TOP 10 pesničiek Billie Eilish podľa Spotify. Ktorá je tá najobľúbenejšia?

Nenechajte si ujsť

KVÍZ – Ktorá postava zo seriálu The Umbrella Academy si ty?

The Umbrella Academy kvíz Úspešný seriál The Umbrella Academy od Netflixu prišiel minulý týždeň s druhou sériou a podobne ako prvá, aj táto sa stala...

OFICIÁLNE: Keanu Reeves bude zabíjať aj vo filme John Wick 5. Vieme, kedy začne nakrúcanie

Film John Wick 5 je oficiálne potvrdený Baba Yaga ešte nepovedala svoje posledné zbohom. Štúdio Lionsgate potvrdilo, že film John Wick 4 nebude posledným v...

5 najlepších “Escape Room” hororov, ktoré vám navodia pocit bezmocnosti a zúfalstva

Najlepšie Escape Room hororyNajlepšie horory sú tie, ktoré dokážu divákovi navodiť pocit strachu, bezmocnosti a zúfalstva aj bez nutnosti použitia lacných ľakačiek. Naprieč mnohými...

Ako súrodenci (ne)úspešne utekajú zo 60. rokov | 2. séria The Umbrella Academy RECENZIA

2. séria The Umbrella Academy RECENZIA 2. séria The Umbrella Academy RECENZIA - Stará známa rodina s novými problémami. To hlásal aj oficiálny plagát k...
Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 21 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TOP 10: Najlepšie pesničky Billie Eilish

Billie Eilish je sedemnásťročná americká speváčka a skladateľka, ktorá tento rok v marci vydala svoj debutový album WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?.

Billie pred pár dňami vycestovala na svoje prvé turné, v ktorom má veľmi veľa zastávok. Bude mať samostatné koncerty aj koncerty vrámci festivalov, 20. augusta bude dokonca aj v Prahe, pričom lístky sa vypredali behom pár sekúnd. My sme si pre vás preto pripravili najlepšie pesničky Billie Eilish, uhladené do zoznamu. Ktorá je tá najobľúbenejšia?

10. my boy

Na desiatom mieste v tomto rebríčku sa objavila pesnička my boy s počtom vypočutí 178 miliónov. Táto pieseň sa nachádza na jej prvom EP (extended play – súbor piesní, ktorý ale nie je dostatočne dlhý, aby bol albumom) s názvom Don’t Smile at Me a vyšla v roku 2017. My boy je pieseň o rozpadávajúcom sa vzťahu medzi ženou a mužom, ktorý jej klame.

9. wish you were gay

Na deviatom mieste s počtom vypočutí 193 miliónov je pieseň wish you were gay, ktorá je súčasťou jej debutového albumu WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO? Táto pieseň rozpráva o tom, že človek by sa lepšie vysporiadal s odmietnutím, ak by človek, do ktorého sa zaľúbil, bol gej, a tak mal naozajstný dôvod na odmietnutie. Napísala ju v štrnástich rokoch s jej bratom Finneasom. Pieseň vyvolala kontroverziu a pobúrila zástancov LGBTQ+ komunity.

8. you should see me in a crown

You should see me in a crown sa umiestnila na ôsmej priečke s počtom vypočutí 236 miliónov. Aj táto pieseň je z jej debutového albumu. Celá myšlienka vytvoriť túto pieseň vznikla, keď Billie a jej brat Finneas pozerali seriál Sherlock. V tomto seriáli Jim Moriarty povie hlášku: “You should see me in a crown.” 

7. bellyache

Na siedmom mieste je pieseň bellyache. Bellyache je súčasťou EP Don’t Smile at Me a vznikla v roku 2017. Na Spotify268 miliónov vypočutí. Táto pieseň znova vznikla spoluprácou Billie a Finneasa.

Je to úplná fikciapieseň je o vine a rozhodnutiach spraviť nesprávne (trestné) veci. Následne s týmito rozhodnutiami musí človek žiť a skôr mu ublížia, než mu spravia radosť. Billie tvrdí, že pieseň je o psychopatovi, ktorý ľutuje, že je psychopatom, ale zároveň mu to je jedno. Pomocou tejto piesne sa Billie chcela dostať do role/postavy, ktorá je vzdialená jej životu.

6. isontwannabeyouanymore

Aj idontwannabeyouanymore je pieseň z jej debutového EP. Na Spotify298 miliónov vypočutí. Tento singel sa dostal aj na YouTube kanál Genius, kde Billie vysvetľuje, o čom je. Pieseň je o tom, ako Billie nemá rada sama seba a nechce byť sebou.

Celú pieseň akoby spievala svojmu odrazu v zrkadle (ako vidíme aj v klipe), a teda sebe samej. V piesni spieva o svojej depresii a smútku. Billie tvrdí, že verš “I don’t wanna be you anymore” je najúprimnejšia veta, akú kedy povedala a je to jej obľúbený verš zo všetkých piesní.

5. Ocean Eyes

Ocean Eyes je ďalšou z piesní z EP Don’t Smile at Me. Je na piatej priečke s počtom vypočutí 303 miliónov. Vznikla v roku 2016 a objavila sa aj v soundtracku filmu The Hate U Give. Túto pieseň napísal Finneas a naučil ju Billie, aby ju mohli použiť na Billiene tanečné vystúpenie v škole. Nahrali ju na Soundcloud, aby sa k nej dostala Billiena učiteľka.

Cez noc sa však pieseň rozšírila medzi ľudí, zdieľala ju populárna hudobná stránka a dostala sa až k Billienmu terajšiemu manažérovi, ktorý Finneasa a Billie hneď kontaktoval. Oficiálne tanečné video k piesni si môžete pozrieť na tomto odkaze.

4. bury a friend

Pieseň bury a friend je z Billienho nového albumu. Na Spotify si ju ľudia vypočuli 347 miliónkrát. Bury a friend je o zlomyseľnej príšere, ktorá žije pod Billienou posteľou. Niektoré časti piesne sú napísané z jej pohľadu, niektoré z pohľadu príšery. V texte sa objavuje otázka, ktorá sa stala aj názvom celého albumu: “When we all fall asleep, where do we go?” V piesni počujeme aj hlas Mehki Raine. Celý klip pripomína scény z hororov a obsahuje strašidelné zábery.

3. bad guy

Bad guy sa dostalo na tretiu priečku v tomto rebríčku s počtom vypočutí 384 miliónov. Bad guy je časťou albumu WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO. V tejto piesni Billie rozpráva o chlapovi, ktorý je drsný a zlý, no tvrdí, že to ona je tá, čo vie byť naozaj zlá oproti nemu.

2. when the party’s over

Táto pieseň vznikla v roku 2018 a stala sa súčasťou Billienho debutového albumu. Na Spotify447 miliónov vypočutí. When the party’s over je o vzťahu, v ktorom nech Billie robí čo robí, druhý človek ju vždy opustí. Hovorí o tom, ako skrýva svoje emócie v klamstvách a v tvrdeniach, že je rada sama, no v skutočnosti je zlomená a veľmi smutná. Táto pieseň sa objavila aj v poslednej epizóde tretej série seriálu Riverdale.

1. lovely (with Khalid)

Lovely vznikla v roku 2018 spoluprácou Billie Eilish a Khalida. Táto pieseň sa dostala na prvé miesto v tomto rebríčku s počtom vypočutí 546 miliónov. Objavila sa v druhej sérii seriálu 13 Reasons Why. Pieseň vznikla, keď Billie, Finneas a Khalid spolu trávili čas u Billie a Finneasa doma. Je veľmi depresívna a hovorí sa v nej o tom, ako človek dostáva zo seba všetko hrozné po tom, ako sa cítil mizerne.

Zdroj: spotify.com, wherearetheavocados.fandom.com

Toto sú najlepšie pesničky Billie Eilish, teda aspoň podľa Spotify. Ktorá pieseň vám tu chýba? Dajte nám vedieť v komentároch!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

S akými autami zažiarite na Instagrame? Audi RS6 kraľuje rebríčkom

Najpopulárnejšie autá na Instagrame Na momentálne najpopulárnejšej sociálnej sieti, Instagrame, nájdeme mnoho zaujímavých fotografií automobilov. S ktorými ale budete v trendoch? Audi RS6, ktoré kraľuje...

The Weeknd odohral na TikToku virtuálny koncert. Vypočujte si kúsok z jeho novej skladby

Ako sme avizovali v nedávnom článku, R&B spevák The Weeknd si v aplikácii TikTok odbil svoj virtuálny koncert. Skladby z jeho nového štúdiového albumu...

Nevinná hra sa zmení v nočnú moru | #FOLLOWME RECENZIA

#FOLLOWME RECENZIA#FOLLOWME RECENZIA - Režisér Will Wernick nám prináša po jeho prvom filme Escape Room ďalší letný horor. Tentokrát je to opäť príbeh o...

Suicide Squad bude novou hrou štúdia Rocksteady. Kedy sa dočkáme riadneho predstavenia?

Hra Suicide Squad bola potvrdená Vývojárske štúdio Rocksteady Studios, ktoré stojí za hernou sériou Batman: Arkham, potvrdilo svoj nadchádzajúci titul. Po mesiacoch únikov informácií a...

KVÍZ – Ktorá postava zo seriálu The Umbrella Academy si ty?

The Umbrella Academy kvíz Úspešný seriál The Umbrella Academy od Netflixu prišiel minulý týždeň s druhou sériou a podobne ako prvá, aj táto sa stala...