Chýbajú vám počas karantény obľúbené športy? Toto sú tie najlepšie športové hry, ktoré musíte skúsiť

Nenechajte si ujsť

Roland Brožkovič
Roland Brožkovič
Ahojte, volám sa Roland, mám 21 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu v Trnave. Vo voľnom čase pozerám filmy, seriály, e-športy alebo hrám počítačové hry. Rád cestujem a objavujem nové miesta.

Koronavírus nám všetkým komplikuje život. Ľudia nechodia do práce, deti do školy, musíme akceptovať rôzne obmedzenia a nemôžeme sa stretávať s kamarátmi. Z toho logicky vyplýva, že nie je možné vykonávať ani tímové športy, ako napríklad futbal, hokej či basketbal, hoci ich tak veľmi milujeme. Rozhodli sme sa vám preto v našom zozname priniesť tie najlepšie športové hry, ktoré rozhodne musíte vyskúšať a ktoré zatočia s nudou.

FIFA 20 (PC, PS4, XONE, Switch)

FIFA patrí už dlhé roky medzi klasiku. Prvý ročník vyšiel ešte v 90. rokoch a odvtedy ide o jednu z najpredávanejších hier vôbec. FIFA 20 nám, ako je už dobrým zvykom, priniesla rôzne vylepšenia, medzi ktoré patrí napríklad lepšia fyzika lopty, mimika tvárí, reálnejšie pohyb či kvalitnejšia grafika.

Azda najväčšou novinkou je však režim Volta. Ide o prídavok, ktorý náramne pripomína starú FIFU Street, teda pouličný futbal. V tomto režime si môžete zahrať aj príbeh, ktorý sa vyrovná aj niektorým filmom. V režime FUT zase súperíte online s hráčmi z celého sveta. FIFU 20 viete v akcii kúpiť v obchodoch už od 30€.

NHL 20 (PS4, XONE)

Rovnako populárna ako FIFA, je aj NHL 20. Obidve hry dokonca vyvíja to isté štúdio, čiže EA. Ide o najobľúbenejšiu hru hokejových fanúšikov (niežeby mali na výber aj nejakú inú) a nevedia si ju vynachváliť. Žiaľ, EA sa z nepochopiteľných dôvodov rozhodlo vydávať NHL len na konzoly a PC hráči tak zostanú ukrátení. Ako posledná vyšla na PC NHL 09.

Vylepšené strely, animácie, oslavy či noví komentátori sú samozrejmosťou. Dôležitou súčasťou hry je online režim, kde môžete súťažiť v divíziách proti ostatným hráčom.

F1 2019 (PC, PS4, XONE)

Svojho zástupcu vo svete videohier má aj kráľovná motoršportu. Štúdio Codemasters nám už dlhé roky prináša veľmi kvalitnú závodnú hru, ktorá graficky patrí medzi úplnú špičku. Zažite, aké je to rútiť sa cieľovou rovinkou pri rýchlosti 300 km/h. F1 2019 je naozaj mimoriadne realistické spracovanie fenoménu menom Formula 1.

Formula 1 dokonca, ako jedna z mála športov, prešla kvôli COVID-19 na virtuálne závody, z ktorých ponúka živé prenosy. Fanúšikovia sa tak môžu namiesto skutočných pretekov pozerať aspoň na to, ako medzi sebou závodia skutoční piloti v hre F1 2019.

UFC 3 (PS4, XONE)

Asi najpopulárnejším bojovým športom je MMA (samozrejme popri boxe). Najväčšia MMA organizácia, ktorou je „nečakane“ UFC, preto vydala už tretiu časť svojej obľúbenej hry. Zistite na vlastnej koži, aké je to bojovať v klietke, kde ide naozaj o všetko.

Zahráte si za najlepších bojovníkov ako napríklad Conor McGregor či Khabib Nurmagomedov. Táto hra si u nás získala extrémnu popularitu najmä po zápase storočia medzi Attilom VéghomKarlosom Vémolom.

Madden NFL 20 (PC, PS4, XONE)

Ďalšou športovou hrou z dielne EA je Madden NFL 20. Ide o simulátor amerického futbalu. Nikto z nás síce nepozná jeho pravidlá, no každý už zrejme počul o Super Bowle, najväčšom zápase sezóny. Tento šport je milujú ľudia najmä za „veľkou mlákou“, no aj u nás má svojich obdivovateľov. Ak sa chcete cítiť ako skutočný Američan, táto hra je určená presne pre vás.

Steep (PC, PS4, XONE)

Milujete extrémne športy? Ak je vašou odpoveďou áno, Steep je výbornou voľbou. Táto hra od Ubisoftu je totiž simulátor extrémnych športov. Hráči v nej lyžujú či snowboardujú na neupravených svahoch či skúšajú paragliding.

Veľkou výhodou tejto hry je, že sa jej základná verzia dá kúpiť pomerne lacno, viackrát bola dokonca rozdávaná úplne zadarmo. Steep ponúka obrovský otvorený svet plný nebezpečných svahov a pretekov.

NBA 2K20 (PC, PS4, XONE, Switch, Stadia)

Aj fanúšikovia basketbalu si nájdu svoju hru. NBA 2K20 od 2K Games je to najlepšie, čo na momentálne nájdete na trhu.Tento rok do hry pribudli aj ženské tímy a rôzne vylepšenia grafiky či hrateľnosti. Táto séria taktiež ponúka aj príbeh v režime MyCarrer, kde si vyskúšate život profesionálneho basketbalistu.

Just Dance 2020 (PC, PS3, PS4, Xbox 360, XONE, Wii, Wii U, Switch, iOS, Android, Stadia)

Ak sa chcete aj skutočne spotiť, je tu Just Dance. Je to tanečná hra, v ktorej hráč napodobňuje pohyby postáv na obrazovke. Umelá inteligencia vám následne udelí body. Môžete ju hrať sólo či s kamarátmi v rôznych režimoch. Just Dance 2020 prináša tie najväčšie súčasné, ale aj staré hity. K hraniu už navyše nie je potrebná ani kamera, vystačíte s obyčajným smartfónom.

Aký je váš obľúbený šport? Vyjadrite sa do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -