľsko) – 20:00, 6. august

Antológia štrnástich krátkych filmov, ktoré vznikli počas karantény vyhlásenej v súvislosti s pandémiou koronavírusu, a to podľa rovnakých parametrov. Dej sa musí odohrávať tu a teraz v čase pandémie, dĺžka príbehu nesmie prekročiť desať minút, režiséri musia rešpektovať prijaté opatrenia a natočiť filmy sami v priebehu štyroch týždňov, pričom formát a žáner je na nich.

Séria snímok „Doma (Poľsko)“ vznikla v úplnej umeleckej slobode, jedná sa o kreatívne zachytenie situácie, kedy sú obmedzené slobody jednotlivca. Medzi tvorcami, ktorí sa na projekte podieľali, sú: Jacek Borcuch, Andrzej Dragan, Krzysztof Garbaczewski, Renata Gąsiorowska, Magnus Von Horn, Paweł Łoziński, Jan P. Matuszyński, Tomek Popakul, Jerzy Skolimowski, Krzysztof Skonieczny, Małgorzata Szumowski / Michał Englert, Mariusz Treliński, Anna Zamocka / Sung Rae Cho a Xawery Żuławski.

Súkromná vojna – 20:00, 8. august

Vo svete, kde sú novinári terčom útoku, je Marie Colvinová (Rosamund Pikeová) jednou z najuznávanejších vojnových reportériek našej doby. Vďaka svojej nebojácnej a vzdorujúcich povahe sa vrhá do predných línií konfliktov po celom svete, aby dala hlas prehliadaným členom spoločnosti, zatiaľ čo neustále balansuje na tenkej hranici medzi statočnosťou a šialenstvom.

Od tej doby, čo bola na Srí Lanke zasiahnutá granátom, nosí charakteristickú pásku cez oko. V spoločnosti londýnskej smotánky si počína rovnako nenútene ako pri konfrontácii s diktátormi. Colvinová obetuje svoje milostné vzťahy a jej osobný život sa postupom času rozpadá, lebo si všetky hrôzy, ktoré za svoju kariéru videla, začnú vyberať svoju daň. Napriek tomu nepoľavuje vo svojom poslaní ukázať skutočnú cenu vojny a spoločne s uznávaným vojnovým fotografom Paulom Conroyom (Jamie Dornan) sa vydáva na doteraz najnebezpečnejšiu misiu v obliehanom sýrskom meste Homs.

Love Life – 21:00, 10. august

Romantický seriál zachytáva cestu krehkej krásky – od prvej lásky až k tej poslednej a sleduje, ako nás ľudia, s ktorými sa stretávame, ovplyvňujú a formujú, kým s jedným z nich nezostaneme už navždy. Dvadsiatničky Darby Carter (Anna Kendrick; kedysi bola nominovaná na veľa filmových cien za vedľajšiu úlohu v komédii Lietam v tom z prostredia aeroliniek) študuje, pracuje a miluje v New Yorku.

Kariéra ani romantika sa nezaobídu bez zaváhania. Štartujeme v roku 2012, kedy študentka prestížnej NYU Darby býva s troma parťákmi: svojou impulzívnou kamarátkou Sarou, jej pohodovým priateľom Jimom a snáď až príliš úprimnou Mallory. A roky utekajú a Darby sa neprestáva zamilovávať…

Tak či onak – 21:00, 10. august

Hache a Belén sa po rokoch opäť stretnú v populárnej madridskej štvrti Malasaña. Práve tam sa obe kamarátky z periférneho mestečka Parla snažia vyrovnať s kultúrnymi rozdielmi a prežiť v pre nich úplne neznámom svete excentrikov a veľkomestského ruchu.

Nevideli sa päť rokov. A zatiaľ čo Hache sa neúspešne snaží vyrovnať s rozchodom, Belén je odhodlaná urobiť všetko, čo je v jej silách, aby získala svoju kamarátku späť.

Rodina Addamsovcov – 20:00, 15. august

Pripravte si prsty na lúskanie! Na obrazovky sa vracia ikonická rodina, ktorá každý rok vyhráva všetky halloweenske súťaže. Tentoraz sa členovia tejto vtipnej a výstrednej rodinky predstavia v animovanej podobe.

Malí aj veľkí diváci sa môžu tešiť na skvelú zábavu, pretože rodina Addamsových sa bude snažiť za každú cenu dokázať, že dobrí susedia sú pre svoje okolie na nezaplatenie.

Lovecraftova krajina – 20:00, 17. august

Lovecraftova krajina, nový dramatický seriál z produkcie HBO, je inšpirovaný rovnomenným románom spisovateľa Matta Ruffa z roku 2016.

Sleduje mladého Atticus Freemana (Jonathan Majors), ktorý sa v päťdesiatych rokoch minulého storočia vydáva spolu s kamarátkou Letitiou (Jurnee Smollett-Bellová) a strýkom Georgom (Courtney B. Vance) pátrať po zmiznutom otcovi (Michael Kenneth Williams) naprieč Spojenými štátmi, kde platia zákony Jima Crowa. Tak začína boj o prežitie, v rámci ktorého sú nútení čeliť všedným hrôzam bielej Ameriky, ale aj škodoradostným duchom, ako vystrihnutým zo stránok tajuplných príbehov H.P. Lovecrafta.

Tak čo, na ktorý z vyššie uvedených fantastických filmov a seriálov sa tešíte najviac? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: HBO GO

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -